Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 11/21/20 in all areas

 1. 2 points
  wizi

  11 blg po 2 tygodniach w fermentorze

  To jest cukromierz w skali SG a nie Blg. Poczytaj o przeliczaniu tutaj https://wiki.piwo.org/OG
 2. 1 point
  mrmrooz

  11 blg po 2 tygodniach w fermentorze

  Czyli te magiczne 14 po 4 dniach to było 3.6 blg, a teraz jest 2.8 :-) Jak pisali inni, za wysoka temperatura, fermentacja krótko. Daj piwu jeszcze z tydzień, niewiele, ale może trochę pomoże. Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
 3. 1 point
  No skąd, na końcu książki są dwie grafiki informacyjne PSPD oraz piwo.org i to są te 4 strony
 4. 1 point
  Zależy od stopnia palenia tej kawy. Jaśniej palona zawsze daje bardziej brązowy napar, taki herbaciany. Niezależnie czy cold brew czy normalnie parzona. W każdym razie efekt wizualny powinien być podobny do standardowego zaparzenia tej samej kawy. Boję się, że jednak u Ciebie to lekkie zabarwienie to wynik zbyt grubego mielenia. Piszesz, że tylko rozgniotłeś ziarna w paczce, a powinny przejść przez młynek jednak. Co prawda do cold brew miele się grubo ale to nadal coś jak gruboziarnisty cukier. Oczywiście sprawdź jutro jak to pachnie i smakuje - nic nie ryzykujesz. Jeśli będzie wystarczająco intensywna to może się przebije w tym piwie.
 5. 1 point
  Z opisu powinno być ok. Nie jestem specjalistą od kawy, ale cold brew nigdy nie wychodziło mi tak czarne jak parzona kawa. Najmocniejsze, jakie robiłem, było właśnie do piwa, 180g na 1,2l - kolor był gdzieś pomiędzy amber a brown ale. U ciebie stosunek kawy do wody jest mniejszy, także chyba będzie dobrze.
 6. 1 point
  skybert

  Mój HERMS - browar Kamionka

  Cześć, Po kilku latach przerwy w warzeniu też w czasie tej pandemi postanowiłem wrócić do budowy HERMS'a żeby się czymś zająć. Część rzeczy kupiłem jeszcze za Wielką Wodą jak byłem z 5 lat temu bo kiedyś były u nas niedostępne ale większość kupowałem przez internet teraz. Mi zeszło trochę krócej z budową bo pierwszy zakup garnków zrobiłem 11.10 czyli półtorej miesiąca ale ostatnie 2 tygodnie byłem na urlopie i praktycznie całe dnie poświęcałem na budowę. Postanowiłem napisać w Twoim wątku bo koszty jakie mi wyszły są trochę wyższe. Około 2100zł wydałem w USA plus 4650 zł teraz, czyli w sumie 6750... i to jeszcze nie wszystko (stół, być może hop stopper)Zaznaczam że wszystko praktycznie zrobiłem sam (oprócz spawania tigiem) Dziś robiłem próbę na wodzie i jestem mega zadowolony. Wkrótce pierwsze warzenie. Czekam jeszcze na króćce do chłodnicy. Być może założę osobny wątek i opiszę system, zrobiłem trochę fotek w czasie budowy. Genaralnie wzorowałem się na The Electic Brewery i Spike Brewery. Pozdrawiam i witam po przerwie na forum. ).
 7. 1 point
  mrmrooz

  11 blg po 2 tygodniach w fermentorze

  14 blg po 5 dniach fermentacji? Z ekstraktu? Tyle to nie wiem czy jest na początku..., możesz wrzucić zdjęcie swojego cukromierza i jak te 14 albo 11 odczytałeś? Bo faktycznie jak pisze Kaniutek jest walnięty albo coś źle czytasz. Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
 8. 1 point
  To może teraz kolejna pozycja? Proponuję serię "Yeast", "Hops", "Water", "Malt".
 9. 1 point
  Dziękuję Tak - będzie przed Świętami Około 15 grudnia książka będzie już na magazynie.
 10. 1 point
  Piotr Kucharski - nasz tłumacz, zakończył prace nad tekstem Teraz książka przechodzi dalszą szczegółową redakcję. Termin premiery niezagrożony. Podrzucę niebawem kolejny ciekawy fragment
 11. 0 points
  Bo my z Anteksem starej daty jesteśmy Hary86 - te pytania na fb/jewarzka były akurat bardzo na miejscu, ja akurat nie mam nic przeciwko Dobrze, że padły. A co do kultury, no to ciężko mi się wypowiedzieć. Czytam grupy na FB, ale że się nie udzielam zbyt często, to jeżeli są jakieś podjazdy, to po prostu to ignoruję.
 12. 0 points
  Zeber92

  11 blg po 2 tygodniach w fermentorze

  Dziękuję za pomoc, do cukromierza nie miałem dołączonej instrukcji, a nigdzie nie znalazłem informacji że to może nie być skala BLG. Przez tydzień przekopalem cały Internet i nie wiedziałem co się dzieje. Teraz już wiem i jeszcze raz dzięki!
 13. 0 points
  Zeber92

  11 blg po 2 tygodniach w fermentorze

  Wlałem piwo do rurki do ok. 3/4 wysokości i wypchnęło mi cukromierz w górę do poziomu na załączonym obrazku. Patrzyłem na pomiar w taki sposób żeby linia oczu była równa z linia piwa. Zrobiłem pomiar kilka razy też po tym jak już wszystkie bąbelki uciekły i w taki sposób żeby cukromierz nie dotykał ścianek rurki. Jak wlewam wodę to cukromierz jest na czarnej kresce - 0. Dzisiaj testowo wlalem pół litra piwa do plastikowej butelki i dodałem cukier żeby zobaczyć jaki będzie efekt za tydzień:) Cała reszta dalej siedzi w fermentorze. Pozdrawiam.
This leaderboard is set to Warsaw/GMT+01:00
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.