Jump to content

Radek

Members
 • Content Count

  58
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Lorbas
 • Rok założenia
  2014
 • Liczba warek
  55
 • Miasto
  Gdańsk

Kontakt

 • Imię
  Radek
 • Strona www
  https://www.facebook.com/BrowarLorbas

Recent Profile Visitors

235 profile views
 1. Radek

  Radek

 2. https://www.sklep-batalion.pl/pl/p/Wiadro-20l-przezroczyste/157 Ja używam tych i sobie chwalę.
 3. Radek

  Sterilock

  Dzięki za odpowiedź i gratuluje 3 miejsca A te wkłady to tylko są po to aby zapach nie uciekał z fermentora? Czy się mylę?
 4. Radek

  Sterilock

  I jak testy rurki? Jakieś wnioski już masz?
 5. Czy można spodziewać się pełnej klasyfikacji czy tylko zwycięska trójka?
 6. 70% jest skuteczniejszy niż 96% mimo iż mogłoby się wydawać, że jest odwrotnie. Ale tak jak kolega wyżej napisał, możesz kupić 96% i rozcieńczyć do 70%.
 7. Na allegro można kupić spirytus medyczny 70% poniżej 50 zł za 5l baniak. Ja go używam tylko do punktowej dezynfekcji. Do wiader używam Starsana, a drobnicę zalewam nadwęglanem.
 8. Odkopię temat. Możesz mi napisać jakie są wymiary tej gilzy? Chodzi mi głównie o średnicę wewnętrzną.
 9. Polecam księgarnię www.bookdepository.com Przesyłka jest zawsze za darmo.
 10. Radek

  Sterilock

  Używasz amerykańskich chmieli? Polskie są tańsze. Używasz płynnych drożdży? Suche są tańsze. Nie zawsze kwestia ceny jest kwestią kluczową. Dla mnie ta rurka ma taką zaletę w porównaniu do innych, że zajmuje mało miejsca i jest to dla mnie w tej chwili istotna kwestia.
 11. Radek

  Sterilock

  Też się właśnie zastanawiam nad tą rurką. Z tego co mi się udało znaleźć na Ich stronie wynika, że rurkę w standardowej konfiguracji wystarczy tylko zdezynfekować przed użyciem. Jeśli pytasz o te wkłady antyzapachowe to nie wiem jak ma się sprawa ich żywotności. Osobiście nigdy nie miałem problemu z zapachem fermentacji więc ta funkcja specjalnie mnie nie ciekawi. Widziałem jakieś dyskusje na amerykańskich forach ale nie miałem jeszcze okazji się wgłębić w ich treść.
 12. Z stwierdzeniem 'sporo karmeli' jakoś ciężko mi się zgodzić. Owszem English IPA ma ich więcej niż klasyczne AIPA, niemniej to jest nadal IPA więc chmiel powinien być na pierwszym planie. Mam wrażenie, że sporo osób źle interpretuje ten styl. Piłem ostatnio dwie komercyjne EIPA z polskich browarów i karmelu było tam tyle, że nie dało się tego przełknąć! Nawet w klasycznym ESB jest mniej karmelu! Ponadto historycznie EIPA było często warzone w 100% ze słodu extra pale ale czyli jaśniejszego niż klasyczny brytyjski pale ale.
 13. Aerometr służy do pomiaru gęstości gazów.
 14. ProMash ma narzędzie do korekty odczytu Blg w zależności od temperatury.
×
×
 • Create New...