Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation since 07/14/19 in all areas

 1. 5 points
  Kaniutek

  Sprzet dla Początkującego

  Kolego kup nastepujaco: - garnek emaliowany co najmniej 30l za cca 120 pln - im większy tym lepiej - 2 fermentory przezroczyste bez kranikow, z rurka fermentacyjna ( np. w alepiwo.pl za cca 25-27 pln/szt) = cca. 54 pln - 1 fermentor z kranikiem jako kadz filtracyjna i wiadro do rozlewu piwa = cca 40 pln. - sitko ikea do wysładzania w kadzi fermentacyjnej = cca. 14 pln - wezyk i rurke z zaworkiem grawitacyjnym do rozlewu - cca 15 pln - kapslownice Eterna za cca 40 pln. - elektroniczny termometr tablicowy 12 pln - chłodnicę wymontowana z wymienników ciepla - pojawiaja sie na forum co jakis czas w cenie 50-80 pln - weze i zlaczki ogrodowe do chlodnicy - cca 30 pln. - refraktometr z chin za cca 35 pln Masz zestaw do warzenia piwa za cca 425 pln. Z kuchni wez: - drewniana lyzke, albo cedzak, albo lopatke do miesa - cokolwiek do mieszania zacieru - rondel do przekladania zacieru z garnka do kadzi filtracyjnej - wage do odmierzania cukru do refermentacji. Uzbieraj butelek, kup kapsle, kilogram NaOH do dezynfekcji, kilogram Nadweglanu sodu do dezynfekcji, slody, chmiel, drożdże suche. I wystarczy na początek. W międzyczasie czytaj Wiki, i jeszcze raz, i jeszcze raz. A jak ci sie znudzi, to forum, i jeszcze raz, i jeszcze raz.
 2. 3 points
  INTseed

  Marzę o takim piwie....

  Nie uzyskasz. To nie tylko smak, ale twoja młodość i miejsce w którym piłeś.
 3. 1 point
  Kochan

  Kocioł warzelny - jaki?

  Dobra kupiłem hopfengott powystawowy za 800 Jak dojdzie do soboty to jadę z AIPA.
 4. 1 point
  Tak, jak chcę wnieść jakieś posmaki związane z konkretnym trunkiem, to maceruję własnie w tym (rum, whisky, bourbon, etc). A jak chcę posmaki tylko od kostek to przeważnie trzymam trochę w wódce w celach dezynfekcji. Ogólnie polecam te kostki też pogotować 10-15min przed maceracją i wodę wylać. Wypłukuje to sporo tych najbardziej nachalnych, nieszlachetnych tanin. Potem czas kontaktu można nieco przedłuzyć, ale efekt jest lepszy. Najbardziej pasujący do flandersa i odpowiednio ułożony efekt dębowy uzyskałem trzymając przez całe 2,5 roku 28g tych samych kostek, które wcześniej były ponad rok w poprzednim flandersie. Poprzedni wypłukał z nich większość aromatów, dzięki czemu czas kontaktu mógł być długi, ale zostały same najszlachetniejsze.
 5. 1 point
  w przenieś w cieplejsze miejsce tak 17-18 i zmierz splawikiem po 48 h, jezeli blg nie spadnie wtedy zacznij sie martwic i uwodnij us-05 i dodaj. Pozdrawiam
 6. 1 point
  zasada

  Prosty przepis na piwo ?

  Forumowicze do pozdrowień dodają trofeum. 12 lat to dobry wynik!
 7. 1 point
  No okay, jeżeli uważasz, że te czynności kolegi są niewystarczające, to napisz o jakie dodatkowe byś uzupełnił. Bo sens tego forum zawiera się we wzajemnej pomocy i dzieleniu doświadczeniami - a nie na dowartościowaniu się kosztem innych. Wysłane z mojego LEX820 przy użyciu Tapatalka
 8. 1 point
  Aktualizacja stanu depozytu: GREEN TOWN London Pride Clone - 1 szt. QZDER Dunkelweizen - 2 szt. BECZKA ŚMIECHU Forein Extra Stout - 1 szt. BECZKA ŚMIECHU Stout - 3 szt. BECZKA ŚMIECHU Tripel - 2 szt.
 9. 0 points
  AAAAAzdecydowanie tu najszybciej http://bolecki.pl/pl/produkt/skn-spz10_sterownik_piwowarski-32
 10. 0 points
  gimp

  Co mogę zrobić z tych składników?

  Może dobrym pomysłem było by 'podpięcie' tematu? Zawsze jest ktoś kto komu zostało kilka składników i zastanawia się co z tego może uwarzyć. Niedługo pojawią się kolejne pytania tego typu.
This leaderboard is set to Warsaw/GMT+02:00
×
×
 • Create New...