Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 05/12/20 in all areas

 1. Ucięło mi gdzieś ten fragment. Zrobiłem ŚmiećEjla, w fermentorze było 15L, finalnie rozlałem coś koło 12L. Nie zauważyłem, żeby dużo częściej się chiller włączał, a temp. fermentor trzymał.
  1 point
 2. Wuuu

  Gorzkie piwo

  Smak i aromat fermentującego piwa, ma niewiele wspólnego z produktem końcowym. Skoro aktualnie masz 8 blg to znaczy, że fermentacja trwa i w toni może unosić się jeszcze dużo cząstek stałych np. drożdże, resztki chmielin, białka - ma to wpływ na smak próbki. Daj piwu skończyć fermentację, odleżeć swoje po refermentacji w butelce i wtedy dopiero można ocenić czy piwo jest dobre czy nie. Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
  1 point
 3. Co do kontrolera WiFi to cały czas nad nim pracują, swego czasu nawet był pokazany w Nowozelandzkim sklepie, ale bez możliwości zakupu. Jak rok temu z nimi mailowałem to dostałem info, że są preeliminary tests. Co do płaszcza, to zaczyna się około 10L, kończy na 19L.
  1 point
 4. Mosiądz nie nadaje się do środowisk kwaśnych typu brzeczka! Cała armatura tylko z nierdzewki! Ewentualnie miedź. Uszczelki muszą być silikonowe, takie do kontaktu z żywnością.
  1 point
 5. Słodki Jezu, ale nie mylmy sody kaustycznej (wodorotlenek sodu) z OXI (nadwęglan sodu) ! Jedno jest silnie żrące, służy do mycia i MUSI zostać zdezaktywowane, a drugie służy do dezynfekowania i nie musi być nawet spłukiwane...
  1 point
 6. #1 Seria artykułów o banku drożdży piwowarskich. Czyli o tym jak przechowywać drożdże płynne przez długie miesiące. #2 Woda w piwowarstwie domowym. Zrozumiesz co oznacza alkaliczność, twardość, pH. Jakie minerały są używane do modyfikacji wody. #3 Prosty sposób na odzyskanie drożdży z niepasteryzowanego piwa. #4 Wysycenie piwa, zarówno w butelce jak i w kegu. Wyjaśniam jak to działa, jak wyliczyć ilość cukru do refermentacji, jakie ciśnienie ustawić na reduktorze. #5 Jak działa próba jodowa i kiedy jest sens ją wykonywać. #6 Piwa belgijskie bez cukru kandyzowanego sporo tracą, dlatego przedstawiam przepis jak taki cukier wykonać. #7 Jakie enzymy scukrzające działają podczas zacierania. #8 Rehydracja drożdży, temperatura ma znaczenie. #9 Mały test środków dezynfekujących na Brettanomyces #10 DIY: Mieszadło magnetyczne dla majsterkowiczów niedzielnych. #11 DIY: Tanie i dość wydajne chłodzenie brzeczki latem #12 Kilka ciekawostek #13 Nie samym piwem człowiek żyje, chmieloniada na gorące dni. #14 Spontaniczny wpis o namnażaniu drożdży. #15 Kilka słów o przechowywaniu gęstwy #16 [DIY] Chłodnica przeciwbieżna ze starej chłodnicy zanurzeniowej.
  1 point
 7. Czy w najbliższym czasie będzie organizowane jakieś wspólne zamówienie sadzonek przez forumowiczów? Chętnie bym się dopisał.
  1 point
 8. punix

  INFEKCJE

  Ale przecież właśnie w przezroczystym możesz zobaczyć co się dzieje bez otwierania...?
  0 points
 9. ja leje w pety i do zamrażarki
  0 points
This leaderboard is set to Warsaw/GMT+02:00
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.