Jump to content

Our Picks

Top content from across the community, hand-picked by us.

Częstochowskie Bitwy Piwowarów Domowych - Runda II
Uwaga, już niedługo bo 27 września kontynuujemy cykl "Częstochowskie Bitwy Piwowarów Domowych".

Dla przypomnienia krótki opis zasad -
-> przynosimy (do 25 września) do Multitap Piwiarnia Częstochowa (https://www.facebook.com/MultitapPiwiarniaCzestochowa/) 4 piwa w stylu bitwy, z krótkim opisem, co w nim jest, co było inspiracją.
-> próbki dostają zainteresowani klienci piwiarni w dniu bitwy, oceniają je na uproszczonym arkuszu. Wygrywa najlepsze piwo według obecnych konsumentów.
 
Styl drugiej bitwy to Owocowe wspomnienie lata - styl otwarty, którego główną zasadą ma być dodatek owoców, najmilej widziane sezonowe i z regionu - piwko ma być podsumowaniem letniego sezonu.
Starajcie się nie robić soków, a uwarzyć zbalansowane przyjemne piwo gaszące pragnienie w okresie, (miejmy nadzieję) pięknego słonecznego babiego lata.
Smak i aromat, pijalność, oryginalność, zbalansowanie -> to główne cechy, na które będziemy uczulać amatorów sędziów.

Dla zwycięzcy przewidziana jest nagroda

Impreza skierowana jest do wszystkich, nie tylko Członków Bractwa - 4 piwa z dopisanym imieniem i nazwiskiem zostawiacie w Piwiarni  (al. NMP 31 - Częstochowa) --> do 25 Września.
Piwowarzy Częstochowscy i z regionu, wielbiciele dobrego piwa - łączmy się! 💪 spotkajmy się o 19 godzinie, 27 września w Multitap Piwiarnia Częstochowa.
Piwu cześć, widzimy się! 🍺😁
Prosimy o udostępnianie
  • 0 replies

Od dzisiaj (01.04) weszły w Krakowie nowe zasady segregacji śmieci (i bynajmniej nie jest to żart na prima aprilis).
Pytanie: gdzie wyrzucać odpady z warzenia piwa (chmieliny, młóto)?
W zasadzie rzecz sprowadza się do wyboru pomiędzy 'odpadami biodegradowalnymi', a 'odpadami zmieszanymi'. Intuicja nakazywałaby wyrzucać do odpadów biodegradowalnych, ale...na ulotce z MPO widnieje że akurat nie wolno do tych śmietników wyrzucać skórek z owoców cytrusowych i bananów. Czyżby one się nie bio degradowały? To może odpady po produkcji piwa też się nie degradują?
  • 12 replies

Mieszadło magnetyczne - zrób to sam (DIY)
 
Przeczytanie poradnika zajmie Ci około 15 minut.
 
  • 6 replies

Próba jodowa
Jak to działa? robić czy nie robić?
  • 6 replies

×
×
  • Create New...