Jump to content

dirk gently

Members
 • Content Count

  1183
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

dirk gently last won the day on January 18 2019

dirk gently had the most liked content!

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Najgorszego Sortu
 • Rok założenia
  2012
 • Liczba warek
  70+
 • Miasto
  Poznań

Kontakt

 • Imię
  Piotr

Recent Profile Visitors

1186 profile views
 1. Może uściślę: wymagana liczba komórek jest taka sama niezależnie czy masz 20 litrów 10Blg czy 10 litrów 20Blg. Natomiast oczywiście fermentacja tego drugiego piwa będzie trudniejsza, dlatego napisałem że i tak wybór takiego piwa na pierwsze jest nieszczęśliwym pomysłem.
 2. Uciągnie, bo sumaryczna ilość cukrów w brzeczce się nie zmieni. Inna sprawa że to nadal zły pomysł robić takie piwo jako pierwsze.
 3. Z całym szacunkiem, jakby się znajomi znali na piwie to by nie pili Carslberga. Piłem to (a raczej próbowałem pić) na trzech kontynentach i wszędzie smakował jak gówno, i nie mam na myśli metafory że smakował źle, tylko dosłownie walił szambem, bagnem, rurą kanalizacyjną. Próby robienia takiego piwa sa pozbawione sensu, jak już koledzy wyjaśnili. Jeśli smakuje Ci skunks, kup najtańsze piwo w zielonej butelce (Perła się dobrze nadaje: jest wodnista, nie ma goryczki i często jest "trafiona" już przy zakupie) i postaw na balkonie w słoneczny dzień. Mam jednak wrażenie że dobrze byłoby spróbować trochę dobrego piwa, sentyment do skunksa (a podejrzewam że jest to głównie sentyment - nie ma w tym nic złego - sam z rozrzewnieniem wspominam picie Specjala nad jeziorem) szybko zwiędnie.
 4. Zapach marihuany (tzw. skunks) to wada piwa wywołana fotolizą chmielu. Zachwyt produktami typu heineken czy carlsberg pozostawię bez komentarza.
 5. To wcale nie jest błąd, jest to po prostu IBU ekstraktu nachmielonego. Po rozcieńczeniu ekstraktu wodą wyjdzie odpowiednio mniej, w zależności od stopnia rozcieńczenia.
 6. Kveiki nadają się do górniaków, np. do Pale Ale. Jednak muszę powiedzieć że mi dawały piwa dość mdłe i nijakie w smaku, nie eksponowały chmielu i ogólnie piwa na nich wychodziły mi słabe w porównaniu np. z Nottinghamami czy US-05. W tym sezonie wolę już zawiesić działalność do jesieni niż robić na Kveikach.
 7. Czyli startowałeś z ok 10 Blg, a teraz masz 8. A czym mierzysz Blg?
 8. A ile litrów brzeczki i ile cukru/ekstraktu dałeś?
 9. Owszem, jesteś niedoinformowany, i cały ten wątek o tym świadczy, nie tylko ta sprawa z temperaturą. Nie jest to oczywiście zbrodnią, tylko po co się porywać na tak trudne piwo jak RIS przy tak małej wiedzy? Ad meritum: piwo sobie pracuje, przy takim balingu zostaw w spokoju na co najmniej 4 tygodnie, oczywiście po przefermentowaniu w takiej temperaturze już bym się cudów nie spodziewał. Jak po opadnięciu piany było 22 stopnie, to pewnie w szczytowym punkcie burzliwej fermentacji było z 25.
 10. Ten post o trochę jak socjalizm (albo linuks): dzielna walka w problemami nieznanymi w innych systemach Zamiast giąć rurkę wystarczyło jej nie używac wcale
 11. Warto. Ja bym osobiście celował w 60 IBU przy tym balingu i zasypie, oczywiście jest to kwestia gustu, jeden da 40 inny 90.
 12. Wysładzam normalną ilością wody, tylko że idzie bez porównania szybciej niż przy fałszywym dnie. Wydajność mam taką jak przy tradycyjnej metodzie jeśli wysładzam taką samą ilością wody.
 13. Zrobiłem kiedyś saisona na tych drożdżach z Gozdawy i wynik był bardzo dziwny. Piwo było pyszne i nietuzinkowe, ale na pewno nie był to typowy Saison. Aromaty landrynkowe, owocowe, piwo było lekko ale wyraźnie słodkie w odczuciu, mimo że ekstrakt początowy był niski a odfermentowanie bardzo glębokie (82%, o ile dobrze pamiętam). Bardo dobrze wspominam to piwo, ale do stylowego Saisona nie polecam.
×
×
 • Create New...