Jump to content

dan737

Members
 • Posts

  190
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About dan737

 • Birthday 06/14/1987

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Dany Browar
 • Rok założenia
  2014
 • Liczba warek
  130
 • Miasto
  Lipicze- Sieradz

Kontakt

 • Imię
  Daniel

Recent Profile Visitors

1390 profile views

dan737's Achievements

 1. Ostatnio robiłem Risa 7,8kg słodu woda podobnie jw. i wyszło 22blg i już nie pierwszy raz warzyłem coś tak treściwego dlatego jestem zdzwiony tak słabą wydajnością
 2. dan737

  grainfather

  Dzisiaj ok 80 warka na GF i jestem w szoku. Miał wyjść barley wine 24blg, a wyszło zaledwie 16...jak myślicie jaka mogła być tego przyczyna? 8,4kg słodu ześrutowana odpowiednio wsypana do 24l wody 68C, zacieranie 80min, wysładzanie 4l-78C...gotowanie 90min. Po gotowaniu 15,5l 16BLG nie wiem co poszło nie tak Ostatnio robiłem podobny zasyp i wydajność wyszła na poziomie 60%.
 3. dan737

  grainfather

  Faktycznie chyba to nic specjalnego, za taka kase lepiej kupic małą wiertarke sieciowa i tam obroty powinny byc ok. i do tego mozna jeszcze cos przewiercic np https://allegro.pl/oferta/einhell-tc-id1000-wiertarka-udarowa-1010w-8399609426
 4. dan737

  grainfather

  Mam i szczerze mogę polecić, takiego napowietrzenia niczym jeszcze nie udało mi się uzyskać. Zerknij na oficjany sklep GFa mozę maja.
 5. Przy kolejnych warkach nie popełniaj tego jakże częstego błędu którym jest fermentacja w zbyt wysokich temperaturach, a twoje piwa wejdą na zupełnie inny poziom.
 6. dan737

  grainfather

  Masz rację uszczelki rozciągają się z czasem ale u mnie problem z wkładaniem dolnego sita występował od nowości i odkąd pamiętam zawsze mnie to irytowało. Nie wiem jak jest u Was ale u mnie kosz zacierny nie jest idealnie okrągły i w niektórych miejscach dolne sito wchodzi lepiej w innych gorzej.
 7. dan737

  grainfather

  Tez walczyłem z tym problemem i próbowałem rożnych sposobów jak ww. jednak u mnie nie zawsze się to sprawdzało po czym oszlifowałem delikatnie dolne sito aby zmniejszyć jego średnicę i teraz pasuje jak ulał, smaruje dodatkowo jeszcze uszczelke smarem spożywczym. Jesli słód/ mąka czy też zwilżenie uszczelki nie pomogą to szlifowanie pomoże napewno tylko pamietaj o umiarze
 8. dan737

  grainfather

  Nie, regulowana jest moc grzałki, temp utrzymuje 100C, nawet przy ostatnim warzeniu sprawdzałem i można o 10% sterować mocą grzałki ale ja i tak zawszę jadę na 100% Uruchamiasz nową warkę poprzez aplikację czy bezpośrednio ze sterownika?
 9. dan737

  grainfather

  Tak przynajmniej przy nowym sterowniku strzałkami góra/dół regulujesz w procentach moc grzałki.
 10. Czas w piwowarstwie jest kwestią kluczową, uczy pokory i wytrwałości... daj temu piwu czas, daj czas fermentacji po czym zabutelkuj..znów daj mu czas, daj czas na nagazowanie po czym leżakuj krótko bo krótko jak to w neipie... p.s.(2 tygodnie) po czym oceń goryczkę, oceń recepturę oczywiście jeśli wszystko zrobiłeś według receptury. Tak się składa że właśnie piję swoją neipe, uwierz piwko jest super ułożone ale ma 23 dni od wlania w keg, oczywiści próbowałem je zaraz po nagazowaniu ale to nie było to...piwo było ostrzejsze i bardziej goryczkowe niż teraz.
 11. Tak fenole, przyprawy intensywne, mimo głębokiego odfermentowania piwo jest pełne w odbiorze, a alko po pół roku dobrze ukryte chociaż oczywiście wyczuwalne. Porównywałem ze znajomymi na ślepo do quada od Trzech kumpli i wszyscy stwierdzili że mój lepszy może przez to że lepiej ułożony.
 12. Nie z tymi akurat drożdżami ale kombinowałem podobnie z Wyeast 3711 French saison, na pierwszy ogień poszedł saison, a na gęstwie Belgian dark strong ale 21blg. Piwo wyszło bardzo dobre jednak moc jest powalająca bo te drożdże zjechały do 1blg więc i tutaj bym uważał z ekstraktem początkowym. Fermentowałem w 19C.
 13. Niestety na tą chwilę sytuacja pozostaje bez zmian bo nic nie działałem w tym temacie
 14. dan737

  grainfather

  Bierz GFa i będziesz zadowolony, miałem Brewcraftera25 i tak jak kolega wcześniej pisał GF jest to sprzęt innej klasy i również nie zamieniłbym go na nic innego. Jedyną rzeczą która mnie irytuje jest zsuwająca się uszczelka przy zakładaniu dolnego sita ale są na to sposoby, przydałby się też moduł wifi wbudowany ale to już jest szukanie dziury w całym. Co do chłodnicy przeciwbieżnej w okresie zimowym spokojnie mogę zejść z temperaturą brzeczki do 10C. Sprzęt solidny i profesjonalny, polecam!
 15. dan737

  grainfather

  Jako że walczę z wydajnością u siebie mam kilka pytań. 1. W ilu litrach zacierałeś? 2. Ile wody do wysładzania? 3. Ile litrów i o jakiej gęstości poszło do fermentacji?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.