Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 10/16/18 in all areas

 1. 2 points
  zasada

  Zakładanie browaru kontraktowego

  Na browar.biz jest wątek a w wątku wklejony plik. Może pomóc.
 2. 1 point
  Zakończyłem niedawno budowę mojego zestawu do wyszynku piwa i pomyślałem, że podzielę się z wami jego opisem. Częściowo jako podziękowanie za wiedzę i pomysły, które na forum znalazłem, częściowo z nadzieją, że komuś się to przyda albo zainspiruje do własnego projektu. A częściowo, bo jestem z niego dumny i chcę się pochwalić :-) Warunki brzegowe projektu: - ograniczona przestrzeń - mieszkanie, salon, w którym istniała wnęka o wymiarach 43x50x265cm, którą mogłem wykorzystać. Innych opcji nie miałem. - z racji lokalizacji w sercu mieszkania, zestaw „musiał wyglądać” – nie mógł to być klasyczny kegerator ze starej lodówki czy zamrażarki, zresztą nie zmieściłby się - chciałem minimum dwa krany – jak już robić wyszynk, to na wypasie :-) Rozwiązanie, które wymyśliłem, to dwukomorowa lodówka na wino o szerokości 41cm. Do niej trafiły kegi typu corny (do dolnej komory wchodzi keg 12l, do górnej keg 6l). Nad lodówką, na półce, zamontowana jest wieża z dwoma kranami a nad nią szklane półki na szkło. Wszystkie półki zamykane pojedynczymi, szklanymi drzwiczkami nad którymi zmieściła się jeszcze pod sufitem mała szafka. Wieża z kranami wykonana ze dwucalowych stalowych kształtek hydraulicznych pokrytych miedzianą powłoką galwaniczną. Przewody piwne wyprowadzone z lodówki przez otwory wywiercone w ściance w punktach pozostałych po wkrętach oryginalnie mocujących szyny półek na wino (zdemontowane). W obu komorach są butle z CO2 podłączone do kegów. Można było użyć tylko jednej butli i doprowadzić gaz do drugiej komory przez dodatkowe otwory w ściance, ale nie chciałem ich więcej wiercić. Na przeciągnięcie przewodu wewnątrz się nie zdecydowałem, bo półka oddzielająca komory zawiera elektronikę sterującą, wentylatory itd. i nie chciałem w tym wiercić ani tego rozbierać. Koszty zestawu są dużo wyższe, niż standardowego kegeratora. Projekt podraża głównie: lodówka na wino vs zwykła, używana lodówka z olx nowe kegi o pojemnościach 6 czy 12l kosztują tyle samo co nowe standardowe kegi 19l (o używanych nie wspomnę) a do rozlania standardowej warki potrzeba ich kilku a nie jednego. Tak więc przeliczenie całkowitych kosztów zestawu na litry piwa, które może obsłużyć, wypada fatalnie i nie zamierzam tego liczyć J ale mam zestaw, który działa, nieźle wygląda i który zmieściłem na bardzo ograniczonej przestrzeni. Jeżeli ktoś z was ma podobne wymagania lub ograniczenia, to chętnie odpowiem na pytania albo opiszę więcej szczegółów – ja bez forów dla piwowarów bym tego zestawu nie zbudował. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 3. 1 point
  zasada

  Fuggle

  Przy 4,5-5 %AA problemem może być konieczność dodania dużej ilości na goryczkę aby uzyskać IBU powiedzmy 30+ Osobiście poszedłbym w Challengera/ Target na goryczkę i Fuggle na smak/ aromat. Podobnie z BW.
 4. 1 point
  Hanys93

  FOREIGN SMOKED STOUT 16°BLG

  Fajna etykieta, no i jak do tego piwko smakuje to idealnie No i pozdrawiam kogos z mojego rodzinnego miasta
 5. 1 point
  nike21

  Sterownik temperatury do lodówki

  sterownik Pamel to prędzej do zacierania lub gotowania. do chłodziarki polecam sterownik kolegi Malinowy. wydaje mi się że zaznaczone przewody na zdjęciu poniżej są zwierane przez termostat chłodziarki. możesz testowo je odłączyć od tego oryginalnego termostatu i spróbować jaki będzie rezultat na rozwartych i zwartych stykach. na zwartych chłodziarka powinna się załączyć. oczywiście każdą czynność wykonywać na wyłączonej chłodziarce z prądu!!!
 6. 1 point
  Z mojego doświadczenia piwa w miarę stylowe i dobre technicznie, bardzo, bardzo rzadko odpadają w eliminacjach (chyba nie pamiętam takich sytuacji z mojego doświadczenia), natomiast zdarzają się piwa bardzo dobre technicznie (i ogólnie super złożone, pijalne itp.) ale po prostu nie w stylu i one muszą polecieć, bo w innym wypadku robiłby się konkurs konsumencki wtedy.
 7. 1 point
  Makaron

  Płytowy wymiennik ciepła

  Ja czekam 10-15 minut zanim zacznę chłodzenie. Jak zaczynałem od razu to nie uzyskiwałem takiego aromatu chmielowego jak chciałem. Jednak trzeba dać chwilkę by chmiel się zaparzył.
 8. 0 points
  W moim przypadku cos poszlo nie tak bo zapach zmienil sie na bardzo nieprzyjemny Nie bede ryzykowal, poszlo w kanal
This leaderboard is set to Warsaw/GMT+02:00
×
×
 • Create New...