Jump to content

gesio0

Members
 • Posts

  160
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About gesio0

 • Birthday 06/19/1978

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Czesiu
 • Rok założenia
  2009
 • Liczba warek
  18
 • Miasto
  Skoczów

Kontakt

 • Imię
  Grzegorz

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

gesio0's Achievements

 1. Miło mi, dziękuję.
 2. Jak ja byłem w tym browarze to mieli tylko jasne. Wg mnie całkiem dobre. Co ciekawe na afiszu można było przeczytać że akurat ciemne i pszeniczniak się warzy ale ja takiego zjawiska nie zaobserwowałem. Chyba po prostu leżakowało w piwnicach. Niemniej warto tam wpaść.
 3. Nie tylko w Tomaszowie uzywa sie przeciekawego słowa: "chachmęcić". W Skoczowie równiez.
 4. gesio0

  Jadę na urlop

  Ja tradycyjnie Stary Borek koło Kołobrzegu.
 5. Też mi sie coś zdaje że będziesz warzył Bielitzera.... W każdym razie tepsa leży i kwiczy. Nie ma sensu tonąć razem z nią. Mój kuzyn bardzo długo pracował w tepsie ale w Cieszynie. Znudziło mu się i wyjechał do Irlandii. Oczywiście po podjęciu pakietu należnych mu udziałów firmy
 6. Zauważyłem. Niemniej,informacja jest aktualna. Otwarcie ma być w maju. http://www.bielsko24.pl/wiadomosci/i/292/nawarza_i_podadza_czyli_otwarcie_mini_browaru_tuz_tuz
 7. W Bielsku powoli rozpoczyna działalność BROWAR MIEJSKI! Ciekawa wiadomość. Nie przypuszczałem, że doczekam takiego zjawiska. http://bielskobiala.gazeta.pl/bielskobiala/1,88025,9143775.html Co dzieje się w Cieszynie w temacie browaru restauracyjnego? Wie ktoś?
 8. Tym razem się skuszę na start w zawodach. Piwo warzę drugi rok a jeszcze nie miałem debiutu konkursowego. Może wreszczie nadszedł dobry moment? Zobaczymy.
 9. CODER!!! Wszystkiego najlepszego! 100 lat!!!
 10. gesio0

  wulgaryzmy

  Julisz, Julian jak zwał tak zwał. Nie rozmieszyła Was anegdota o Kalinie Jędrusik?
 11. gesio0

  wulgaryzmy

  No to jak duskutujemy o wulgaryzmach to pozwolę sobie przytoczyć anegdotę z życia Kaliny Jędrusik. Śmiałem się pół dnia. PLOTKA I PRAWDA O PRZEKLINANIU (...) Włodzimierz Korcz: "Opowiadano przez lata anegdotę o Kalinie i strażaku. Że kiedyś stała za kulisami i paliła papierosa, czego oczywiście robić nie wolno. I podszedł do niej strażak, który zawsze pilnuje porządku w teatrze, bardzo grzecznie ukłonił się: - Pani Kalino, ale tutaj nie wolno palić. Kalina, która była nieduża, mimo to spojrzała na niego z góry: - Odp....ol się, strażaku". Anegdota jest niedokładna, właściwie jest to ćwierć anegdoty. Całą chyba najlepiej opowiadał Gustaw Holoubek: "W jednym z teatrów na próbie Kalina Jędrusik zapaliła papierosa. Na scenie nie wolno palić papierosów. Zbliżył się strażak i powiedział: - Proszę zgasić papierosa, bo tu nie wolno palić. A Kalina jak Kalina - z wdziękiem odparła: - Odpierdol się, strażaku. I on strasznie się zamyślił, poszedł za kulisy i tam trwał jakiś czas. Potem nabrał powietrza, wrócił na scenę, ale tam już nie było Kaliny, tylko Basia Rylska. On jednak tego nie zauważył, bo oczy zaszły mu bielmem z wściekłości, i krzyknął do Rylskiej: - Ja też potrafię przeklinać, ty kurwo stara! Kompletnie zdumiona Basia pobiegła do Edwarda Dziewońskiego, który był reżyserem spektaklu, i powiedziała mu, że strażak zwariował, bo ją zwyzywał bez żadnego powodu. Dziewoński strasznie się zezłościł, poszedł do strażaka i powiedział: - A pan jest chuj! Przy czym strażak był inny.
 12. I właśnie otworzyłem kilka butelek z moim Stoutem z płatkami dębowymi. Muszę powiedzieć że efekt jest niezły. Cicha z płatkami trwała długo (miesiąc) bo nie miałem czasu na rozlanie do butelek. Dzięki temu piwo jest sklaorwane i ma malutko osadów. Na początku miałem problem z nagazowaniem ale teaz po około miesiącu od zabutelkowania mam gaz i całkiem obfitą ale drobną pianę która króko się utrzymuje. Smak jest fajny. Chyba trochę przesadziłem ze słodami palonymi bo jest gorzkie jak fiks ale jak mawia Kopyr- Stout ma być gorzki, wytrawny. Ewidentnie czuć dębową beczkę.. Uważam, że warto jednak stosować płatki. No może lepszym rozwiązaniem byłyby kostki bo płatki mi wpadały do kranika. Aha. Spróbujcie poeksperymnetować z płatkami i spirytusem. Ciekawy efekt. Jak ktoś lubi whisky to chyba będzie zadowolony. Pozdrawiam!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.