Jump to content

dan737

Members
 • Content Count

  183
 • Joined

 • Last visited

2 Followers

About dan737

 • Birthday 06/14/1987

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Dany Browar
 • Rok założenia
  2014
 • Liczba warek
  90
 • Miasto
  Lipicze- Sieradz

Kontakt

 • Imię
  Daniel

Recent Profile Visitors

958 profile views
 1. dan737

  grainfather

  Nie, regulowana jest moc grzałki, temp utrzymuje 100C, nawet przy ostatnim warzeniu sprawdzałem i można o 10% sterować mocą grzałki ale ja i tak zawszę jadę na 100% Uruchamiasz nową warkę poprzez aplikację czy bezpośrednio ze sterownika?
 2. dan737

  grainfather

  Tak przynajmniej przy nowym sterowniku strzałkami góra/dół regulujesz w procentach moc grzałki.
 3. Czas w piwowarstwie jest kwestią kluczową, uczy pokory i wytrwałości... daj temu piwu czas, daj czas fermentacji po czym zabutelkuj..znów daj mu czas, daj czas na nagazowanie po czym leżakuj krótko bo krótko jak to w neipie... p.s.(2 tygodnie) po czym oceń goryczkę, oceń recepturę oczywiście jeśli wszystko zrobiłeś według receptury. Tak się składa że właśnie piję swoją neipe, uwierz piwko jest super ułożone ale ma 23 dni od wlania w keg, oczywiści próbowałem je zaraz po nagazowaniu ale to nie było to...piwo było ostrzejsze i bardziej goryczkowe niż teraz.
 4. Tak fenole, przyprawy intensywne, mimo głębokiego odfermentowania piwo jest pełne w odbiorze, a alko po pół roku dobrze ukryte chociaż oczywiście wyczuwalne. Porównywałem ze znajomymi na ślepo do quada od Trzech kumpli i wszyscy stwierdzili że mój lepszy może przez to że lepiej ułożony.
 5. Nie z tymi akurat drożdżami ale kombinowałem podobnie z Wyeast 3711 French saison, na pierwszy ogień poszedł saison, a na gęstwie Belgian dark strong ale 21blg. Piwo wyszło bardzo dobre jednak moc jest powalająca bo te drożdże zjechały do 1blg więc i tutaj bym uważał z ekstraktem początkowym. Fermentowałem w 19C.
 6. Niestety na tą chwilę sytuacja pozostaje bez zmian bo nic nie działałem w tym temacie
 7. dan737

  grainfather

  Bierz GFa i będziesz zadowolony, miałem Brewcraftera25 i tak jak kolega wcześniej pisał GF jest to sprzęt innej klasy i również nie zamieniłbym go na nic innego. Jedyną rzeczą która mnie irytuje jest zsuwająca się uszczelka przy zakładaniu dolnego sita ale są na to sposoby, przydałby się też moduł wifi wbudowany ale to już jest szukanie dziury w całym. Co do chłodnicy przeciwbieżnej w okresie zimowym spokojnie mogę zejść z temperaturą brzeczki do 10C. Sprzęt solidny i profesjonalny, polecam!
 8. dan737

  grainfather

  Jako że walczę z wydajnością u siebie mam kilka pytań. 1. W ilu litrach zacierałeś? 2. Ile wody do wysładzania? 3. Ile litrów i o jakiej gęstości poszło do fermentacji?
 9. Witamy, witamy:) Zacznij od ekstraktów i bierz się za słody Samych udanych warek!
 10. Wcześniej gazowałem piwo przyjmując temp. fermentacji jednak miałem kilka przegazowań, dziś w większości piw obniżam temp. na cichej ewentualnie robię cold crash i przyjmuję wtedy taką wartość do obliczeń. Faktycznie czasem piwo mogłoby być wyżej wysycone jednak dla mnie ta opcja jest bezpieczniejsza i zawsze wole piwo mniej wysycone niż za mocno. Istotnym jest też jak długo piwo przebywa w obniżonej temp. bo wiadomo że przez 1 dzień co2 nie zdąży się rozpuścić w piwie przy niższej temp.
 11. Jak dla mnie nagazuj zgodnie z punktem 1 czyli jeżeli przy rozlewie masz 10C to tą wartość wpisz w kalkulator. Piwo w 10C jest już delikatnie wysycone co2 więc nie potrzeba sypać tyle środka refermentującego.
 12. Pomysl dobry, moze cos pomysle przy kolejnych rozlewach. Ok czyli na ta chwile pozostane przy tym sposobie, jako ze wiekszosc z fermentorow bede rozlewal do kegow a z nich raczej piwo szybko znika wiec nie powinno byc klopotow.
 13. W niedługim czasie planuję rozlew z GF fermentorów i stąd pytanie. Logicznym jest że należy do tego użyć dolnego zaworku jednak nie chce złapać infekcji, a z racji tego że dokonywałem pomiaru blg przez ten zawór jest taka opcja. Oczywiście każdym razem dezynfekowałem desprejem i starsanem ale rozmyślam czy nie bezpieczniej będzie ściągnąć od góry wężykiem jednak to chyba się mija z celem bo w końcu od czegoś ten zawór jest. Jak u Was wygląda dezynfekcja tego elementu czy pobieracie próbki do pomiaru górą?
 14. Również robię warki 20 litrowe i u mnie standardem jest użycie ok 13ml kwasu mlekowego 80% i nie jest to wyczuwalne, przeważnie 8ml używam do zacierania i 5ml do wysładzania. Pamiętam że kiedyś w jednym z pierwszych zakwaszanych piw szwankował mi ph metr i dodałem łącznie 25ml...coś z tego wypiłem ale reszta poszła w kanał także przy takich ilościach bym już uważał chociaż to zależy od stylu. Nie tak dawno warzyłem też Gose z dodadkiem moreli do którego poszło 30ml i piwo wyszło bardzo przyjemne lekko kwaśne.
×
×
 • Create New...