Jump to content

dirk gently

Members
 • Content Count

  1279
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

dirk gently last won the day on May 25 2020

dirk gently had the most liked content!

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Najgorszego Sortu
 • Rok założenia
  2012
 • Liczba warek
  90+
 • Miasto
  Poznań

Kontakt

 • Imię
  Piotr

Recent Profile Visitors

1767 profile views
 1. dostales bardzo chmielowy, w dodatku cytrusowy zapach z 15g lubelskiego na 10 minut? no to sprzedawcy Amerykańców będą cię nienawidzić...
 2. mogę na bazie dość bogatego doświadczenia z tymi drozdzami powiedzieć ze to bzdura.
 3. No to zacytuj gdzie autor tematu napisał, że fermentował w temperaturze pokojowej. Bo jeśli w normalnej to nie można założyć że piwo jest na pewno dofermentowane. >> Mnie uczono, że po fermentacji burzliwej stosuje się tzw. fermentację cichą (do 14 dni), aby piwo ewentualnie dofermentowało, w przypadku brewkitów nie ma takiej potrzeby. Nie wiem kto cię tak uczył, to są bzdury. >> Jeżeli ktoś chce kupić puszkę za ok. 120 zł i dokupić do niej drożdże za 20 zł i fermentować w temperaturach lagerowych, to proszę bardzo, ale gdzie tutaj jest sens? Ogóln
 4. OK, czyli jeśli dobrze rozumiem, jak masz dokładny pomiar temperatury przy zacieraniu to dostajesz "zupkę wifon", a jak niedokładny to pyszne piwo, które warto potrzymać dłużej lub przefermentować we właściwej temperaturze?
 5. Instrukcje Coopersa są pisane z założeniem że piwowar nie posiada areoemetru. Stąd fermentacja w temperaturze pokojowej - żeby się upewnić że nie będzie granatów przy butelkowaniu po 10 dniach, czy tam 7+7. Oczywiście jak postępujesz zgodnie z tymi instrukcjami to nic dziwnego że efekty sensoryczne przypominają zupkę wifon. >> Uff, dziwne środowisko - klasyczny mało kreatyny beton. Ja maczałem ręce w przeszło stu warkach, mniej więcej pół na pół zacieranych i z ekstraktów, więc sądzę że mam akurat spore doświadczenie. Jestem całkowicie spokojny że inni odpowiadający w t
 6. Nie wiem czy to sarkazm czy nie, ale weź pod uwagę że jak wybierzesz drożdże do fermentacji poza ich widełkami rekomendowanej temperatury, to efekty ich pracy będą się różnić od typowych, więc może się okazać że twoje kryteria wyboru nie miały sensu.
 7. Pewnie lepiej jest dobierać drożdże do posiadanej temperatury niż na odwrót.
 8. A wysłałeś już komuś butelkę? Bo tak to trochę jałowa dyskusja.
 9. Aldehyd z fermantcji sam znika całkiem szybko, podobnie jak diacetyl. Jak potrzymasz piwo tydzień w cieple (20-25 stopni) to natężenie problemu się zmniejsza? Ewentualnie, jesteś pewien że to aldehyd octowy a nie po prostu ocet? Ja swój pierwszy aldehyd zinterpretowałem jako ocet i byłem zrozpaczony, ale po tygodniu nie było po nim śladu.
 10. No to żadnego pilsa z tego nie będzie. W ogóle, jeśli to są temperatury otoczenia, to chyba tylko belgijskie da się robić.
 11. Nie pęknie, tylko uważaj żeby nie było żadnych zanieczyszczeń między płytą a dnem garnka.
 12. Możesz gotować chmiel z jedną puszką ekstraktu w 6L wody (albo nawet pół puszki ekstraktu), a resztę ekstraktu dac prosto do fermentora. Dodatkowy ekstrakt możesz dodać jak fermentacja już ruszy, wtedy unikniesz konieczności dawania dwóch paczek drożdży. Garnki emaliowane są OK.
 13. Dam ci dobrą radę: zamiast pytać na forum piwowarskim zapytajcie waszego ginekologa/położnika.
 14. W takiej temperaturze możesz zrobić czystego górniaka - receptury podał Zasada, użyj Nottinghamów albo US-05. Niestety, obawiam się że jak teściowie piją Piasta i zerówki to nawet najbardziej konserwatywne piwo domowe w najlepszym przypadku zostanie niedocenione, a w gorszym im nie podejdzie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.