Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 09/08/20 in all areas

 1. 1 point
  Nie było żadnych - ogólnie trudno mi stwierdzić cokolwiek poza tym, że trzej sędziowie mogą mieć jakiś problem z klasyfikowaniem kolorów (to nie obelga, tylko lekki zarzut). Wydawało mi się, że akurat sprawa barwy jest możliwa do oceny obiektywnej, ale widoczine jednak nie do końca. Wyobraź sobie, jak czułbyś się, dostarczając na konkurs ciemne (niemal czarne, według programu 60 EBC) piwo, które zostało ocenione jako zbyt jasne (co ni w ząb nie zgadza się z opisem stylu, bo nie jest tam napisane, że ma być w kolorze smoły). Wiem, że to kwestia aparatu sensorycznego, dlatego napisałem, że nie dyskutuję z wadami takimi jak stęchłość czy zjełczałość, a nawet DMS, który wydaje się absurdalny, ale być może to tylko moje wrażenie. Również mam w planach parę kursów sensorycznych - może wtedy sam zacznę znajdować wady w piwach (i pewnie przestaną mi smakować, taki tam marginalny skutek uboczny ). Może te kursy wyrabiają też inne spojrzenie na kolory? <myśli> W każdym razie życzę powodzenia z wyczuwaniem aldehydu - wiem, że takie sprawy często nie są proste i naturalne. Ja daję sobie na jakiś czas spokój z konkursami, bo nie masz nigdy pewności, czy Twoje piwo zostało faktycznie poprawnie ocenione. W celu rzetelnego feedbacku na temat swoich piw na pewno nie polecałbym nikomu wysyłać ich na konkurs, raczej - tak jak piszesz - lokalni sędziowie i feedback natychmiastowy, bo wtedy wiesz, że chodzi faktycznie o Twoje piwo, a nie że ktoś zeskanował kod QR z butelki obok
 2. 1 point
  No to ja dostałem od kolegi z forum mikroroślinę, i to z sadzonki zielnej i szyszek ma to zaskakująco dużo, nie urosło na długość specjalnie, ale na przestrzeni 3 m cała roślina jest dosłownie oblepiona,ale to może taki gatunek ;).
 3. 1 point
  Ja używałem oba i nigdy nie płukałem. Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 4. 1 point
  x1d

  Dezynfekcja- StarSan vs Chemipro San

  To zależy od stężenia, w zalecanym nie trzeba, choć ja akurat jestem z tych płuczących i też żyję (bez infekcji póki co).
 5. 1 point
  punix

  Dezynfekcja- StarSan vs Chemipro San

  Jak najbardziej się nada. Co do płukania - cóż, chyba zdecydowana większość nie płucze i żyje
 6. 1 point
  kentaki

  Dezynfekcja- StarSan vs Chemipro San

  Albo sanipro rinse zwłaszcza jak jest w dobrej cenie
 7. 1 point
  Kup Starsan, jest dostępny na TB
 8. 1 point
  Cześć, czy można jeszcze dopisać się do zamówienia na grzałki?
This leaderboard is set to Warsaw/GMT+01:00
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.