Jump to content

Pyjotrek

Members
 • Posts

  44
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Następny
 • Rok założenia
  2012
 • Liczba warek
  32
 • Miasto
  Kielce/Kraków

Recent Profile Visitors

340 profile views

Pyjotrek's Achievements

 1. Zabrałem: pepek84 - Brown Ale Barrel Aged Tadzik - Funky Monkey kantor - New Zeland Bitter Johnny B - Belgian Tripel Zostawiłem: 2x Chocolate Coffee Foreign Extra Stout 2x Chocolate Chilli Wheat Stout
 2. Pyjotrek

  White IPA

  Co do przypraw, uważam, że kolendra jest istotna. W końcu to ona jest najbardziej charakterystycznym dla witbiera dodatkiem i znacząco wpływa na jego smak i aromat.
 3. Pyjotrek

  White IPA

  Zasyp ok, tylko filtracja może być testem cierpliwości. Natomiast jeśli chcesz zrobić White IPA stylowe, na konkurs, to powinieneś zastąpić saaz i styriana amerykańcami. Chyba, że celujesz w klona viva la vita. Jeśli tak, to wszystko jest na swoim miejscu.
 4. http://www.slodowniastrzegom.pl/kategoria/zboza-prazone Faktycznie, ziarno palone nazywają prażonym. Duże niedopatrzenie, o które nie podejrzewałbym słodowni w strzegomiu. Zatem przepraszam za zamęt i wprowadzanie w błąd i życzę udanego black witbiera.
 5. http://www.fawcett-maltsters.co.uk/range.htm Według producenta ma kolor identyczny do słodu pszenicznego. A że piwo ma być resztkowcem, to nie widzę przeszkód, żeby nie wykorzystać tejże pszenicy. 100 gramów i tak pewno niewiele zmieni. Skórka cytrusowa jak najbardziej się przyda.
 6. Pyjotrek

  White IPA

  Wydaje mi się, że nie. Miałem okazję rozmawiać z ich twórcami i spróbować finałowych piw. Naprawdę były świetne. Najbardziej kluczowa ponoć jest kolendra i zasyp z pilzneńskiego i pszenicznego. Reszta mniej więcej jak klasyczna AIPA.
 7. Pyjotrek

  White IPA

  Nie robiłem tego piwa. Wiem natomiast, że dwa piwa z podium kuźni piwowarów (w tym to zwycięskie) były na us05. Wiem, że to nie jest odpowiedź na Twoje pytanie, ale może jednak warto o tym kierunku poszukiwań drożdży pomyśleć.
 8. Może witbier? Coś takiego: Zasyp: 1,3kg pilzneńskiego 3,2kg pszenicznego 100g pszenicy prażonej Zacieranie: 50min - 64st. C 30min - 72st. C Warzenie: 60min - 20g Marynki 15min - 15g Lubelskiego 5min - 10g kolendry Drożdże dadzą wytrawne, estrowe piwo. Musisz tylko w sklepie spożywczym kolendrę dokupić. Niestety nie mam koncepcji zrobienia czegoś innego,angażującego pozostałe słody.
 9. Moim zdaniem Polish Black IPA może być bardzo fajnym piwem, ale zmieniłbym dwie rzeczy: -Zamień Lubelski na Iungę. Chyba, że jesteś fanem Lubelskiego, ale mnie ogrom trawy i siana jaką ten chmiel wnosi do piwa odstrasza. Generalnie widziałbym chmielenie tak: 60min - 40g Marynki albo 25g Iungi 30min - 25g Iungi 15min - 25g Iungi 0min - 25g Iungi Na zimno jest jak najbardziej okej. -Druga rzecz to Carafę dodaj na wygrzew albo filtrację, żeby uniknąć aromatów stouta.
 10. Dzięki za bardzo pozytywne opinie na temat mojego portera. Piwo jak na swoje BLG i zawartość alkoholu jest bardzo młode, bo było butelkowane w lipcu 2014, po 3 tygodniach burzliwej i 3 miesiącach cichej. Miałem dylemat czy nie poczekać jeszcze trochę z wystawieniem go na światło dzienne, ale jak dla mnie już jest super. Zostało mi jeszcze 19 butelek więc mam jeszcze co leżakować i sprawdzać jak zmienia się w czasie. Miałem duże obawy, że przesadziłem z chilli, ale na szczęście wyszło świetnie zbalansowane.
 11. Ja je kiedyś pomyliłem z drożdżami lagerowymi (dwa słoiki gęstwy w lodówce). Us-05 pięknie mi odfermentowały podpiwek z 11 do 2,5 blg w dwa tygodnie w temperaturze 5 st. C.
 12. Absolutnie nie mam się za lepszego ale po pominięciu śliwek wygląda bardzo sensownie.
 13. Wracając do głównego tematu w wątku, dwukrotnie zrobiłem żytnie wędzone. Za każdym razem zasyp wyglądał tak: 25% żytniego 25% wędzonego 50% pale ale Z filtracją nie miałem problemu, ani razu nie trwała dłużej niż godzinę. Filtruję przez kadź filtracyjną, ale zwiększyłem 2mm wiertłem liczbę otworów trzykrotnie. A co do drożdży to w obu przypadkach użyłem us-05 i efekt był bardzo przyjemny.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.