Jump to content

dirk gently

Members
 • Content Count

  1177
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

dirk gently last won the day on January 18

dirk gently had the most liked content!

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Najgorszego Sortu
 • Rok założenia
  2012
 • Liczba warek
  70+
 • Miasto
  Poznań

Kontakt

 • Imię
  Piotr

Recent Profile Visitors

972 profile views
 1. Kveiki nadają się do górniaków, np. do Pale Ale. Jednak muszę powiedzieć że mi dawały piwa dość mdłe i nijakie w smaku, nie eksponowały chmielu i ogólnie piwa na nich wychodziły mi słabe w porównaniu np. z Nottinghamami czy US-05. W tym sezonie wolę już zawiesić działalność do jesieni niż robić na Kveikach.
 2. Czyli startowałeś z ok 10 Blg, a teraz masz 8. A czym mierzysz Blg?
 3. A ile litrów brzeczki i ile cukru/ekstraktu dałeś?
 4. Owszem, jesteś niedoinformowany, i cały ten wątek o tym świadczy, nie tylko ta sprawa z temperaturą. Nie jest to oczywiście zbrodnią, tylko po co się porywać na tak trudne piwo jak RIS przy tak małej wiedzy? Ad meritum: piwo sobie pracuje, przy takim balingu zostaw w spokoju na co najmniej 4 tygodnie, oczywiście po przefermentowaniu w takiej temperaturze już bym się cudów nie spodziewał. Jak po opadnięciu piany było 22 stopnie, to pewnie w szczytowym punkcie burzliwej fermentacji było z 25.
 5. Ten post o trochę jak socjalizm (albo linuks): dzielna walka w problemami nieznanymi w innych systemach Zamiast giąć rurkę wystarczyło jej nie używac wcale
 6. Warto. Ja bym osobiście celował w 60 IBU przy tym balingu i zasypie, oczywiście jest to kwestia gustu, jeden da 40 inny 90.
 7. Wysładzam normalną ilością wody, tylko że idzie bez porównania szybciej niż przy fałszywym dnie. Wydajność mam taką jak przy tradycyjnej metodzie jeśli wysładzam taką samą ilością wody.
 8. Zrobiłem kiedyś saisona na tych drożdżach z Gozdawy i wynik był bardzo dziwny. Piwo było pyszne i nietuzinkowe, ale na pewno nie był to typowy Saison. Aromaty landrynkowe, owocowe, piwo było lekko ale wyraźnie słodkie w odczuciu, mimo że ekstrakt początowy był niski a odfermentowanie bardzo glębokie (82%, o ile dobrze pamiętam). Bardo dobrze wspominam to piwo, ale do stylowego Saisona nie polecam.
 9. A ty skąd wiesz, nawet wypiwszy? Zrobiłeś drugie takie samo piwo, tylko bez cukru, żeby porównać? Nie wiesz po 77 warkach że cukier jest zjadany przez drożdże czy trollujesz?
 10. Może przed fermantacją, ale na pewno nie po.
 11. A w każdym razie na pewno lepiej wsypać prosto z paczki niż uwadniać całą noc.
 12. Oczywiście że pływające drożdże są niekorzystne, pytanie czy jakieś będą pływać, stawiałbym że raczej same osiądą.
 13. A jakich drożdży używasz? Drożdże do tego stylu zwykle opadają same bardzo łatwo.
×
×
 • Create New...