Jump to content

Leaderboard

 1. rkkr

  rkkr

  Members


  • Points

   3

  • Content Count

   356


 2. x1d

  x1d

  Members


  • Points

   2

  • Content Count

   1037


 3. buber

  buber

  Members


  • Points

   1

  • Content Count

   575


 4. punix

  punix

  Members


  • Points

   1

  • Content Count

   1512


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 04/13/21 in all areas

 1. 2 points
 2. Tego nie wiem, ale warzyli z orkiszu już w Sumerze, więc na pewno jest historycznym składnikiem
  1 point
 3. Kiedyś warzyłem takie piwo 50% słodu pilzneńskiego i 50% słodu orkiszowego. Gdzieś znalazłem że takie piwo Dinkel się nazywa. Gdyby ktoś przede mną postawił weizena 50% pilznenskiego i 50% pszenicy i drugiego 50% pilzneńskiego i 50% orkiszu to różnicy bym nie potrafił wyczuć 😁. Tutaj masz link do tego piwa.
  1 point
 4. Skoro orkisz to pszenica, to nie spodziewałbym się niczego innego niż zwykły weizen
  1 point
 5. A nie było przypadkiem takiego historycznego podstylu?
  1 point
 6. Używałem płatków orkiszowych zamiast pszenicznych np do witbiera, różnica pewnie jest tego rzędu co między słodami różnych marek. Słodu nie używałem.
  1 point
 7. Wężyk z oplotem przepuści sporo chmielu, wbrew pozorom tam powstają spore szpary. Pończocha i/lub druciak poradzą sobie zdecydowanie lepiej.
  1 point
 8. wizi

  Temperatura pracy W34/70

  Super rada na granaty. Pomożesz koledze sprzątać?
  1 point
 9. Wuuu

  Wu's Hops

  Odświeżamy temat! Równo rok temu po raz pierwszy ogłowiłem swoje karpy chmielu i dziś też się do tego zabrałem. Od niecałego miesiąca z ziemi zaczęły wynurzać się pierwsze pędy, ale dopiero pod warstwą agrowłókniny się działo - mnóstwo białych pędów rosło praktycznie pod ziemią. Karpy potraktowałem dość surowo, obcinając większość przy samej karpie i przycinając niektóre korzonki. Najlepsze, że tym razem nie wyrzuciłem tych młodych pędów, lecz wykorzystałem w słusznej sprawie, ale o tym na końcu Kilka foteczek przed i po: Centennial II:
  1 point
 10. witur

  FERMZILLA 27L GEN2

  Ja pobieram całość
  1 point
 11. Po 7 dniach fermentacji zabutelkowane??? To chyba rekord świata!! Badałeś BLG przed butelkowaniem z 2, 3 dniowym odstępem? Chyba nie, co? Ja myślę, że grzybki na pewno nie posprzątały po sobie, bo i kiedy? Na Twoim miejscu drastycznie przyspieszyłbym konsumpcję, bo za tydzień, dwa butelki zaczną eksplodować...
  0 points
This leaderboard is set to Warsaw/GMT+02:00
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.