Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 03/16/21 in all areas

 1. x1d

  Ciemny kolor zacieru

  Nalej do szklanki i wtedy oceniaj kolor, w wiadrze zawsze wydaje się ciemniejsze, zwłaszcza jak jest klarowne jak tu.
  1 point
 2. Łachim

  Ciemny kolor zacieru

  Zawsze mogą być odchylenia od założeń. Zbyt mocne lub długie gotowanie to najpewniejszy typ. Tylko ważna kwestia - oceniasz kolor brzeczki, czy gotowego piwa? Po fermentacji często się rozjaśnia. Inaczej wygląda też 30 l (ciemniejsze), a inaczej 0,5 l w szklance/pokalu/słoiku/czaszce mitycznej bestii.
  1 point
 3. Wrzuć na 30l wody 5 opakowań np kwasku Gellwe [emoji3] później woda czysta płukać Wysłane z mojego Ektra przy użyciu Tapatalka
  1 point
 4. Z powodzeniem kegowałem i gazowałem po 11-13 l piwa w 19l corneliusach, tak jak pisze @DanielN. Przy odpowiednim stałym ciśnieniu i stałej temperaturze w kegeratorze, gazowało się w punkt. Ale faktycznie może być to problem przy schładzarce i wymuszonym gazowaniu.
  1 point
 5. @nike21 wyjątkowo nie zgodzę się z Tobą, oczywiście mogę się mylić. Jeżeli zostanie dobrane odpowiednie ciśnienie do temperatury piwa w kegu, to po pełnym rozpuszczeniu gazu w piwie nasycenie będzie bez zmian. To taka sama sytuacja jakbyśmy opróżnili keg do połowy i wrócili do niego po jakimś czasie. Jeżeli nie zmieniło się ciśnienie ustawione reduktorze i temperatura nie zmieniła się, to wysycenie też się nie zmieni. Zatem @smola możesz kegowac połowę. Jednakże trzeba zwrócić uwagę na przedmuchnie kega, bo nad piwem będzie dużo powietrza i zużyjesz sporo CO2, by się go pozbyć. Trzeba kilkukrotnie napełniać keg gazem i upuszczać zaworkiem. Jeżeli nie pozbędziesz się powietrza, to utlenienie będzie szybko wyczuwalne. Natomiast jeżeli używasz referemntacji, by wysycić piwo w kegu, to będzie Ci trudno pozbyć się powietrza z nad piwa. Przy pełnym kegu zawsze można kilka razy ruszyć piwo i się uwolni trochę CO2 i można wypchnąć zaworkiem. Przy połowie kega nie wiem czy to się uda. Też musisz użyć odpowiedniej ilości cukru, by zbudować takie ciśnienie (wynika to z prawa Henry'ego) by odpowiednia ilość dwutlenku węgla rozpuściła się w piwie. Do tego najlepiej użyć kalkulatora.
  1 point
 6. Będzie przegazowane bo za duża ilość CO2 zostanie nadmuchana do kega.
  1 point
This leaderboard is set to Warsaw/GMT+02:00
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.