Jump to content

tkodyl

Members
 • Posts

  91
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Zaułek
 • Rok założenia
  2014
 • Liczba warek
  20
 • Miasto
  Wrocław

Kontakt

 • Imię
  Kornel

Recent Profile Visitors

590 profile views

tkodyl's Achievements

 1. Hej. ktoś jeszcze próbował te drożdże i może powiedzieć coś więcej o profilu smakowym? Ewentualnie jak wypadają w porównaniu z innymi klasykami? np. Czech pilsem, W34/70 itp.
 2. Spytam pół żartem pół serio. Można jeszcze piwo dostarczyć? 😊
 3. Hej, Czy finaliści, którzy znaleźli się "na pudle" zostaną poinformowani przed 15 czerwca? Pozdrawiam
 4. Hej, Pytanko: Czy w polu: Wymagane info trzbea coś konkretnego wpisać? Czy pozostawić puste?
 5. Dzięki za sprawną organizację. Od 4 lat jak biorę udział w GC i jest to najbardziej terminowy konkurs. To co było na minus to lekcja na przyszłość. Jednak z mojej perspektywy dobra organizacja. Jeszcze raz dzięki Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
 6. Jeśli dostajecie paczkę ze zbitymi piwami, to starym dobrym zwyczajem dzwonicie od razu? Pozdrawiam
 7. Witam, Czy odchyłka 0.5 BLG od górnej granicy stylu będzie powodem odrzucenia piwa z konkursu?
 8. Zrobiłem Desitkę 10.2 BRX - 22L (napowietrzone pompką akwaryjną) Zadałem starter (9.5 BLG - 2L, mieszadło magnetyczne 30h) zrobiony z jednej fiolki FM30 (data ważności do lutego). Fermentacja zaczeła się po dobie jednak jest mało intensywna (bulga raz na minutę). Zmierzyłem ekstrakt w fermentorze stoi w miejscu. Wczoraj dokonałem ponownego napowietrzenia pompką. Ktoś coś może poradzić.? Ja widzę dwie opcje: 1. Podnieść do 12 /13 temperaturę 2. paczka w34/70 czeka w zapasie Generalnie wnioskuję, żę drożdże okazały się za słabe - za mało liczne. Trochę jestem zawiedziony.
 9. Panowie i Panie, Czy ktoś porównywał te drożdże z Wyeastem 2000 Budvar Lager? Jak wypadają?
 10. Super informacja, zatem tym przyjemniej będzie zrobić kolejnego czeskiego pilznera. Duma Czech i zwyciężył czech. Pozdrawiam i gratuluję
 11. Mi się nie udało z przyczyn rodzinnych uwarzyć pilsa a bardzo żałuję bo pewnie konkurs się za rok nie powtórzy. Pozdrawiam i gratuluję finalistom.
 12. Dzięki Kantor, Wczoraj otworzyłem Porter Bałtycki i faktycznie jest nagazowane w punkt po 2/3 miesiącach. Odwołuje alarm i swoją teorię. Czyli jak dla mnie, sposoby na uniknięcie problemu: dobre natlenianie, drożdże solidnie nakręcone i w dobrej ilości, unikanie zakażenia, które powoduje przegazowanie piwa. Z mojej strony to zamyka temat. Dzieki i Pozdrawiam
 13. Hej, Wątek w prawdzie dość stary ale odgrzeję temat bo u mnie to się dość często pojawia zwłaszcza w piwach pełnych, takich jak: Porter Bałtycki (OG 22BLG - FG 7 BLG) - 40g cukru / 11l, 2.0 VolOfCO2 Pils Bohemski (OG 13BLG - FG 2 BLG) - 117g cukru /21l, 2.5 VolOfCO2 Ilośc drożdzy ok (stosuje startery), Natlenienie pompką akwaryjną Generalnie po kilku miesiącach obserwuję wzrost nagazowania (później lekki gashing) - nie są to napewno granaty. Po 4 tygodniach nagazowanie nagazowanie zawsze jest takie jakie ma być docelowo. Trochę podszedłem do tego, że to normalne ale może niekoniecznie. Co myślicie?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.