Jump to content

dirk gently

Members
 • Content Count

  1171
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

dirk gently last won the day on January 18

dirk gently had the most liked content!

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Najgorszego Sortu
 • Rok założenia
  2012
 • Liczba warek
  70+
 • Miasto
  Poznań

Kontakt

 • Imię
  Piotr

Recent Profile Visitors

920 profile views
 1. Warto. Ja bym osobiście celował w 60 IBU przy tym balingu i zasypie, oczywiście jest to kwestia gustu, jeden da 40 inny 90.
 2. Wysładzam normalną ilością wody, tylko że idzie bez porównania szybciej niż przy fałszywym dnie. Wydajność mam taką jak przy tradycyjnej metodzie jeśli wysładzam taką samą ilością wody.
 3. Zrobiłem kiedyś saisona na tych drożdżach z Gozdawy i wynik był bardzo dziwny. Piwo było pyszne i nietuzinkowe, ale na pewno nie był to typowy Saison. Aromaty landrynkowe, owocowe, piwo było lekko ale wyraźnie słodkie w odczuciu, mimo że ekstrakt początowy był niski a odfermentowanie bardzo glębokie (82%, o ile dobrze pamiętam). Bardo dobrze wspominam to piwo, ale do stylowego Saisona nie polecam.
 4. A ty skąd wiesz, nawet wypiwszy? Zrobiłeś drugie takie samo piwo, tylko bez cukru, żeby porównać? Nie wiesz po 77 warkach że cukier jest zjadany przez drożdże czy trollujesz?
 5. Może przed fermantacją, ale na pewno nie po.
 6. A w każdym razie na pewno lepiej wsypać prosto z paczki niż uwadniać całą noc.
 7. Oczywiście że pływające drożdże są niekorzystne, pytanie czy jakieś będą pływać, stawiałbym że raczej same osiądą.
 8. A jakich drożdży używasz? Drożdże do tego stylu zwykle opadają same bardzo łatwo.
 9. A może tak: co chcesz uzyskać dzięki cold crashowi?
 10. Tak, a w tym samym czasie Brown Porter był robiony w 100% ze słodu Brown, który był słodem enzymatycznie aktywnym i wędzonym. Jednak tutaj nie chodzi, jak mniemam, o style historyczne, a obecne Portery Bałtyckie robi się często na samym słodzie bazowym i karmelowym. Zdaję sobie sprawę że niektórzy jutuberzy i przedstawiciele tzw. kraftu sądzą że Porter Bałtycki to powinien być RIS na dolnych drożdżach, ale to nie ma za wiele wspólnego z obecną definicją stylu.
 11. Możesz wyjaśnić z czego to wynika? Zawsze myślałem że trzymanie za krótko może powodować niedofermentowanie, i w konsekwencji gushing, ale za długo?
 12. To jakie jest w takim razie Twoje pytanie?
 13. Myślisz że płatki ryżowe powodują zalegającą goryczkę?
 14. Ryż w piwie jest praktycznie bez smaku, dodaje się żeby podbić Blg w sposób niezagrażający wodnistości piwa. Trochę jak cukier, ale bez efektów bimbrowych.
×
×
 • Create New...