Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 04/13/21 in all areas

 1. Tego nie wiem, ale warzyli z orkiszu już w Sumerze, więc na pewno jest historycznym składnikiem
  1 point
 2. Kiedyś warzyłem takie piwo 50% słodu pilzneńskiego i 50% słodu orkiszowego. Gdzieś znalazłem że takie piwo Dinkel się nazywa. Gdyby ktoś przede mną postawił weizena 50% pilznenskiego i 50% pszenicy i drugiego 50% pilzneńskiego i 50% orkiszu to różnicy bym nie potrafił wyczuć 😁. Tutaj masz link do tego piwa.
  1 point
 3. Skoro orkisz to pszenica, to nie spodziewałbym się niczego innego niż zwykły weizen
  1 point
 4. A nie było przypadkiem takiego historycznego podstylu?
  1 point
 5. Używałem płatków orkiszowych zamiast pszenicznych np do witbiera, różnica pewnie jest tego rzędu co między słodami różnych marek. Słodu nie używałem.
  1 point
 6. Wężyk z oplotem przepuści sporo chmielu, wbrew pozorom tam powstają spore szpary. Pończocha i/lub druciak poradzą sobie zdecydowanie lepiej.
  1 point
 7. wizi

  Temperatura pracy W34/70

  Super rada na granaty. Pomożesz koledze sprzątać?
  1 point
 8. Wuuu

  Wu's Hops

  Odświeżamy temat! Równo rok temu po raz pierwszy ogłowiłem swoje karpy chmielu i dziś też się do tego zabrałem. Od niecałego miesiąca z ziemi zaczęły wynurzać się pierwsze pędy, ale dopiero pod warstwą agrowłókniny się działo - mnóstwo białych pędów rosło praktycznie pod ziemią. Karpy potraktowałem dość surowo, obcinając większość przy samej karpie i przycinając niektóre korzonki. Najlepsze, że tym razem nie wyrzuciłem tych młodych pędów, lecz wykorzystałem w słusznej sprawie, ale o tym na końcu Kilka foteczek przed i po: Centennial II: Centennial I: EKG: Hallertau: Następnie wszystkie zakopałem i dosypałem trochę świeżej ziemi i trochę uniwersalnego nawozu Azofoska. A teraz bonus! Co do pędów, to już rok temu, po ogłowieniu, wyczytałem, że młode pędy są jadalne! Tym razem musiałem to sprawdzić i uwaga... Są pyszne! Na surowo smakują trochę jak zielony świeży groszek, czy inne strączkowe. Po usmażeniu na maśle z dodatkiem soli i pieprzu, bardziej jak szparagi - mega przekąska! Polecam każdemu spróbować. Ponoć taka przekąska w lepszych restauracjach kosztuje krocie
  1 point
 9. witur

  FERMZILLA 27L GEN2

  Ja pobieram całość
  1 point
 10. Po 7 dniach fermentacji zabutelkowane??? To chyba rekord świata!! Badałeś BLG przed butelkowaniem z 2, 3 dniowym odstępem? Chyba nie, co? Ja myślę, że grzybki na pewno nie posprzątały po sobie, bo i kiedy? Na Twoim miejscu drastycznie przyspieszyłbym konsumpcję, bo za tydzień, dwa butelki zaczną eksplodować...
  0 points
This leaderboard is set to Warsaw/GMT+02:00
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.