Jump to content

dan737

Members
 • Content Count

  183
 • Joined

 • Last visited


Reputation Activity

 1. Thanks
  dan737 got a reaction from leonzn in grainfather   
  Tak przynajmniej przy nowym sterowniku strzałkami góra/dół regulujesz w procentach moc grzałki.
 2. Like
  dan737 got a reaction from Wuuu in Mangrove Jack's French Saison Ale M29   
  Tak fenole, przyprawy intensywne, mimo głębokiego odfermentowania piwo jest pełne w odbiorze, a alko po pół roku dobrze ukryte chociaż oczywiście wyczuwalne. Porównywałem ze znajomymi na ślepo do quada od Trzech kumpli i wszyscy stwierdzili że mój lepszy może przez to że lepiej ułożony.
 3. Like
  dan737 got a reaction from KujawskiScuner in Witam,Szanowni Piwowarzy oraz Szanowne Piwowarki   
  Witamy, witamy:) Zacznij od ekstraktów i bierz się za słody  Samych udanych warek! 
   
 4. Thanks
  dan737 got a reaction from eltomek in Zakwaszanie kwasem mlekowym - próg wyczuwalności   
  Tak po prostu kwasne.
 5. Like
  dan737 reacted to luka7k in Grainfather Conical Fermenter/Glykol Chiller   
  656 mm  Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 6. Thanks
  dan737 got a reaction from mdadela in Ochrona brzeczki podczas chłodzenia   
  Miałem przynajmniej 2 takie przypadki raz z owocówką, a drugi ze zwykłą muchą i za każdym razem piwo wyszło ok więc nie przejmowałbym się tym za bardzo.
 7. Like
  dan737 got a reaction from ansyn in Jaka lodówka na kegerator?   
  Na ta chwile z temperatura nie ma problemow ze wzgledu na pogode jaka mamy na zewnatrz. Tak jest to zrealizowane przez sterownik stc 1000.
 8. Like
  dan737 got a reaction from luki161 in Jak zabrać się do Kegowania?   
  Wszystko zależy od tego czy chcesz kegować na już czy Ci się nie śpieszy. Też aktualnie jestem na etapie zbierania gratów ale jakoś nie mam chęci przeszukiwania setek ogłoszeń i szukania tych paru groszy zwłaszcza, że zapas butelek powoli się wyczerpuje i rozlewać nie będzie w co. Na alledrogo kupiłem 2 kegi po 219pln które już jadą, butla przyszła dzisiaj 3,5kg 5l. nowa 220pln plus reszta tj. weżyki, złączki JG, reduktor, nalewak nowe od kolegi kegpepsi na allegro chyba ok 350pln. Napewno można sporo taniej to poskładać jeśli ktoś ma czas i chęć także jak kto woli 
 9. Like
  dan737 reacted to Pszczół in [S] Hop Stopper   
 10. Like
  dan737 got a reaction from vpatyk in Brewcrafter/Coobra/Bulldog 25   
  Czyli zacieranie wiesz już ile będzie trwało 60min+mashout 10min= 70min + czas podgrzewania miedzy przerwami załóżmy 66-72-78 stopni C ok 15min to daje mam 85min. Wysładzanie w zależności od zastosowanych słodów ale jeszcze dłużej jak 40min mi nie zeszło, a najkrócej wysładzałem ok 15min czyli cały taki proces +- musisz liczyć ok 2 godzin.
 11. Like
  dan737 got a reaction from Petee in Brewcrafter/Coobra/Bulldog 25   
  I następna różnica się ukazała, w BC możesz ustawiać temperaturę w dwóch zakresach 100-700 i 1800-2500 co 100 tak więc Coobra znów na plus. Tez tak myślę, że jak ktoś szuka kociołka tego typu to brać Coobre i będzie zadowolony. Ja pomimo braku tych paru niuansów jestem bardzo zadowolony z pracy urządzenia Dzisiaj 4 godz 20min cały proces mi zajął tj. warzenie, chłodzenie, mycie wszystko oprócz srutowania slodu, a w międzyczasie zdążyłem przelać na cicha inne piwko, naszykowac butelki do rozlewu, zjeść śniadanie i przejrzeć forum
 12. Like
  dan737 reacted to opeciarz in Chmielenie na zimno.   
  Chmielu Lemon Drop nie znam, nie używałem ale rodzaj chmielu ma znaczenie. Konkretny przykład z mojego doświadczenia to dwie warki , do jednej 50 gramów Cascade dał bardzo fajny aromat , do następnej  warki 75 gram Rakau - aromat ledwo co wyczuwalny. Kolejna rzecz to wiek, 2015 rocznik - chmiel już jest troszkę stary, świeżość jest bardzo istotna, stary chmiel po prostu dużo traci swojego aromatu. Następnie to ilość alfa kwasów, spotkałem się z informacja że aromatyczne  chmiele z większą ilością alfa kwasów są po prosty bardziej aromatyczne niż te które które maja tych kwasów mniej, osobiście takich porównań nie robiłem, ale w tym konkretnym przypadku być może ma to wpływ na końcowy efekt. Ogólnie to przy następnej warce użyj jakiegoś jednego bądz kilku sprawdzonych klasyków, koniecznie świeżych np. Cascade, Citra, Mosaic, Amarrilo, Centenial w łącznej ilości około 100 gramów (lub więcej) na zimno na 20 litrów (zawsze chmielę na zimno w temperaturze troszkę niższej niż temp. fermentacji burzliwej, ale to zależy jakie masz warunki)przez  4, 5 dni. Wrzuć też coś pod koniec gotowania na 0 minut lub na hop stand (chmielenie przez godzinę w temperaturze miedzy 80 a 70 stopni podczas chłodzenia). Jeżeli masz chłodnicę to nie żałuj chmielu, (zwykle wrzucam około 50 gramów) jeżeli chłodzisz długo to ostrożnie, wrzuć mniej aby chmiel nie poszedł w goryczkę. Połączenie kilku sposobów chmielenia na aromat utrwala końcowy efekt.
 13. Like
  dan737 reacted to maciek1221 in Obsługa systemu Cornelius keg   
  Przelewasz piwo z cichej do kega, zostawiasz oczywiście w nim trochę miejsca na gaz. Ja robię tak:
  Na manometrze ustawiam np.: 2 bary, wpuszczam gaz, kładę kega na podłodze i turlam nim przez około minutę - dwie. Później ustawiam takie ciśnienie jak wyszło mi w kalkulatorze (zależnie od temperatury kega i rodzaju piwa) np.: 1,7bar i tak sobie stoi 4-7 dni. Po tym czasie mam już ładnie nagazowane piwo i mogę zanieść do piwnicy na leżakowanie albo pić.
  To machanie na początku daje możliwość natychmiastowego picia z jakimiś bąbelkami.
  Butlę można później odłączyć, przechowywać najlepiej jak najchłodniej, jak nie masz kegeratora to jakieś 8-10stopni, ja w takiej trzymam i jest spoko.
  Z szybkością spożycia osobiście nie wiem, ale podejrzewam, że tak jak i butelki można przechowywać.
   
  P.S.
  Jak wlejesz piwo do kega to najpierw wpuszczasz na kilka sekund sporo gazu, wypuszczasz go, wpuszczasz, wypuszczasz i dopiero gazujesz. Robi się to po to, żeby powietrze z kega wypuścić.
   
  Są tu bardziej doświadczeni użytkownicy kegów np.: Vettis czy Bart3q, oni powiedzą więcej jeśli spytasz.
 14. Like
  dan737 reacted to Dr2 in KEG CORNELIUS- jak skompletować zestaw?   
  Żeby lać piwo w Corneliusy i z nich potem robić wyszynk trzeba mieć:
  1. KEGi
  2. butlę z legalizacją na CO2 (i CO2 w niej)
  3. reduktor do CO2 z manometrem pokazującym ciśnienie za reduktorem (przed chyba ma każdy)
  4. komplet złączek ballock do KEGa (gaz i piwo)
  5. węże do gazu i piwa
  6. kran (najlepiej z kompensatorem)
  7. w zależności od w/w elementów inne pierdoły jak zaciski przejściówki z kranu na wąż itd.
   
  Zakupy na aledrgo olx gdzie kto chce
  Tylko butla musi mieć atest bo jej nie wymienią na pełną ani nie napełnią.
  No wąż do piwa powinien mieć jaki atest że może mieć kontakt z żywnością, ale to chyba oczywiste.
   
  Co jak wygląda i jakie może być to chyba już na fotkach widziałeś skoro czytałeś, a jak nie to doszukaj na forum.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.