Jump to content

Leaderboard

 1. Rolnik Sam w Dolinie

  • Points

   2

  • Posts

   536


 2. Undeath

  Undeath

  Members


  • Points

   1

  • Posts

   7550


 3. Rafał Pałka

  Rafał Pałka

  Members


  • Points

   1

  • Posts

   161


 4. zasada

  zasada

  Moderators


  • Points

   1

  • Posts

   3321


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 05/26/20 in all areas

 1. OK. Odeślij to w cholerę sprzedawcy po prostu. Jakub
  1 point
 2. Jak pisali koledzy wyżej, podłącz tylko zasilanie sterownika, sprawdź połączenia przewodów we wtyczce. Jeżeli nie włączy się mimo to, nic nie rozbieraj tylko reklamuj u sprzedawcy. a połączyć docelowo proponuję prościej:
  1 point
 3. Padnięty może być na sto sposobów, większości z nich nie zdiagnozujesz. Licz na to, że w środku jest bezpiecznik i go po prostu spaliłeś Zajrzyj do środka, jak koledzy piszą... Jakub
  1 point
 4. Moja żona nie narzeka. Po skończonej fermentacji składasz i wrzucasz torbę do szafy. Dodatkowe mam w torbie od góry i dołu izolację w postaci maty alufox, a wokół fermentora alumatę. Dodatkowa izolacja nie jest konieczna, ale akurat miałem te rzeczy pod ręką. Chłodzę petami 1,5 litrowymi i 1 litrowymi. Maksymalnie udało mi się zejść do 11 stopni, ale przy ich częstej wymianie. Normalnie przy pierwszych dniach burzliwej 2 pety 1,5 litrowe wymiana co ok 12 godzin i mam temperaturę 15-16 stopni. Sonda zaizolowana i przyczepiona do boku fementora. W dalszym etapie wymieniam co 24 godziny. Na początku petami trzeba się pobawić, ale później wyczujesz co i jak.
  1 point
 5. Marcin Skwira

  Browar Miodka

  Na ten sezon już koniec z warzeniem aż do jesieni pora na małe podsumowanie. Po ponad roku warzenia od nieśmiałych początków w zimie warzenie nabrało tempa i licznik zatrzymuje się przy warce 38. Repertuar był bardzo szeroki od piw lekkich, aż po kaliber ciężki ponad 30blg. Były warki bardzo udane ja(Nelson, pszenice, american wheat, Polski pils) jak również mniej jak miodowe lub pierwsze pilsy. Znacznie poprawiłem dolna fermentacje może to zasługa płynnych drożdży. Bardzo posmakowały mi piwa w stylu IPA, AIPA, APA, chociaż na początku podchodziłem do tego sceptycznie. Ale moimi ulubionymi piwami i tak są pilsy, marcowe, koźlaki i portery bałtyckie(dlatego uważałem ich 3rodzaje) Baza sprzętowa rozwinęła się o garnek 50l i dużo drobnego sprzętu. Niewątpliwie jedno z większych osiągnięć jest przeniesienie pasji na szersze grono kolegów na razie mam dwóch uczniów którzy sami już sobie dobrze radzą, jeszcze dwóch innych ma zamiar zacząć przygodę.
  1 point
 6. Nie rozumiem za bardzo o co Ci chodzi. Wstęp na konkurs nie jest biletowany w żaden sposób, udział w nim jest płatny. Każdy kto chciał zobaczyć pracę sędziów był zawsze mile widziany. Problemem jest zebranie 12-15 sędziów w jednym miejscu lub rozłożenie konkursu na 4 dni po 4 sędziów na kategorię, w osobnych salach z zachowaniem odległości. Niestety to przeczy wszelkim regulaminom sędziowskim i rodzi małe problemy. W obecnym stanie przepisów i obostrzeń nie jestem w stanie przeprowadzić rzetelnie tego konkursu, co jest dla mnie rzeczą najważniejszą.
  1 point
 7. Bardzo dobre beczki używam taką tylko 60 l uszczelka trzyma się bardzo dobrze nie wypada.
  1 point
 8. @Igorrodz: prawie 4 lata. Zdecydowanie:
  1 point
 9. Piwo - dobre, goryczka - na granicy akceptowalności - jest minimalna kontra słodowa, zapach - grejfrutowy (Citra), przegazowane ale z taką goryczką dobrze to współgra. Nie można powiedzieć że jest jakieś wyjątkowe. Poza tym BJCP nie nakłada obowiązku dodatku Curacao i Kolendry - " - jeśli współgra z bukietem piwa " Tak wygląda:
  1 point
 10. Rafał Pałka

  BrewNote

  874 downloads

  Wygodny i przejrzysty dziennik piwowara.
  1 point
This leaderboard is set to Warsaw/GMT+02:00
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.