Jump to content

I Krakowski Festiwal Piwa, 23-25 maja 2014


elroy
 Share

Konkurs Piw Domowych zostanie przeprowadzony w 4 kategoriach:

 

1. American Amber Ale – ( 10B wg. BJCP )

2. Roggenbier – ( 15D wg. BJCP )

3. German Pilsner – ( 2A wg. BJCP )

4. Golden Ale ( English Summer Ale) – ( kategoria stanowi część kategorii 6B wg. BJCP, dokładny opis znajduje się w załączniku )

 

Golden Ale.pdf

 

Konkurs skierowany do pasjonatów domowego warzenia piwa. Organizowany jest przez Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych oraz organizatorów festiwalu. Nagrody ufunduje Centrum Piwowarstwa oraz Browar.Biz, przewidziana jest także nagroda specjalna (szczegóły wkrótce). Regulamin konkursu zostanie opublikowany w następnym tygodniu.

 

 

 

 

 

 

Konkurs piw z Browarów Restauracyjnych i Rzemieślniczych:

 

W tym konkursie zwycięży piwo, które zdobędzie największą liczbę punktów przyznanych przez wykwalifikowanych sędziów. Formuła konkursu jest nowatorska i pozwoli na wyłonienie najlepszych piw rzemieślniczych. Konkurs zostanie oparty o style opracowane przez Beer Judge Certification Program oraz kategorie opracowane przez Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych, które jest partnerem merytorycznym konkursu. Zwycięzcy oraz wyróżnieni otrzymają medale.

 

Giełda Birofilów:

 

Giełda Birofilów połączona z wystawą szkła, etykiet i rzeczy związanych z piwem w Polsce. Podczas dwóch dni trwania imprezy, w specjalnym namiocie oraz w budynku Rogatego Rancza, Birofile z całej Polski będą prezentować i wymieniać swoje bardzo ciekawe kolekcje. Giełda organizowana jest przy udziale Bractwa Piwnego.

 

Inne atrakcje:

 

Na Festiwalu entuzjaści browarnictwa będą mogli zakupić sprzęt do domowej produkcji piwa oraz poznać tajniki tej sztuki podczas warsztatów domowego warzenia piwa, prowadzonych przez ekipę Centrum Piwowarstwa. Podczas drugiego dnia festiwalu będzie miało miejsce wydarzenie o skali międzynarodowej – podejmiemy próbę pobicia światowego rekordu Guinnessa na upieczenie najdłuższego szaszłyka. Wydarzeniem o znacznie mniejszej skali, ale budzącym większe emocje, będzie I Bieg po Smocze Jajo, w którym uczestnicy w ekstremalnych warunkach będą mieli do pokonania 10 kilometrową trasę. Uczestnikom festiwalu czas umilać będą każdego wieczoru koncerty muzyczne z gwiazdą główną. Dla najmłodszych przygotowanych zostanie szereg atrakcji, w tym między innymi możliwość odwiedzenia prawdziwego średniowiecznego fortu z rycerzami, gry, zabawy i konkursy sprawnościowe, małe wesołe miasteczko oraz wiele, wiele innych.

Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w I Krakowskim Festiwalu Piwa. Szczegóły i aktualności, można śledzić na stronie www.beerfestival.pl.

 

Kontakt: malopolski@pspd.org.pl

 

plakat_17.jpg

 Share


User Feedback

Recommended Comments

Trochę niedorobiony plakat ale nie o to tu chodzi czyż nie? Kraków zazdrościł ale teraz ma parę browarów u siebie to i festiwal być musi a że niewiele później jest Żywiec a przed nim Wrocław to tylko się cieszyć, sam do Krakowa mam rzut beretem, do Żywca też nie daleko a i do Wrocławia prawie 3h autokarem :D

Link to comment
Share on other sites

Obawiam się, że to Warszawa ma najwięcej browarów 4, a dalej po 3 Gdańsk i Lublin, a Kraków dopiero za niedługo dołączy do czołówki. Teren festiwalu akurat o rzut beretem od Pracowni Piwa ;)

Link to comment
Share on other sites

Tak w planach będzie również sklepik festiwalowy. Informacje pojawią się w odpowiednim czasie. Oprócz tego będzie dużo browarów kontraktowych, rzemieślniczych, restauracyjnych i regionalnych.

Link to comment
Share on other sites

Pytanie czy będą tam jakieś wyśmienite piwka do kupienia, bo z tego co napisali to niewiele można wywnioskować.

 

Jest 4 miesiące do festiwalu a Ty oczekujesz, że już teraz zamieszczą listę konkretnych piw. Na tym etapie są to zapewne deklaracje browarów. Piwo, które tam trafi jeszcze nie zostało uwarzone, więc ciężko powiedzieć jakie będzie. Teraz! Trochę cierpliwości...

Link to comment
Share on other sites

Jak ktoś ma ochotę wybrać się do Krakowa, to mam 2 miejsca w samochodzie. Trasa Warszawa - Kraków. Wyjazd w piątek 23.05 ok. godziny 10-11. Trasa do ustalenia, czy jedziemy przez Piotrków/Częstochowę, czy Radom/Kielce. Paliwo dzielimy na 4 os. Powrót również możliwy.

Szczegóły ustalimy na PW.

Link to comment
Share on other sitesJoin the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.