Jump to content

Kulinarne uczty w ramach jubileuszowych Dni Belgijskich 2013


elroy
 Share

Warszawskie uczty belgijskie

 

beer.jpg

 

Belgijska kuchnia na początku listopada zagości również w Warszawie. Dla entuzjastów owoców morza organizatorzy przygotowali wieczory „Małże i frytki”. 5 i 8 listopada będzie można uczestniczyć w spotkaniach z belgijskim kucharzem Kristofem Delaure, który specjalizuje się w przygotowywaniu tego typu dań. Współpracując z polskim szefem kuchni stworzy niesamowite, dania, które zachwycą najbardziej wymagających smakoszy. Podczas kulinarnych wieczorów, które będą odbywały się w przyjaznej belgijskiej atmosferze, uczestnicy będą mogli skosztować potraw, najbardziej kojarzonych z tym krajem. Aby móc wziąć udział w wydarzeniach należy się na nie zapisać za pośrednictwem formularza rejestracyjnego na stronie www.belgium.pl. Ale, jak wiadomo Belgia to nie tylko małże i frytki, Belgia to również kraj złotego trunku Dlatego też podczas święta tego kraju odbędzie się degustacja belgijskiego piwa. Od wieków to właśnie tam produkuje się setki ich odmian. Wszyscy zainteresowani powinni pojawić się 6 listopada na placu Konstytucji w restauracji Batida. Podczas tego wydarzenia, dzięki zespołowi ekspertów będzie można odkryć lub pogłębić swoją wiedzę na temat złocistego trunku. Znawcy tematu piw, zdradzą tajemnice warzenia belgijskiego napoju, jak również przybliżą jego pochodzenie. Dodatkową atrakcją wieczoru będzie food paring, czyli odpowiedni dobór przekąsek do konkretnego rodzaju piwa. Warunkiem uczestnictwa w degustacji jest wypełnienie formularza rejestracyjnego dostępnego na stronie Belgijskiej Izby Gospodarczej.

 

Poznański Belgijski Tydzień Kulinarny

 

Koniec października był świętem dla poznańskich smakoszy. Kulinarny Tydzień Belgijski znalazł się w kalendarzach amatorów jedzenia. Od 21 do 26 października można było spróbować belgijskich przysmaków w restauracji hotelu IBB Andersia. W ramach Kulinarnego Tygodnia, Belgijska Izba Gospodarcza oraz Hotel IBB Andersia zorganizowali spotkania z Jeanem Bosem, dyplomowanym Mistrzem Kucharskim Belgii, byłym kucharzem belgijskiej rodziny królewskiej. Podczas Gali zaprezentował on dzieła kuchni molekularnej. Jej celem jest otrzymanie wybornych smaków nietypowymi sposobami i często w bardzo zaskakujących zestawieniach. Termin kuchnia molekularna powstał w 1988 roku w wyniku współpracy węgierskiego fizyka Nicholasa Kurti oraz francuskiego chemika Herve This. W Polsce kierunek ten reprezentuje właśnie Jean Bos, który ma szerokie grono zwolenników i naśladowców. Twórca Akademii Kuchni Molekularnej w Polsce zaprezentował swój kunszt kulinarny, a tym samym stworzył niesamowitą ucztę zarówno dla oka i podniebienia.

 

O Belgijskiej Izbie Gospodarczej :

Belgijska Izba Gospodarcza (Belgian Business Chamber, BBC) powstała w 1992 roku. Obecnie liczy ona ok. 110 członków. Wśród nich są przede wszystkim firmy belgijskie prowadzące działalność gospodarczą na terenie Polski, jak również firmy zainteresowane współpracą z belgijskimi partnerami lub/oraz rynkiem belgijskim. Belgijska Izba Gospodarcza zajmuje się promocją firm belgijskich na rynku polskim oraz organizacją wydarzeń o charakterze biznesowym. Dodatkowo BBC wspiera swoich członków, ułatwiając im dostęp do profesjonalnych i kompetentnych partnerów zewnętrznych. Belgijska Izba Gospodarcza w swojej działalności realizuje również cele społeczne.

 Share


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.