Jump to content

Leaderboard

 1. elroy

  elroy

  Administrator


  • Points

   3

  • Content Count

   6524


 2. INTseed

  INTseed

  Members


  • Points

   2

  • Content Count

   1341


 3. Eselchen

  Eselchen

  Members


  • Points

   2

  • Content Count

   305


 4. zasada

  zasada

  Moderators


  • Points

   2

  • Content Count

   2813


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 03/28/21 in all areas

 1. Po pierwsze to jak chcecie wykonywać pomiary SSR’a to tylko pod obciążeniem, bo inaczej wyniki pomiarów mogą wyjść „nietypowe”. Po drugie SSR to przekaźnik zbudowany w wyniku połączenia triaka i optotriaka więc co ma robić innego niż otwierać/zamykać obwód. Przekaźnik SSR ma tą przewagę nad mechanicznym przekaźnikiem, że nie posiada mechanicznych zestyków więc czas przełączania i żywotność jest znacznie wyższa. Dzięki temu możemy podać z mikrokontrolera (przez np. klucz tranzystorowy) sygnał PWM i tym samym osiągnąć zmienną moc urządzeń na wyjściu (grzałki), które są zasilane 230V AC.
  2 points
 2. elroy

  Książki piwowarskie

  Cześć! Kolejna książka jest na etapie formalnym, podpisana umowa, ale jeszcze się temat procesuje. Szczegóły niebawem Niestety raczej na gwiazdke nie zdążymy, stawialbym na pierwszy kwartał 2022.
  2 points
 3. Tym chmieleniem nie koniecznie poprawisz to piwo. Dołożysz sobie roboty a efekt może być marny. Ten brewkit jest całkiem przyzwoity.
  1 point
 4. WiHuRa

  Browar Czarny Ryś

  Wstęp: I to jest piękne w piwowarstwie! Po 10 latach warzenia zdarza się warka, w której tylko woda jest powtórzonym surowcem. W tej warce po raz pierwszy: słód Extra Pale Ale i T50 od Simpsons Malt, chmiel Zula od Polishhops oraz nowe drożdże do testów od Fermentum Mobile (robocza nazwa Hazy Ale). #168 Single Hop Zula Session Hazy IPA Warzenie: 28.03.2021 | Estymacja z BF: 1.042°Blg | warka 20l | IBU 32 | EBC 13 | Zakładana wyd.: 75% Zasyp: 4,25 kg Słód Extra Pale Simpsons Malt - 3,00 kg (94,1%) Słód T50 Simpsons Malt - 0,25 kg (5,9%) Woda i jej modyfikacje: całość kranów
  1 point
 5. Jak dojdzie do tego etapu to tak, jasne.
  1 point
 6. Pamiętaj aby ten woreczek nie pływał po powierzchni.
  1 point
 7. x1d

  początki piwowarstwa

  W sumie nie wiem czemu tego nie piszą i nie pokazują na filmikach (a może mało oglądam), ale wystarczy nalać wody (opcjonalnie z np starsanem) do wężyka, zanurzyć w piwie/brzeczce tak, by woda pozostała w wężu, następnie skierować wąż do naczynia, wylewając wodę obok (lub nie).
  1 point
 8. Jak będziesz dodawał ten chmiel?
  1 point
 9. Jeśli jesteś purystą i bitter ma być bitterem, to nie chmiel. A jeśli chcesz po prostu wypić Ale z aromatami, które lubisz to wrzuć Cascade Columbus. Choć chmelenie za zimno "zaczyna się" od 3g/l więc Twoja ilość nieco homeopatyczna jest Lubelski bym odpuścił, bo zostanie i tak przykryty tym pierwszym
  1 point
 10. W tym stylu chmielenia na zimno sie nie stosuje. Historycznie dodawano do caskow minimalne ilości szyszek ale w nieco innych celach. Osobiście bym nie przelewal i nie chmielił.
  1 point
 11. Nie podawajcie swoich numerów telefonów publicznie.
  1 point
 12. jest dokladnie tak jak napisał kolega. SSR to zwykły przekaźnik tylko ze zamiast mechanicznego zwierania obwodu zwiera go triakiem. Rożnica taka ze nie ma, przy sterowaniu PID stukania i nadmiernego niszczenia styków i mechaniki przekaźnika. Natomiast próbkowanie, sterowanie moca to własnie kwestia sterownika np. PID, który z apomoca termometru bada temperaturę a za pomocą logiki PID przewiduje jak często i na jak długo włączać 01 grzałkę aby dochodzenie do temp i jej utrzymanie było liniowe i [przewidywało bezwładność cieplną kotła. Miedzy innymi nie ma sensu stosowania p
  1 point
This leaderboard is set to Warsaw/GMT+02:00
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.