Skocz do zawartości

dirk gently

Members
 • Zawartość

  1148
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Najgorszego Sortu
 • Rok założenia
  2012
 • Liczba warek
  60+
 • Miasto
  Poznań

Kontakt

 • Imię
  Piotr

Ostatnie wizyty

788 wyświetleń profilu
 1. dirk gently

  Session IPA/ Biscuit Ale

  Ano widzisz, a ja myslałem że to chodzi o sypanie chmielu łopatą. Wątek mi się wyświetlił jako nieprzeczytany, ale to pewnie dlatego że rzadko wchodzę na dział "receptury". Także sorka i na zdrowie.
 2. dirk gently

  Session IPA/ Biscuit Ale

  Nie wiem co to "Złota łopata" ale na wszelki wypadek się cieszę.
 3. dirk gently

  Session IPA/ Biscuit Ale

  Świeży chmiel na zimno (w piwach "z resztek" z tą świeżością różnie bywa), więcej chmielu na zimno.
 4. dirk gently

  Brown Ale

  BJCP twierdzi że ABA ma widełki IBU 20-30. Brown Ale to nie ma być po prostu taka ciemniejsza IPA, tylko piwo o balansie raczej słodowym. To co proponujesz ma chmielenie jak na Brown IPA raczej.
 5. dirk gently

  Brown Ale

  Jeśli to ma być Brown Ale to chmielenie jest bez sensu, ale podejrzewam że to ma być American Brown Ale. W jakie Blg i IBU celujesz?
 6. dirk gently

  Brown Ale

  Żaden z proponowanych przez Ciebie słodów nie jest tradycyjnym słodem do Brown Ale. Nie znaczy to co prawda że piwo będzie złe, ale dla porządku zaproponuję zgoła odmienną recepturę: http://perfectpint.blogspot.com/2011/11/what-makes-good-brown-ale.html
 7. dirk gently

  Drożdże Gozdawa Wasze opinie

  Używałem ich kilka razy i one są bardziej owocowe, nie przyprawowe. Efekt jest niezbyt intensywny, ale przyjemny. Mają tendencję to produkowania piwa o landrynkowym odczuciu.
 8. dirk gently

  Lekka ipka

  Ty tak na poważnie?
 9. dirk gently

  Browar Najgorszego Sortu

  #62 Pale Ale 11BlgZasyp:1.7kg ekstrakt pale ale11L OG 11Blg (wyliczone)Gotowanie 30'16g Marynka 8.8%AA 30' 15g Cacade 7.1%AA 15' 20g Cascade na zimno 40 IBU, 9 EBCDrożdże: FM53
 10. dirk gently

  Cicha w szczelnie zamkniętym wiadrze

  bardzo mało mnie obchodzi co cię wkurza, a jeśli nie dostrzegasz merytoryki w tych komentarzach to tylko potwierdza że nie bardzo wiesz co robisz.
 11. dirk gently

  Cicha w szczelnie zamkniętym wiadrze

  "robię RISa jako drugą warkę", odcinek pierdyliard pierwszy. http://www.beerfreak.pl/7-zasad-dla-poczatkujacego-piwowara/ Polecam lekturę sekcji: 3. Cicha fermentacja to (zazwyczaj) mit. 6. Nie porywaj się z motyką na słońce. Wybierz odpowiedni styl.
 12. dirk gently

  Skok temperatury podczas cichej

  Poświęć jedną butelkę dla nauki - nie dodawaj do niej dodatkowych drożdży. Oznacz ją i porównaj nagazowanie z pozostałymi butelkami.
 13. dirk gently

  małe warki (10l) - czy wyjdzie w fermentorze 30l...?

  No właśnie.
 14. dirk gently

  RIS na jednej saszetce US-05

  Może to nie asekuracyjne podejście tylko realna ocena swoich możliwości? Niechęć do inwestowania w sprzęt kiedy się nie wie czy to będzie trwałe hobby? Piwowar i tak robi tylko brzeczkę, w jaki sposób ją zrobi jest trochę drugorzędne, piwo robią drożdże stąd tak ważne żeby zadać ich wystarczająco dużo. Może dlatego "asekuracyjni" piwowarzy często mają lepsze wyniki niż ci, którzy robią RISy jako drugą warkę (nic osobistego, takich osób jest mnóstwo).
 15. dirk gently

  małe warki (10l) - czy wyjdzie w fermentorze 30l...?

  Że jest napisane 16-24 to po pierwsze nie oznacza temperatury otoczenia, a po drugie to absolutnie nie znaczy że całą fermentację można przeprowadzić w pobliżu górnej granicy zakresu.
×