Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Yesterday
 2. Oddam gęstwę po hazy daze , bede zbieral w czwartek 22.08 . Tylko Wrocław. Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka
 3. Okazało się, że podniesienie do temperatury do 20,5-21,5st sprawiło że drożdże obudziły się. Wieczko ponownie napuchło i bąbluje, ponownie zrobiła się piana. Na szczęście nie zdążyłem zamówić nowych drożdży. Dzięki za wszelkie rady.
 4. Inaczej, Po burzliwej przelewam do kolejnego fermentora na kilka dni. Potem schładzanie ile się da. Następnie do wiadra do rozlewu (wiadro z kranikiem) i w butelki. Mam w sumie dwa przelewanie, ale bardzo klarowne piwo, do tego gęstwę na kiedy potrzebuję i mogę dowolnie chmielić na zimno. Docelowo chyba zmienię wiadra na fermentor stożkowy co ułatwia życie.
 5. Korzen czyli rozumiem ze ty w ogole nie filtrujesz przed butelkowaniem ? Po burzliwej dekantacja do fermentatora z kranikiem na cicha a na koniec cold crashing. A nie zdarzylo ci sie ze po cold crashingu poziom osadow siega prawie do kranika i on ten osad zasysa do butelek ? Tez wolał bym uniknac filtracja przez jakies skarpety gazy i inne.
 6. Wiem, że na ochronie, tylko myślałem, że w jakichś określonych godzinach, podrzucę w sobotę przed nocą, dzięki za odpowiedz
 7. Po barierce wzdłuż tam i z powrotem. Pędy mają do 4 m długości. Rosną w skrzynkach po owocach 50l po 2 sztobry. Wystawa NE i NW. Nawóz astwit i dżdżownice co weekend na przemian.
 8. Witam serdecznie Po długiej przerwie wziąłem się za gotowanie. Na zdjęciu kwas metodą kettle souring. Fermentowane od 18 do 22 st C 3 tyg na gęstwe US-05. Kilka dni po rozpoczęciu fermentacji dałem litr pasteryzowanego przecieru z mango. 5 dni przed rozlewem wrzuciłem 70g Cascade i 90g macerowanego tydzień w whisky zestu cytrynowego. Cold crash i pyk w butelkę, ale jako surowiec do refermentacji poszedł pasteryzowany sok multiwitamina, raczej mętny. Co to jest w 1/4 objętości butelki? Drobinki owoców czy się rozwija jakieś ustrojstwo? Piwo w smaku bez zarzutu, żadnych niepokojących aromatów. To normalne w kwasach z dodatkiem owoców? Drobinki czy jakieś pektyny?
 9. Kazdy czuje i odbiera zapachy inaczej, ale nikt mi nie powie ze nawet mlodziutkie piwo na standardowych drozdzach ktorych zapewnie zalozyciel tematu uzyl ma prawo walic jakas skarpeta czy wymiocinami bo to normalne nie jest. A tracic czas i butelkowac jakis syf, a nastepnie pic na sile mija sie z celem.
 10. Powiedz jak Ci tak fajnie urosly na balkonie? U mnie obydwie sadzonki szlag trafil. Wspiely sie na maksymalna wysokosc balkonu czyli gdzies 2,60m i zdechly.. Jak je poprowadziles?
 11. W tym momencie dochodzimy do etapu w którym uważam, że cicha jest potrzebna. Po przelaniu na cichą większość "syfów" jest oddzielana od piwa. Jeżeli do tego zrobimy na konice cold crashing, to przy przelewaniu do rozlewu mam praktycznie piwo "kryształ. Fakt, że jest jedno przelewanie więcej, ale godzę się z tym na korzyść klarowniejszego piwa, nawet po chmieleniu na zimno.
 12. A jak filtrować przed rozlewaniem do butelek ? Mam taki filtr stożkowy 3L z biowinu, mysle ze dobrze bedzie zatrzymywał wszelki osad. Jak zadbać o jego dezynfekcje ? Wrzucic do fermantatora z NaOH czy to trochę przesada i wystarczy wymaczac w piro / desprej ? A może wygotować w garnku przez 20-30 min ? Czy jeszcze coś innego ?
 13. To raczej bez problemu, "nasze" stężenie ługu nie jest duże.
 14. Hej, Jakie polecasz urządzenie do pomiaru km?
 15. W weekend jest tylko mozliwosc zostawienia na ochronie. Potem stewardzi odbiora piwa
 16. Dzień dobry, Bardzo chciałbym wziąć udział w tym konkursie w stylu white ipa ale zostały mi tylko 2 butelki, czy byłaby możliwość uczestniczenia z taką ilością...? Bardzo mi zależy...
 17. W jakich godzinach w weekend 24-25.08 można dostarczyc osobiście piwo do browaru? Dzwoniłem na telefon podany w regulaminie, ale się nie dodzwoniłem.
 18. Z tego co piszecie najlepszy chmiel do starzenia to Iunga.
 19. pytam w kontekście 'tuby' ktora montuje do dekla i w nia wkładam termometr
 20. Kwasówkę i nierdzewkę tak, ale nie spotkałem się jeszcze z oplotem, którego nakrętka byłaby z nich wykonana.
 21. No nic, jak już nie spada, to rozlewam i po 2 tygodniach powiem co wyszło. Dzięki za rady i obiecuję poprawę następnym razem.
 22. Pisałeś. Ale tu nie chodzi o oryginalne, własne czy też konkursowe receptury. Chcemy mieć różnorodność po prostu smacznych piw, a u Ciebie są opisane efekty. To były pierwsze ekstraktowe przepisy o jakich pomyślałem układając "menu".
 1. Load more activity
×
×
 • Create New...