Jump to content

Leaderboard

 1. Nomic

  Nomic

  Members


  • Points

   1

  • Posts

   56


 2. Fidel

  Fidel

  Members


  • Points

   1

  • Posts

   1727


 3. zasada

  zasada

  Moderators


  • Points

   1

  • Posts

   3089


 4. paajonk

  paajonk

  Members


  • Points

   1

  • Posts

   93


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 04/27/21 in all areas

 1. Fidel

  Czerwone OKO

  Warka # 143 Styl: Classic Rauchbier OG zakładane ok. 14°Blg FG zakładane ok. 3,5°Blg Szacowane IBU 28 Barwa SRM 19 Wielkość warki ok. 36 l Zasyp: Wędzony Bukiem - 5 kg Monachijski Ciemny 3,5 kg Karmelowy 600 - 400 g Karmelowy 300 - 150 g Zakwaszający - 150 g Zacieranie: 60 min - 67°C 10 min - 72°C ->78°C Chmielenie: Iunga - 33 g - 60 min Lubelski - 33 g - 15 min Drożdże: W34/70 - gęstwa
  1 point
 2. Wuuu

  Czyszczenie wyszynku

  Odkreciłem teraz końcówki kranów i był mały zaschniety ślad po piwie na samym końcu, ale w sekundę odeszło po użyciu wyciorka, więc w zupełności wystarczy wieczorem przeczyścić. Ja jednak rzadko to robię i nie zauważyłem żadnych negatywnych posmaków. Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
  1 point
 3. Nie będę miał porównania jak podwojenie wpłynęło, wcześniej miałem chłodnice z 8mb rurki miedzianej fi8... Jak wypadną testy napiszę na pewno.
  1 point
 4. Lipa

  Ekstrakt piekarniczy

  Podsumowując mój eksperyment, wynik jest powyżej oczekiwań, choć trzeba przyznać, że nie były wysokie. Piwo w butelkach nagazowało się dobrze, choć straciło trochę na klarowności, ale to powinno się jeszcze poprawić. W każdym razie jest to piwo poprawne i jak dla zwykłych zjadaczy tego trunku, w tym mnie, nie do odróżnienia od zacieranego o podobnych parametrach. Gdyby komuś wpadły w ręce popłuczyny ekstraktu z mausera, to śmiało można warzyć. Kurcze tak sobie piszę i zaczynam czuć moc, jednak z 14brix zeszły dość nisko. Pzdr. P.S. Przydałby się ktoś obiektywny z wiekszą wiedzą do testów.
  1 point
 5. W wątku z 2014 [Giełda] Kolumny Ceramiczne Nowe ! Dzisiaj tematy nieaktywne od początku roku zostaną ukryte, a następnie usunięte. Kolejność ukrywania: od początku forum, do grudnia 2020 włącznie. Ze 160 dotychczas wygenerowanych stron, powinno być teraz widać 5. Mam nadzieję, że pomoże to w nawigowaniu i zmniejszy liczbę złotych łopat.
  1 point
 6. Dzień dobry, Temat rzeka i niestety mnóstwo teorii, bardzo proszę koleżanki i kolegów rzucenie światła a propos tematu. Czas fermentacji. Spotkałem się z teoriami: 1. 7+7 (podobno bzdura) 2. Burzliwa: tyle dni ile gęstość początkowa (1°BLG = 1 dzień) 3. Po prostu obserwacja – co obserwować: rurkę, która i tak mi nie bulka , pianę na powierzchni, gęstość sprawdzać? A co do gęstości to po ilu dniach otworzyć fermentor i sprawdzić po raz pierwszy, no i ta teoria nie przeszkadzać piwu. 4. I ile cicha, jaki czas, aż sklaruje się? Ile czasu trzymać na cichej? Temperatura fermentacji (zadać drożdże do 2°C mniej niż przewidywana fermentacja i tutaj kończy mi się wiedza): 1. Temperaturę burzliwą utrzymywać w tej samej temp (np.:16°C początek burzliwej i taka trzymać?) 2. Po kilku dniach podnosić temp burzliwą. 3. Cicha – taka sama temperatura jak burzliwa? 4. Obniżyć temperaturę cichej aby sklarować (jeśli tak to do tej granicznej pracy drożdży, czy niżej) Mętlik w głowie, a propos czasu fermentacji i temperatury. Bardzo proszę o podpowiedz i z góry dziękuję.
  1 point
 7. jc1234

  Moje przemyślenia.

  Jak się gdzieś wchodzi to należy się przywitać : Dzień Dobry wszystkim. Raczej całe swoje życie unikałem wypowiadania się na takich forach z jednej prostej przyczyny: to nie ma najmniejszego sensu. Robiłem już w swoim życiu parę rzeczy i te fora są dokładnie wszystkie takie same. Bardzo rzadko można się czegoś dowiedzieć a ilość głupiomadrych "fachowców" przekracza moje możliwości. Po co robię cokolwiek ? np. wino, wędzę swoje wyroby, robię wódkę czy nalewki , po co mam pasiekę ? A no po to aby mieć coś swojego , dobrego, zrobionego własnymi rękami. Co mnie interesuje ? By to co zrobiłem było dobre, zdrowe, bez chemii i by smakowało większości rodziny i moim znajomym. Wszystkim nigdy nie dogodzisz. Czy dogłębna wiedza o szczepach winogron które mogą być sadzone na południowo zachodnich zboczach górskich o nasłonecznieniu 76,4 % w dalekiej Hiszpani może i powinna być mi wiadoma ? Kiedyś zrobiłem wino ze starych kompotów na jakiś winnych drożdżach i co ? Było na tyle dobre ze smakowało nawet ludziom którzy się na winie znają. Kiedyś dałem poczytać takie wypociny człowiekowi który całe swoje długie życie robił wódkę . Z czego się dało . Poczytał chwilę, popatrzył na mnie i rzekł : a powiedz mi Jacek kiedy ci wszyscy ludzie tę swoją wódkę piją ? bo oni chyba wymyślają te pierdoły a potem to już ani czasu ani chęci nie maja . I dokładnie tak samo jest i tutaj. . Większość z Was powinna się zatrudnić w laboratoriach badawczych przynajmniej uniwersyteckich. 95 % ludzi -łącznie ze mną - nie rozróżni ani tych wszystkich smaków,posmaków, i lekkiej goryczki w skali ........czy nuty chmielowej. Czy wydajność na poziomie 54,234 % zniszczy piwo bo powinno być 55,0003 % ? Gówno prawda. Piwo dla większości to napój który powinien być pijalny i w towarzystwie którego ma się ochotę posiedzieć. I aby je zrobić nie potrzeba kosmicznej wiedzy ani nie wiadomo jakiego laboratorium. Smacznego.
  0 points
This leaderboard is set to Warsaw/GMT+01:00
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.