Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 05/16/19 in all areas

 1. 4 points
  Wg mnie kategorie na konkursy powinny mieć tylko wytyczne sensoryczne, a nie surowcowe (surowcowe są dobre np. na panele degustacyjne), wtedy piwo ma pasować do opisu stylu, a jak je zrobi piwowar to już jego sprawa ale widzę w dalszym ciągu sporą popularność kategorii z wytycznymi surowcowymi w KPD. (wg mnie np. Polskie Ale to raczej powinien być styl, który cechuje się określonym charakterem chmielowym (określonym w opisie stylu), a nie być zrobiony na polskich chmielach, tak jak American Pale Ale nie musi być na chmielach rosnących w Ameryce (mogą rosnąć w Australii, czy gdziekolwiek indziej), tylko musi się cechować określoną chmielowością) Tu jest prosta sprawa i jest oszustwo i poświadczenie nieprawdy (w celu osiągnięcia korzyści), bo w formularzach zgłoszeniowych deklarujesz, że piwo jest Twojego autorstwa.
 2. 2 points
  12 maja w Szreniawie podczas 9 festiwalu piwa Piwo z kulturą opowiadałem o warzeniu. Ze względów technicznych w tym roku nie było pokazu jako takiego, ale mimo to w kilku turach słuchało więcej osób niż rok temu. Plansze na bazie których mówiłem są w galerii. Jak w ubiegłych latach telewizja kablowa pokazała tylko kawalątek, w odróżnieniu jednak od lat ubiegłych całkiem nieźle wyedytowany. http://telewizjastk.pl/wiadomosci/czytaj/festiwal-piwa-w-szreniawie3
 3. 2 points
  majlosz

  Dorzucanie na cichą owoców

  Sam miąższ to w zasadzie tylko kwestia cukru do przerobienia, inna kwestia to skórki które po jakimś czasie mogą oddać mydlane posmaki, ja przegiąłem z grejpfrutem, tydzień wystarczył i było fatalnie.
 4. 1 point
  Gruby.

  Dorzucanie na cichą owoców

  Umyłem po prostu, przy ilościach 2L jeśli mi coś poszłoby nie tak nie miałym żalu i tak. Potrzymam do niedzieli w takim razie, lepiej żeby nie załapało wcale smaku niż nie mieć wcale frajdy że nie wyszło. Nie chciałem przeginać, spontaniczny ruch nawet nie czytałem wcześniej nic o tym, wczoraj czytałem dopiero o ilościach 2-3kg na 20L to i tak jest około 100-150g na litr, w moim przypadku 50g wiec troszkę zaniżyłem. Ok, dzięki Panowie wiem przynajmniej na czym stoję.
 5. 1 point
  Fradio

  Przedawkowany mech

  Jakiś czas temu @WiHuRa wrzucił takie zdjęcie. Co prawda odnosi się do Whirlfloc G, ale w tej sytuacji to nawet lepiej bo mech jest z tego co eim mniej skuteczny, a może lepiej by brzmiało mniej inwazyjny. W najgorszym wypadku przy niewielkim przedozowaniu, będziesz miał odrobinę piwa mniej.
 6. 1 point
  andy196824

  Piwniczka na wino

 7. 1 point
  Oskaliber

  Dorzucanie na cichą owoców

  Normalnie owoce najlepiej potrzymać ze 2-3 tygodnie, ale przy tych ilościach co wrzuciłeś to dużo tam do przefermentowania nie ma. Ta fauna jest przeważnie neutralna smakowo i nic złego się nie dzieje. Choć jakieś tam małe ryzyko zawsze jest.
 8. 1 point
  314wo.pl

  Dorzucanie na cichą owoców

  Ja robiłem jedno takie piwo. Mrożone wiśnie na miesiąc.
 9. 1 point
  To się bierze stąd, że etykieciarka to droga maszyna i małym browarom taniej kupić etykiety samoprzylepne, niz inwestowac w maszyne. Co nie zmienia faktu, ze powinno być to zabronione. Skoro zabraniamy uzywania słomek w kraju, w którym wywóz smieci zmonopolizowało państwo, bo moga trafić do morza (kto więc jest odpowiedzialny za to że trafiają do morza?), powinno sie równiez zabronić stosowania plastikowych etykiet.
 10. 1 point
  Kaniutek

  Płatki na cichą problem

  Można je wygrzać przez 1,5 godziny w piekarniku, w 100 stopniach.
 11. 0 points
  anteks

  Receptury grodziskie 2014r

  Tylko to jest temat o Grodziskim, a nie o zamiennikach Ty nic w swoich wypowiedziach nie pomagasz tylko tyle że miód Ci z uszów się wylewa Znamy sie że wiesz o tym miodzie?
This leaderboard is set to Warsaw/GMT+02:00
×
×
 • Create New...