Jump to content

tkodyl

Members
 • Content Count

  91
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by tkodyl

 1. Hej. ktoś jeszcze próbował te drożdże i może powiedzieć coś więcej o profilu smakowym? Ewentualnie jak wypadają w porównaniu z innymi klasykami? np. Czech pilsem, W34/70 itp.
 2. Spytam pół żartem pół serio. Można jeszcze piwo dostarczyć? 😊
 3. Hej, Czy finaliści, którzy znaleźli się "na pudle" zostaną poinformowani przed 15 czerwca? Pozdrawiam
 4. Hej, Pytanko: Czy w polu: Wymagane info trzbea coś konkretnego wpisać? Czy pozostawić puste?
 5. Dzięki za sprawną organizację. Od 4 lat jak biorę udział w GC i jest to najbardziej terminowy konkurs. To co było na minus to lekcja na przyszłość. Jednak z mojej perspektywy dobra organizacja. Jeszcze raz dzięki Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
 6. Jeśli dostajecie paczkę ze zbitymi piwami, to starym dobrym zwyczajem dzwonicie od razu? Pozdrawiam
 7. Witam, Czy odchyłka 0.5 BLG od górnej granicy stylu będzie powodem odrzucenia piwa z konkursu?
 8. Zrobiłem Desitkę 10.2 BRX - 22L (napowietrzone pompką akwaryjną) Zadałem starter (9.5 BLG - 2L, mieszadło magnetyczne 30h) zrobiony z jednej fiolki FM30 (data ważności do lutego). Fermentacja zaczeła się po dobie jednak jest mało intensywna (bulga raz na minutę). Zmierzyłem ekstrakt w fermentorze stoi w miejscu. Wczoraj dokonałem ponownego napowietrzenia pompką. Ktoś coś może poradzić.? Ja widzę dwie opcje: 1. Podnieść do 12 /13 temperaturę 2. paczka w34/70 czeka w zapasie Generalnie wnioskuję, żę drożdże okazały się za słabe - za mało liczne. Trochę jestem zawiedziony.
 9. Panowie i Panie, Czy ktoś porównywał te drożdże z Wyeastem 2000 Budvar Lager? Jak wypadają?
 10. Super informacja, zatem tym przyjemniej będzie zrobić kolejnego czeskiego pilznera. Duma Czech i zwyciężył czech. Pozdrawiam i gratuluję
 11. Mi się nie udało z przyczyn rodzinnych uwarzyć pilsa a bardzo żałuję bo pewnie konkurs się za rok nie powtórzy. Pozdrawiam i gratuluję finalistom.
 12. Dzięki Kantor, Wczoraj otworzyłem Porter Bałtycki i faktycznie jest nagazowane w punkt po 2/3 miesiącach. Odwołuje alarm i swoją teorię. Czyli jak dla mnie, sposoby na uniknięcie problemu: dobre natlenianie, drożdże solidnie nakręcone i w dobrej ilości, unikanie zakażenia, które powoduje przegazowanie piwa. Z mojej strony to zamyka temat. Dzieki i Pozdrawiam
 13. Hej, Wątek w prawdzie dość stary ale odgrzeję temat bo u mnie to się dość często pojawia zwłaszcza w piwach pełnych, takich jak: Porter Bałtycki (OG 22BLG - FG 7 BLG) - 40g cukru / 11l, 2.0 VolOfCO2 Pils Bohemski (OG 13BLG - FG 2 BLG) - 117g cukru /21l, 2.5 VolOfCO2 Ilośc drożdzy ok (stosuje startery), Natlenienie pompką akwaryjną Generalnie po kilku miesiącach obserwuję wzrost nagazowania (później lekki gashing) - nie są to napewno granaty. Po 4 tygodniach nagazowanie nagazowanie zawsze jest takie jakie ma być docelowo. Trochę podszedłem do tego, że to normalne ale może niekoniecznie. Co myślicie?
 14. Dzięki za informacje. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za sprawną organizację. Pozdrawiam
 15. Hej Kamot1, Po wpłaceniu pieniędzy na konto trzeba coś przeklikiwać w systemie bo widzę kasa nie jest z automatu brana w poczet zgłoszonego piwa tylko wrzucana na "konto"?
 16. Wymagane info jest do pominięcia tak samo jak nagazowanie itp. Podziękował
 17. Hej, Co wpisujecie w polu wymagane info formularza zgłoszeniowego piwa? W regulaminie się nie doszukałem. Te radio buttony z nagazowaniem itp. rozumiem opcjonalne? Pozdrawiam
 18. To fakt, widoczna różnica, patrząc po rurce fermentacyjnej, prędkości fermentacji po zmianie temperatury z ~9.5 do 8.5 C. U mnie pils nowofalowy na nich już jest na cichej a porter bałtycki przechodzi burzliwą. Jestem ciekaw efektów. Pozdrawiam
 19. Ktoś próbował Portera bałtyckiego na tych drożdżach popełnić?
 20. Będzie dobrze, masz dwie saszetki pojadą z koksem. Ja też przenosiłem do podobnej temperatury i piwo wyszło naprawde niezłe (pełne, treściwe, czyste w smaku ogólnie pils bohemski ;P). Muszę przyznać, że pomimo tych 14 stopni piwo może być całkiem dobre. Nie są to drożdże jak w34/70, które jadą z koksem przy 8-10 stopniach. Przynajmniej taka sztuka z tymi drożdżami mi sie nie udało pomimo dwuktonych prób. W moim odczuciu piwo było naprawde niezłe.
 21. Hej, Pełne opisy kategorii będą podane niebawem? Pozdrawiam
 22. Ja osobiście jaj nie czułem ale nie można powiedzieć, że mi one fermentowały w 10 stopniach. Przeniosłem warkę do 14 stopni i dopiero wtedy ruszyły ale może problemem też była tu ilość drożdży. Ogólnie z perspektywy czasu niezły pils (13) na nich wyszedł.
 23. Cześć. Ja miałem w zeszłym roku Cascade'a w Londynie i muszę przyznać, że pięknie pachniał cytrusami, gdy rósł. Nie zdążyłem z niego zrobić żadnego stricte chmielowego piwa, bo miałem mnóstwo kupnego chmielu do wykorzystania, a bardzo mało czasu na warzenie. W tym roku mam 3 krzaki w Polsce, za kilka dni będę próbował go zbierać (tu o wiele później dojrzewa), to jakby co dam znać, jak tam z aromatami. Dodam tylko, że w zeszłym roku w Londynie było mnóstwo słońca, to może dlatego chmiel tak pięknie pachniał.. a jakie było lato w tym roku, sami wiecie.. Mam nadzieję/łudzę się, że w przyszłym roku pojawi się charakterystyczny aromat Cascade. Po drugim sezonie wydam opinię. Jak na razie pachnie jak każdy inny polski. O dziwo dwy letni Magnum ma naprawdę ciekawy aromat. To mnie bardzo zdziwiło.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.