Jump to content

dirk gently

Members
 • Content Count

  1253
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

dirk gently last won the day on May 25

dirk gently had the most liked content!

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Najgorszego Sortu
 • Rok założenia
  2012
 • Liczba warek
  80+
 • Miasto
  Poznań

Kontakt

 • Imię
  Piotr

Recent Profile Visitors

1435 profile views
 1. Pytam bo sie nie znam: po co dawać składniki zasypu dające pełne piwo a potem do tego cukier dla głębszego odfermentowania?
 2. Szczerze to do żadnego. Możesz nazwać ten styl swoim imieniem
 3. Nie było potrzeby żeby proponował cos lepszego, inni koledzy już to zrobili. Proponuję żebyś oszczędził sobie (i nam) przepychanek słownych a zaoszczędzonej energii użył do cyzelowania zawartości merytorycznej twoich postów. To jest forum gdzie staramy się sobie nawzajem pomóc z warzeniem piwa, a nie konkurs w sikaniu na odległość. Mówię to bez cienia złośliwości i tylko z życzliwości: twoje cięte riposty nikomu tu nie zaimponują.
 4. A duży byłby problem dokupić jeszcze drugą porcję ekstraktu? Lub puszeczkę ekstraktu płynnego? Wtedy by można z większym optymizmem podejśc do tematu.
 5. https://www.brewersfriend.com/allgrain-ogfg
 6. Z tym "znacznie" to bym był ostrożny. Większość cukrów fermentowalnych (o ile w ogóle były tam cukry fermentowalne, wziąwszy pod uwagę wynik próby jodowej) pewnie zostało w zacierze.
 7. >>Czyli dałem dupy. Czyli teraz już nie sprawdzę ile jest alko. Zawsze możesz policzyć w przybliżeniu: https://www.brewersfriend.com/allgrain-ogfg/ https://www.brewersfriend.com/abv-calculator zresztą kogo to obchodzi. >>A powiedzcie jeszcze czy skoro znowu bulgocze czy zostawić jeszcze na dzień czy dwa aż się uspokoi czy butelkować? https://wiki.piwo.org/Moje_pierwsze_piwo_z_brewkita#Fermentacja >>ile glukozy na litr dać przed butelkowaniem 6g na litr będzie ok? https://wiki.piwo.org/Moje_pierwsze_piwo_z_brewkita#Rozlew https://www.brewersfriend.com/beer-priming-calculator/
 8. Ta tabelka po lewej pokazuje przybliżoną zawartość alkoholu w zależności od ekstraktu początkowego a nie końcowego.
 9. Nie ogarniam. Może od nowa: jakie BLG było na początku a jakie jest teraz? Zakładając że dałeś 4kg ekstraktu(?) płynnego(?) to masz przy 18L brzeczki jakieś 16Blg. Przy odfermentowaniu do 5 daje to niecałe 6% alkoholu, czyli normalnie.
 10. > Piwo powinno mieć 6,5% % czego? W jaki sposób ty sprawdzasz te procenty?
 11. Nieodfiltrowane chmieliny, ale też wada łączona z pewnymi gatunkami chmielu. Mi się to zawsze działo przy Iundze, ostatnio na tapecie jest właśnie Equanot (czy jak tam się ten wynalazek nazywa)
 12. Tylko że tak liczona wydajność nie bierze poprawki na łuskę. Wydajność "Amerykańska" w tym przypadku to 59%. 70% uznałbym za przyzwoitą przy liczeniu w ten sposób (wiele klasycznych receptur zakłada właśnie taką wydajność).
 13. Przed zapiekaniem normalnie zacierałeś, czy tylko gorąca woda do słodu i od razu do piekarnika?
 14. No, nie Marcinie, ale zdrówko, chyba że nie zrozumiałem żartu
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.