Jump to content

farmi

Members
 • Content Count

  22
 • Joined

 • Last visited

 1. Hmm.. jak to młode piwo:) Zmierzyłem - ciągle 7,5 Blg. Dam mu jeszcze z 2-3 dni i leję.
 2. Niepokoi mnie jednak to, że te drożdże utrzymują się na powierzchni tyle czasu i są lekko białawe z wierzchu. Jak do tej pory czegoś takiego nie widziałem.
 3. Podpinam się pod ten temat bo wydaje mi się podobny. Warzyłem żytnie http://www.browar.biz/centrumpiwowarstwa/zestawy_surowcow/redakcyjne_z_zacieraniem/zytnie_12_blg, drożdże zadane to MauriBrew WEISS - Y1433. Data warzenia to 21 kwietnia. Jakoś po tygodniu podejrzałem fermentację i wyglada ona tak: Próbowałem tydzień temu - z 10,5 Blg zeszło do 4 i w smaku nie było nic dziwnego. Do tego to co jest przy powierzchni wygląda i pachnie jak drożdże. Macie jakieś skojarzenia cóż to może być?
 4. Potrzymałem - dziś mija 22 dzień burzliwej. Już szykowałem się do czyszczenia fermentora na cicha gdy zobaczyłem takie coś: dodam, że jeszcze kilka dni temu powierzchnia była zupełnie gładka. Chyba jeszcze te kilka dni sobie pofermentuje na burzliwej.
 5. Cześć, piszę tutaj bo nie chcę zakładać nowego tematu. Mój Weizenbock (http://www.browar.biz/centrumpiwowarstwa/zestawy_surowcow/redakcyjne_z_zacieraniem/weizenbock_16_blg) Z początkowego Blg 18 (drożdże zadane w nocy z 13 na 14 kwietnia) w okolicach 18 kwietnia zatrzymał się na Blg 7,5. Robiłem pomiar co 2-3 dni i jak na razie ciągle ta sama wartość. Użyte drożdże to MauriBrew WEISS - Y1433. Temperatura fermentacji 20-21stopni. Mieszałem trochę zbiornikiem i dodałem trochę suchych drożdży. Dać sobie spokój i zlać na cichą czy jeszcze powalczyć? Mam fermentującą obok warkę na tych samych d
 6. Padł pomysł - nieużywany wąż do wody od pralki? Ile mogę mieć czasu?
 7. Pomocy - zaginął mi filtrator z oplotu a już jestem po zacieraniu - co robić?
 8. O witam, ja w Piotrkowie jestem rzadko ale zanotuj mnie sobie w kontaktach, zawsze służę pomocą
 9. Witaj w moim świecie, zrobię sobie drzemkę na chłodzenie:)
 10. Zabrałem się za warzenie Koelsha o 23:)
 11. Ten e-mail to nie była oficjalna odpowiedź ale garść rad, które bardzo mi pomogły (w stylu zmiana zdjęcia itp.) a tutaj podał pierwsze skojarzenie. A różnie z tym przecież jest.
 12. Odpowiedź na Aplikację o pracę: "...informacja o zamiłowaniu do piwowarstwa dla mnie w pierwszym odruchu oznacza "kłopoty z samodyscypliną, będę musiał się z nim niańczyć, odpada.." Ciekawa rada, może rzeczywiście to zamiłowanie nie jest mile widziane lub źle rozumiane przez pracodawców.
 13. Fakt, drożdże:) Jeszcze nie zaszczepiłem ale będą to drożdże Safbrew S-04
 14. A ja się dołączę: czy stout ruszy jeśli mam w mieszkaniu 15-16 stopni?
 15. Jakkolwiek głupio to zabrzmi dobrze mieć pamięć do avatarów. Hej Kwiatosz, kojarzę Cię z forum gryplanszowe.pl:)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.