Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Past hour
 2. Miedzy 0.8 a 1 mm jest bardzo odczuwalna roznica w spawaniu na korzysc 1 mm, ale da sie spawac w oba. Najwazniejsze to nie pozostawic szpar miedzy wspawywanym kroccem a cienka scianka. Przy takich cienkich (ponizej srednicy jeziorka spawalniczego) kazdy blad w wykonaniu dodaje kupe roboty. Miedzy 4 a 5 praktycznie nie ma roznicy, w porownaniu do 0.8 /1. Wspawujac krociec warto go wesprzeć jakimś zastrzałem żeby go za kranik nie wyłamać ze ścianki kiedyś. @ANalfabeta Szczotkowana pow. zewnetrzna przyjmje uporczywe zabrudzenia w postaci np. zaschnietych w czasie warzenia kropelek brzeczki, ktore spadna z łygi. W Warzelni mozesz to wyczyscic z grubsza i przejsc do porzadku dziennego. Jak masz nad soba SanEpid (w lokalu) , to taki garnek lepiej wrogowi podarowac. Spust warto wspawać, nawet przy parzeniu szynek pomaga.
 3. Sa gotowe glowice. Koszt wraz z adaptacja i tak jest mniejszy niz wykonanie glowicy. Przede wszystkim zas nie tracisz czasu. Dlatego.
 4. Yesterday
 5. kapslownice sam wyspawałem ale po co mam zmieniać gwint w kapslownicy jak mogę wytoczyć głowice
 6. Version 1.0.0

  1 download

  Głowica zaprojektowana przez Metalbeer'a, zostały przeze mnie naniesione wymiary, które otrzymałem od kolegi Marchelli'a oraz poprawiłem kształt elementu zaciskającego aby zgadzał się z opisem.
 7. Głowica kapslownicy do kapsli szerokich 29mm Zobacz plik Głowica zaprojektowana przez Metalbeer'a, zostały przeze mnie naniesione wymiary, które otrzymałem od kolegi Marchelli'a oraz poprawiłem kształt elementu zaciskającego aby zgadzał się z opisem. Dodający Browar Eliksir Dodano 15.06.2019 Kategoria Publikacje  
 8. Ok dzieki DanielN za info.
 9. Jesli myslimy o trwalosci, to np C45 a nie podstawowe austenity takie jak wspomniana A2-70. Nierdzewna jest (w odpiwirdnich warinkach) odporna na inne rzeczy. U mnie robi od daaaawna glowica w postaci najtanszej "kapslownicy młotkowej" z alledrogo. 19 zeta i po ponad tysiacu butelek nie widac roznicy. Jak chcesz inny gwint, to rozwiercasz i gwintujesz. Albo kupujesz nakretke lub srube z żądanym gwintem i dajesz komuś kumatemu żeby przyspawał. To nie jest kosmiczna technologia i przyspawanie nie bedzie kosztowalo majatku ani nie naruszy powierzchni roboczej głowicy.
 10. Po kilku testach obstawiam, że Hornindal niespecjalnie sprawdza się w słabych piwach (10-12 P) , prostych (SH) oraz umiarkowanie chmielonych. Wieje pustką i ciężko znaleźć coś ciekawego. Powtórzę się, ale fenolowość w tak prostych piwach wychodzi, pomimo że producent podaje, że jej nie ma. Najlepsze efekty dały w piwach kwaśnych. Przy Sour IPA 17Blg alkohol totalnie schowany, rześko, bardzo przyjemnie, lekko i zdradliwie. Przy Gose , fajnie, ale drożdże moim zdaniem wymagają cięższego kalibru gdzie się spełnią.
 11. Kupić za granicą, ja tak zrobiłem dzięki uprzejmości kolegów. Teraz jest niestety zła pogoda, ugotują się w transporcie. Sklepy na terenie EU również wysyłają kurierem. Najczęściej wysyłka kosztuje około 15-20 euro. Słabe to ekonomicznie, ale tam gdzie zaczyna sie hobby to kończą sie pieniędze Na stronie producenta (Omega Labs) masz mapę gdzie są sprzedawane. Mam te drożdże w banku, ale nie wyślę Ci ich teraz, bo mała szansa by przetrwały takie upały. Widziałem, że w Polsce pojawiła się dystrybucja Imperial Yeast. Oni mają kveiki co zbierają dobre recenzje. Nazywają się Loki, może jakimś cudem są dostępne. Czasem pojawia się też na forum informacja, że ktoś oddaje gęstwę.
 12. @Marchelli Miałem garnek Stalgast przez kilka lat. Porównywałem go fizycznie z garnkiem kolegi marki Tadar. Oba są super jakości. Teraz mam garnek z firmy Szron. Szron ma zdecydowanie najgrubsza ściankę. Ten model https://www.szron.eu/garnki-wysokie/3592-garnek-nierdzewny-z-pokrywka-poj-50-l-sr-40-cm.html ma ściankę 1mm, (Stalgast miał 0.8mm) jest dobry do spawania. Ma też dobrą cenę.
 13. Doradzi ktoś z szanownego grona skąd można pozyskać te drożdżaki?
 14. Tak wracajac do tematu, czy znaczaca roznica byla by pomiedzy revolution, a tadar czy stalgast? Stalgast jakos najlepiej wyglada mocowanie raczek Wysłane z mojego SGP621 przy użyciu Tapatalka
 15. Chmiel Izabella video-1560607342.mp4
 16. Wałek fi 40 ze stali A2-70 powinien być łatwo dostępny i spełnić twoje wymagania
 17. Zobacz ogłosznie Skrzynki z butelkami Wrocław Cześć czas na porządki 5 skrzynek butelek 0.5 (4 skrzynki bez etykiet) do umycia z zewnatrz - troche staly 1 skrzynka butelek 0.33 tez do umycia 10 zl sztuka Odbiór osobisty we wro moge dostarczyc Ogłaszający inspektor Data 15.06.2019 Cena 10,00 zł Kategoria Sprzęt  
 18. Time Left: 9 days and 9 hours

  • FOR SALE
  • USED

  Cześć czas na porządki 5 skrzynek butelek 0.5 (4 skrzynki bez etykiet) do umycia z zewnatrz - troche staly 1 skrzynka butelek 0.33 tez do umycia 10 zl sztuka Odbiór osobisty we wro moge dostarczyc

  10.00 PLN

 19. A eliminacje Pilsa rozesłane? Bo w systemie nic nie widzę.
 20. Nierdzewka wcale nie musi miec lepszych parametrów od stali węglowej. Poza tym nierdzewna głowica będzie się równiez wyrabiać. Ja bym raczej skupił się na jej dostepności, jako częsci zamiennej. Moją głowica zakapslowałem dotad 500 butelek i nadal się nie wyrobiła na tyle, żeby nie trzeba było pomagać butelkom się z niej uwolnić.
 21. ja akurat nie mam problemu z dojściem do tokarki a chciałem drugą głowice aby zamykać kapsle na butelkach od szampanów, pierwszą mam z stali czarnej i daje rade
 22. Też sam zrobiłem kasplowanicę, na wzór Revolution. Skoro już masz mocowanie w gotowej kapslownicy itp, to rzeczywiście może być to samo zrobić, albo dostosować. Zawsze jednak pewnym problemem jest dostęp do tokarki itp. Ja najpierw kupiłem głowicę, potem robiłem do niej prasę. Tak na marginesie w Grifo gwint jest drobnozwojowy.
 23. Gdyby zrobic taka glowice z nierdzewki to mialo by sens, moja niemzakapslowala jeszcze duzo, jest z mosiadzu i sie zastanawiam czy po jakims czasie sie nie wyrobi, a planuje zrobic pneumatyczna, mam silowniki z pracy, to z nierdzewki glowica by sie przydala Wysłane z mojego SGP621 przy użyciu Tapatalka
 1. Load more activity
×
×
 • Create New...