Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Past hour
 2. no właśnie, obserwuję i czekam na dalsze rozwój wydarzeń ile sezonów to może mieć?
 3. Ten duszący zapach to zapewne był dwutlenek węgla, który zebrał się pod pokrywką fermentora. Z reguły, jak się zaciągniesz CO2, to czujesz lekkie szczypanie w nosie. To normalna sprawa, poduszka z CO2 zawsze wytwarza się podczas fermentacji i chwała jej za to, bo chroni piwo przed dostępem powietrza/tlenu.
 4. Today
 5. Yesterday
 6. No właśnie, co innego wysłać RIS-a Wood Aged, w którym nie czuć drewna, i który smakuje jak porter bałtycki w kategorii Porter Bałtycki, a co innego zastanawiać się: hmmm… będą warzyć SMASH-a, rozkminiać, co da się wycisnąć z jednego słodu i jednego chmielu, ale przecież ja już mam wystarczające doświadczenie, żeby coś zakombinować. Dam odrobinę wiedeńskiego – wyłgam się dekokcją. Dam nieco karmelowego – nakłamię, że gotowałem 4 godziny. Dam mieszankę amerykańskich chmieli i ożenię im kit, że to polski Chinook. No bo przecież słucham podcastów i już umiem kombinować… Są kategorie, gdzie kluczem jest smak i chyba nawet czasem organizatorzy wprost mówią: możesz wysłać piwo z jakimś niestandardowym dodatkiem, ale jak go wyczujemy, to piwo odpadnie. Są jednak kategorie, gdzie grupa ludzi zawiera między sobą niepisaną umowę, że wszyscy warzą SMASH-a i na tym polega zabawa. No, ale przecież, to nie jest jawne poświadczenie nieprawdy na papierze, więc czemu nie?
 7. darinho

  lol :)

  Jakaś nowość od Fortuny? (sorry za słabe zdjęcie)
 8. Resztki z tego sezonu : 2,8 słód pszeniczny 1,4 Pilzneński 1,4 Monachisjki 0,25 Special B 0,25 Caramunich II 0,1 Pszeniczny czekoladowy - dodam przy wysładzaniu 20g Marynka na 60 min
 9. Niby tak ale niestety nie do końca wiem jak znaleźć taki odpowiednik tej pompy. bo rozumiem ze powinna miec okolo 200W i 6000l ma godzine przelewu. Czy w tym momencie nie ma znaczenia cisnienie ? Popytam taka opcje bo to utnie troche kosztów.
 10. Tym razem nie było kantora więc na moje barki spada napisanie krótkiej ralacji. W tym miesiącu przez niesprzyjającą pogodę było dość kameralnie ale za to piw bardzo dużo. Kilka ciekawych wariacji z polskimi chmielami. Dwa risy w tym jeden bardzo przyjemny. Dość dużo IPA, większość ciekawych i poprawnych technicznie a także spoko dzikusów. Było też 3-4 grodziskie z czego jedno świetne. Zgodnie z nową formułą OPPP było połączone z Krakowską Ligą Piwowarów domowych. Tym razem kolejka w stylu Pils Niemiecki. Niestety wszystkie piwa były mniej lub bardziej niestylowe.
 11. I to wszystko do browaru domowego?
 12. to zastosuj pompę od zmywarki w serwisie może dostałbys sprawną używkę są takie modele z przepływową grzałką ja dostałem swoją za 5 zł na szrocie i pieknie robi robotę Stosuje nawet gorący roztwór NAOH i żaden brud nie ma szans. Im więcej butelek na raz myjesz tym wiecej potrzebujęsz środka .Ja swoją na 8 szt. myłem 120 butelek w 2 godz.
 13. pompy to zwykłe ogrodowo hydroforowe 1100W cisnienie 6-Bar koszt jednej około 160zł
 14. Chce to uzywac z oxi, i woda, średnica z tego co pamiętam jest 12mm średnica.
 15. Tu masz gotowca i wszystkie informacje: https://www.homebrewtalk.com/forum/threads/malfets-bottle-washer-for-lazy-homebrewers.381452/
 16. poszedłes w koszty ale raczej nic z tego nie będzie do prawidłowego umycia musi być też natrysk boczny i podgrzewanie cieczy,a jeżeli chcesz stosować NAOH to miedź raczej niekoniecznie tu zda egzamin.Spójrz na moją konstrukcję myjka do butelek jest tam pompa z pralki a teraz mam większą myjkę z pompą od zmywarki ,która ma większą wydajność i ciśnienie.Jaką średnicę rurki zastosowałeś 15 czy 12.
 17. Cały osad dawno już oderwał się do góry i teraz jest go bardzo mało, ale cały czas jest mocno gęsta piana na kilka cm na samej górze na całej powierzchni.
 18. Super sprawa! ale koszt pewnie przechodzi budżet domowego browaru. Możesz podać parametry pomp i ich cenę ?
 19. Witam, Jestem w trakcie robienia "automatycznej myjki do butelek. Ma być na 20 sztuk. Plan jest taki ze woda myje butelki i wraca do zbiornika skąd jest zasysana znowu przez pompę. Zrobiłem konstrukcje ale niestety napotkałem problem z doborem pompy. Zakupiłem z aliexpress pompę "ciśnieniowa" która powinna dostarczyć 0.9 MPa czy 9 bar. Myślałem ze taka pompa zrobi podciśnienie i woda ładnie będzie tryskać z dysz. Niestety strumień przy maksymalnej mocy nie osiąga nawet 1cm. Czy może mi ktoś doradzić jaka pompę wybrać albo ktoś widzi inne rozwiązanie tego problemu ? Załączam zdjęcia pompy i konstrukcji. Pozdrawiam Helcik
 20. Gw Wysłane z mojego Hammer Energy przy użyciu Tapatalka
 21. Ad 1. 14 vs oczekiwane ok 19 (gdzieś na forum była kiedyś wrzucana tabelka jaki powinien wyjść blg przy danym stosunku wody do zasypu), to faktycznie słabo (ja przy 3 l/kg mam zazwyczaj ok 18, przy 60' w 66C). Moje typy: - Temperatura wcale nie była taka jaka miała być (albo pomiar, albo nierówna temperatura w obrębie zacieru) - Wspomniane wyżej pH - mierzyłeś? - Za grubo ześrutowane Ad 2. Jeśli to była kwestia temperatury - tak, jeśli inny powód, to raczej nie. Zacieranie na 2 ma sens raczej, jeśli robisz takiego mocarza, że masz bardzo gęsty zacier i wtedy zacieranie na 2 go rozrzedza. 3l/kg to raczej standard. Ad 3. Zbierz trochę piany z pierwszego piwa. Ad 4. To w końcu wheatwine ma być czy american wheat?
 22. Najprościej to po smaku. Z tego co chwilę pogooglowałem na temat tego piwa w necie obstawiam górne, ale głowy nie dam bo go nie piłem.
 23. dysze z junkersa nie wyceniłem jeszcze całości
 24. Dzijzyskrajst! Ile chcesz za to? Dysze do mycia zrobione z dysz spawalniczych?
 25. Wow fajna sprawa! Gratulacje! Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 26. Tak się pochwalę swoim najnowszym dziełem automatyczna myjka na 60 butelek mycie 3 etapowe Najgorsza robota w browarze to zawsze mycie butelek
 1. Load more activity
×
×
 • Create New...