Skocz do zawartości

elroy
„Loża” będzie organizować cykliczne spotkania piwowarów podczas których wspólnie uwarzymy piwo, podzielimy się własnymi doświadczeniami z zakresu piwowarstwa oraz technologii naszych domowych warzelni. Zdegustujemy własne wyroby piwowarskie oraz zajmiemy się edukacją osób początkujących zainteresowanych procesem warzenia i historią piwowarstwa.
 
Celem grupy jest również organizacja warsztatów i lokalny konkursów piwowarskich oraz integracja osób zajmujących się domowym piwowarstwem. Dodatkową korzyścią przynależności do „Loży” mogą być wspólne zakupy w sklepach piwowarskich w celu zmniejszenia kosztów produktów i przesyłki. Ponadto lokalny sklep piwowarsko-winiarski „Destylacik” zaproponował 5% zniżki na swoje produkty dla członków SLPD.
 
Dla tych którzy nie wiedzą skąd zaczerpnęliśmy pomysł na logo „Loży” informujemy że odnosi się ono do symbolu Siedlec którym jest Atlas znajdujący się na zabytkowym Ratuszu Miejskim zwany potocznie „Jackiem” więcej informacji tutaj:http://nivejkowy.blo...-z-podrozy.html
 
Serdecznie zapraszamy wszystkich forumowych piwowarów na pierwsze spotkanie z pokazem warzenia i I Siedleckim Konkursem Piw Domowych z nagrodami planowanym na 20.07.2013 (sobota) startujemy o godzinie 13:00, koniec imprezy nad ranem.
 
Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do kontaktu z formowym Kamilo lub Parzonem w celu ustalenia szczegółów imprezy. (przyjezdnym z daleka pomożemy z noclegiem).

elroy
Konkurs Piw Domowych zostanie przeprowadzony w 4 kategoriach:


 
1. American Amber Ale – ( 10B wg. BJCP )
2. Roggenbier – ( 15D wg. BJCP )
3. German Pilsner – ( 2A wg. BJCP )
4. Golden Ale ( English Summer Ale) – ( kategoria stanowi część kategorii 6B wg. BJCP, dokładny opis znajduje się w załączniku )
 
Golden Ale.pdf
 
Konkurs skierowany do pasjonatów domowego warzenia piwa. Organizowany jest przez Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych oraz organizatorów festiwalu. Nagrody ufunduje Centrum Piwowarstwa oraz Browar.Biz, przewidziana jest także nagroda specjalna (szczegóły wkrótce). Regulamin konkursu zostanie opublikowany w następnym tygodniu.
 
 
 
 
 
 

Konkurs piw z Browarów Restauracyjnych i Rzemieślniczych:


 

W tym konkursie zwycięży piwo, które zdobędzie największą liczbę punktów przyznanych przez wykwalifikowanych sędziów. Formuła konkursu jest nowatorska i pozwoli na wyłonienie najlepszych piw rzemieślniczych. Konkurs zostanie oparty o style opracowane przez Beer Judge Certification Program oraz kategorie opracowane przez Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych, które jest partnerem merytorycznym konkursu. Zwycięzcy oraz wyróżnieni otrzymają medale.


 

Giełda Birofilów:


 
Giełda Birofilów połączona z wystawą szkła, etykiet i rzeczy związanych z piwem w Polsce. Podczas dwóch dni trwania imprezy, w specjalnym namiocie oraz w budynku Rogatego Rancza, Birofile z całej Polski będą prezentować i wymieniać swoje bardzo ciekawe kolekcje. Giełda organizowana jest przy udziale Bractwa Piwnego.
 

Inne atrakcje:


 
Na Festiwalu entuzjaści browarnictwa będą mogli zakupić sprzęt do domowej produkcji piwa oraz poznać tajniki tej sztuki podczas warsztatów domowego warzenia piwa, prowadzonych przez ekipę Centrum Piwowarstwa. Podczas drugiego dnia festiwalu będzie miało miejsce wydarzenie o skali międzynarodowej – podejmiemy próbę pobicia światowego rekordu Guinnessa na upieczenie najdłuższego szaszłyka. Wydarzeniem o znacznie mniejszej skali, ale budzącym większe emocje, będzie I Bieg po Smocze Jajo, w którym uczestnicy w ekstremalnych warunkach będą mieli do pokonania 10 kilometrową trasę. Uczestnikom festiwalu czas umilać będą każdego wieczoru koncerty muzyczne z gwiazdą główną. Dla najmłodszych przygotowanych zostanie szereg atrakcji, w tym między innymi możliwość odwiedzenia prawdziwego średniowiecznego fortu z rycerzami, gry, zabawy i konkursy sprawnościowe, małe wesołe miasteczko oraz wiele, wiele innych.
Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w I Krakowskim Festiwalu Piwa. Szczegóły i aktualności, można śledzić na stronie www.beerfestival.pl.
 
Kontakt: malopolski@pspd.org.pl
 





elroy
Jak poinformował nas Andrzej Miler, zdobywca tytułu Grand Champion 2012, Bracki Rauchbock powędrował w dniu wczorajszym do butelek. Czekamy zatem z niecierpliwością do 6 grudnia, a dziś zapraszamy do zapoznania się z bardzo udaną szatą graficzną butelek i opakowań zbiorczych.
 


elroy
Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie zaprasza do udziału w imprezie plenerowej pt. „Piwo z kulturą – szreniawski VIII Festiwal Piwa”. Impreza jest kolejną edycją Szreniawskiego Festiwalu Piwa odbywającego się rokrocznie już od wielu lat na terenie tutejszego muzeum. Głównym celem imprezy jest przedstawienie historii, tradycji i kultury spożywania piwa na ziemiach polskich i europejskich.
 
Impreza ma charakter edukacyjno-rekreacyjny, w czasie której zaprezentowane zostaną sposoby domowego warzenia piwa, tradycje kulinarne związane z piwem, wytwory małych i średnich browarów funkcjonujących obecnie w Wielkopolsce oraz całym kraju, właściwości lecznice piwa i wiele innych atrakcji. Impreza posiada swoich stałych bywalców, a z roku na rok rośnie liczba nowych uczestników, przewidujemy obecność około 3000 tysięcy osób. Impreza odbywa się w godzinach od 12.00 do 19.00.
 
W programie imprezy znajdują się między innymi:
 
występy artystyczne zespołu ludowego, ogródki piwne browarów regionalnych połączone z prezentacją i sprzedażą ich wyrobów, sposoby domowej produkcji piwa, gdzie zaprezentowane będą sprzęt, surowce oraz metody wyrobu piwa domowego, kolekcje oraz wystawa birofilska, wystawcy prezentujący piwa z różnych rejonów świata, lecznicze walory piwa, a także znane od starożytności walory kosmetyczne piwa; sporządzone i pokazane zostaną także „mikstury” pielęgnujące urodę, kuchnia piwna – zaprezentowane będą tradycje kulinarne oparte na piwie.  
Ponadto:
pokaz wypieku chleba, wędzenia wędlin, pokaz pracy twórców ludowych i rzemieślników wraz ze sprzedażą ich wyrobów, występy artystyczne, gry terenowe, konkursy, quiz wiedzy o piwie z nagrodami oraz wiele innych atrakcji.

elroy
Czołem Piwowarzy!
Miło nam poinformować, że już niebawem na polskim rynku pojawią się kolejne tłumaczenia piwowarskiej literatury fachowej. Po wspaniale przyjętym przez  Was "Jak warzyć piwo" czekają kolejne nowości  Dzisiaj krótkie przedstawienie książek których oczekujcie w najbliższym czasie. Śledźcie piwo.org, nasz profil na fb, instagram albowiem każdej książce poświęcimy odpowiednio dużo czasu
 
1. The New IPA: Scientific Guide to Hop Aroma and Flavor  Scott Janish (czwarty kwartał 2021)
2. Radical Brewing: Recipes, Tales and World-Altering Meditations in a Glass Randy Mosher (drugi/trzeci kwartał 2022)
3. Historical Brewing Techniques: The Lost Art of Farmhouse Brewing Lars Marius Garshol (trzeci/czwarty kwartał 2022)
 
A jak prezentują się książki w wydaniach anglojęzycznych możecie zobaczyć poniżej
 
FB/ https://www.facebook.com/piwo.org
IG/ https://www.instagram.com/piwoorg/
 

 

piwoszarnia
Druga edycja ŁKPD przeprowadzona zostanie w czterech kategoriach:
• Munich Dunkel (4b wg. BJCP)
• Porter Bałtycki (12C. wg. BJCP)
• Belgian Tripel (18C. wg. BJCP)
• Wood Aged Beer 12-16 Plato(22C wg. BJCP)
 
Piwo zgłaszane do ŁKPD należy dostarczyć razem z Formularzem Zgłoszeniowym do Browar Bierhalle Łódź UL. DREWNOWSKA 58 (MANUFAKTURA) w dniach od 13 do 20 kwietnia 2015 r. w ilości 3 butelek o poj. 500 ml lub 4 butelek o poj. ok. 330 ml w danym stylu. Butelki nie mogą mieć naklejonych etykiet.
 
Jeśli ktoś będzie dostarczał osobiście piwa na konkurs należy kontaktować się bezpośrednio do osoby Marcin Owczarek tel. 508-382-153. Piwo dostarczone osobiście do browaru Bierhalle nie będą brane pod uwagę w konkursie.

Mateusz Puślecki
Przedstawiam kategorie konkursowe Mistrzostw Polski Piwowarów Domowych 2023, które odbędą się pod 25-28 maja!
 
Tradycyjnie przygotowaliśmy dla Was 16 kategorii, w których po raz 21. piwowarzy domowi zmierzą się w rywalizacji o tytuł Grand Championa MPPD! 
 
Dobór stylów to miks tradycji, nowej fali, popularnych dodatków - przekrojowo, tak, aby każdy znalazł coś dla siebie. Konkurs w 2022 roku wygrał Mateusz Haberka z Krakowa, którego piwo w kategorii Koźlak Wędzony pokonało 685 innych piw i zostało Grand Championem 2022! Kto zdobędzie koronę w maju 2023 roku? Zachęcamy do udziału!
 
Prezentujemy kategorie 2023:
? Niskoalkoholowy Pils do 2% alk.*
? Hvidtøl
? Bawarskie Jasne (Helles)
? Ciemne Pełne (tmavý ležák)
? Gose z owocami*
? Polish Micro IPA*
? Brett Saison 
? Irish Red Ale
? Herbal Ale* 
? Black IPA Single Hop*
? New England Imperial India Pale Ale
? Tripel
? American Barleywine
? Oak Aged Imperial Stout*
? Wymrażany Porter Bałtycki
? Styl Roku 2023 PSPD
* - oznacza, że piwowar musi przy zgłoszeniu podać informację o dodatku, chmielu lub drewnie/beczce, jaka została użyta. W przypadku Niskoalkoholowego Pilsa piwowar musi dostarczyć jedną butelkę/puszkę piwa więcej celem dokonania analizy fizyko-chemicznej dot. objętości alkoholu.
 
Więcej informacji: https://kpd.pspd.org.pl/opisy-stylow-mppd-2023/
 
P.S. Ostatnią kategorię poznamy niebawem. Będzie to styl, który wybierzecie w konkursie na Styl Roku PSPD 2023! Chcemy, aby była to nasza nowa świecka tradycja i aby w każdej edycji MPPD jedną z kategorii był właśnie SRPSPD.
P.S. 2. Opisy stylów do Niskoalkoholowego Pilsa do 2% alk. oraz Gose z Owocami zostaną opublikowane do 31 października 2022.
 
Matusz Puślecki
szef jury MPPD i WKPD
wiceprezes PSPD 18-21'

Kamilo
Proste zakupy:
Aby dokonać zakupów produktów znajdujących się w zakładce „koszulki i akcesoria”, wystarczy napisać maila na adres:witaj@bezszablonu.pl.
W mailu proszę napisać T-shirt III Siedlecki Zlot Piwowarów Domowych, nick lub imię na rękaw, koniecznie kolor, rozmiar oraz czy to ma być koszulka damska czy męska. W odpowiedzi otrzymacie informację z dostępnością i terminem realizacji.
Do ceny koszulki należy dodać koszty wysyłki 20zł, odbiór osobisty w dniu zlotu 0zł.
Zamówienia realizowane będą (do 8 lipca 2015) po dokonaniu przelewu i zaksięgowaniu płatności na koncie, którego dane podajemy poniżej lub za pobraniem z płatnością u kuriera.
nr konta:
Kredyt Bank S.A.
08 1500 1663 1216 6009 7952 0000
 
UWAGA! Firma „Bez Szablonu” nie odpowiada za odstępstwa kolorystyczne pomiędzy rzeczywistością, a tym co wyświetla się na ekranie monitora.

elroy
Planowana II edycja BEER, FOOD & WINE FESTIVAL, będzie nietuzinkowym i wielowymiarowym głównie ze względu na proponowany program, charakter, prezentowane oferty oraz dzięki połączeniu trzech odrębnych, a jednocześnie łączących się elementów – BEER, FOOD & WINE.
 
Zapraszamy sympatyków i smakoszy piwa, koneserów dobrego wina i jedzenia w najbliższe wakacje do Gdańska!
 
Termin: 26.08 – 28.08.2016 w godzinach: 12:00 - 20:00 wstęp: WOLNY
 
Lokalizacja: Targ Rybny w Gdańsku
WSTĘP: WOLNY
PŁATNOŚĆ: GOTÓWKA / Niektóre stoiska – możliwość płatności kartą
http://magneticgroup.pl/beer-food-wine-festival/
http://magneticgroup.pl/

elroy
Świetna wiadomość! Dzięki Waszym głosom jesteśmy w zasadniczej części plebiscytu PSPD.
Prośba  Kliknijcie na piwo.org w kategorii "Edukator piwa" w II etapie głosowania.
http://bit.ly/2MLZ3KN
 
Jeżeli głosowałaś/eś w poprzednim systemie do głosowania, to prośba o ponowne zagłosowanie. Oświadczenie PSPD w tej sprawie. 
 
Dziękujemy!

elroy
Czołem drodzy piwowarzy!  Nasza wydawnicza nowość już dostępna od ręki, książki wysyłamy na bieżąco, a za kilka dni będziecie mogli kupić ją również w Waszych ulubionych sklepach piwowarskich. Książka prezentuje się świetnie, więc nie zapomnijcie o bliskich, bo będzie to na pewno udany świąteczny prezent. 
 

 
Tytuł zakupicie tutaj
https://jakwarzyc.piwo.org/ipa-nowe-podejscie-naukowy-przewodnik-po-zapachu-i-smaku-chmielu-p-14.html
ale sprawdźcie również listę sklepów z którymi współpracujemy
https://jakwarzyc.piwo.org/dla-sklepow-pm-22.html
Jeżeli nie ma Waszego sklepu, to piszcie w komentarzach - książka się na pewno pojawi
 

malepiwko
Premiery piw uwarzonych specjalnie z myślą o Dniu Stoutu.


 
Browar Olimp - Hera (Coffee Milk Stout)
 
Już dziś wieczorem, podczas II Półfinału PiwoWAR Battle w gdańskiej Degustatorni, będzie można przedpremierowo posmakować najnowszego piwa Browaru OLIMP, czyli Coffee Milk Stout o nazwie Hera. Oficjalna premiera piwa nastąpi jutro w toruńskiej Krajinie Piva - mateczniku browaru, oraz w kilku innych pubach w całej Polsce, o czym za chwilę.
 
Browar Kopyra & Browar Widawa - Kret (Dry Stout)
 
Drugą piwną premierą będzie tego dnia KRET - klasyczny Dry Stout, wg receptury Tomasza Kopyry, uwarzony w kolaboracyjnej współpracy z Browarem Widawa. Piwo przy ekstrakcie 12,5% wag, będzie zawierało 5% alkoholu. Premiera piwa oczywiście w Gospodzie pod czarnym Kurem w Chrząstawie, oraz kilku pubach w całej Polsce.
 
 
 
 

Imprezy związane z International Stout Day 2013



(w kolejności geograficznej od południa Polski)


 
KRAKÓW
 
Strefa Piwa Pub
 
W pubie podpięte będą beczki z 4-5 stoutami, wśród nich: Kret (Kopyr & Widawa), Cent US (Pracownia Piwa), Crack (Pracownia Piwa), Smoky Joe (AleBrowar), Saint Petersburg (Thorbridge).
 
Ponadto do każdego zamawianego stoutu, gratis serwowany będzie idealnie komponujący się smakowo muffinek.
 
CZĘSTOCHOWA
 
Piwiarnia Częstochowa
 
Stout Day organizowany wraz z Bractwem Piwnym. Jeden z członków Bractwa, Andrzej Grzeliński, udzieli prelekcji na temat tego stylu, a z beczek lały się będą: Stout z Browaru na Jurze, Dobry Wieczór z Pinty, Smoky Joe z AleBrowaru, Hera z Browaru Olimp.
 
Będzie również przeprowadzona degustacja stoutów butelkowych.
 
WROCŁAW
 
Kontynuacja
 
Międzynarodowy Dzień Stoutu w Kontynuacji będzie obchodzony przez cały weekend. Rozpoczęcie w piątek o 16.00 i kontynuacja (nomen omen) imprezy aż do niedzieli.
 
W piątek organizowany będzie Drużynowy Blind Testing, w czasie którego czteroosobowe składy zmierzą się z sześcioma tajemniczymi próbkami.
 
Ponadto obie krajowe premiery: Kret - Browar Widawa & Browar Kopyra oraz Hera - Browar Olimp
 
Będą też stouty polskie: Sweet Cow Milk Stout - AleBrowar (serwowany z Randall'a wypełnionego ziarnami kakaowca), Smoky Joe Whisky Stout - AleBrowar, Czarna Wołga Oatmeal Stout - Browar Artezan. Crack American Stout - Pracownia Piwa;
oraz zagraniczne: Saint Petersburg RIS - Thornbridge Brewery, Faltus Viktor 15 Stout - Restaurace a pivovar Faltus Česká Třebová, Stout - Pivovar PRIMÁTOR
 
Oprócz piw beczkowych będzie także szeroki wybów stoutów w butelkach, a wśród nich m.in.: BrewDog Tokyo, BrewDog Paradox, Emelisse RIS, Nomada RIS, De Molen Mout & Mocca.
 
W czasie całego weekendu będzie także serwowany specjalny zestaw degustacyjny składający się tylko ze stoutów.
 
Zakład Usług Piwnych
 
Szeroki wybór lanych oraz butelkowych stoutów.
 
Dostępne będą m.in. takie style jak: Dry Stout, Milk Stout, Coffee Stout, Irish Stout, Whisky Extra Stout, Smoked Stout, American Stout, Russian Imperial Stout, Chocolate Stout, Espresso Stout.
 
Na kranach znajdą się m.in premierowe Hera z Olimpu oraz Kret z browaru Widawa & Kopyra, a także O'Hara's Irish Stout z Carlow Brewing Company, Smoky Joe z AleBrowaru, Cant-Us i Crack z Pracowni Piwa, Stout z Primatora i inne.
 
Oprócz tego przygotowane będą specjalne przekąski pasujące do stoutów.
 
Odbędzie się także zamknięty panel degustacyjny pod hasłem „Ciemność widzę”, który poprowadzi Tomek Kopyra. Uczestnicy degustacji będą mieli okazję spróbować 8 różnych stoutów, które pozwolą poznać zróżnicowany świat tych czarnych piw. Wystąpią stouty krajowe i importowane, od Dry Stoutu poczynając, przez Milk Stout, Smoked Stout, American Stout na różnych wariantach RIS kończąc.
 
ŁÓDŹ
 
Piwoteka Narodowa
 
Na kranach zagoszczą: Hera, Kret, Smoky Joe, Cent US. Oferta być może zostanie poszerzona o jakieś niespodzianki.
 
Do piw serwowane będą także odpowiednio dobrane piwne przekąski z kawiarni "Mili Ludzie".
 
 
WARSZAWA
 
Chmielarnia Multitap
 
W ofercie lokalu znajdą się: Artezan Czarna Wołga, AleBrowar Smoky Joe, Olimp Hera i gwiazda wieczoru Mikkeller Black 4.
 
Niewykluczone, że do stoutów serwowane będą przekąski pod postacią czekoladek.
 
Kufle i Kapsle
 
Poleje się stout ostrygowy z browaru Flying Dog, Pearl Necklace, dwa RiS-y z De Molen: Hemel& Aarde oraz Hel& Verdoemenis i Cent Us z Pracowni Piwa.
 
Do RiS-ów serwowana będzie wyjątkowa czekolada z Francji, dodatkowo po południu odbędzie się wykład Marcina Chmielarza.
 
POZNAŃ
 
Setka Pub
 
Wszystkie Stouty lane 2 zł taniej.
 
W przygotowanych beczkach są m.in.: Haust Robust Porter, Zawiercie Stout, Pracownia Piwa Crack, Artezan Czarna Wołga, AleBrowar Smoky Joe, Widawa & Kopyr Kret, być może pojawi się także Hera z Olimpu.
 
Ponadto serwowane będą przekąski tematyczne: ciastka czekoladowe, czekolada i sery. Przeprowadzone zostaną również degustacje oraz prelekcje dotyczące historii stylu, jego cech i odmian.
 
Będzie też kilka butelkowych ciekawostek z zagranicy, m.in. BrewDog: Dog A (Imperial Stout), Tokyo (Imperial Stout), The Durham: White Stout! (Pale Stout), Temptation (Russian Stout), Revelation Cat: Death Star (Imperial Sweet Stout) Black Knight (Imperial Stout) Nogne: Imperial Stout, Imperial Stout Barell Aged, Havrestout (Sweet Stout), Horizon Tokyo Black, Williams Bros: March Of The Penguins.
 
TORUŃ
 
Krajina Piva
 
Podwójna premiera piw Browaru Olimp - oprócz wcześniej wspomnianej Hery, pojawi się także limitowana edycja Prometeusza, chmielonego mokrym chmielem Sybilla. Poza tym z kranu poleje się także Guinness Draught.
 
Impreza z udziałem twórców Browaru Olimp, konkurs z nagrodami od Olimpu.
 
Browar Staromiejski Jan Olbracht
 
Sobotnie warzenie piwa American Stout, wg receptury piwowara domowego, Łukasza Szynkiewicza.
 
Ponadto stoutów można będzie napić się w lokalach:
 
Cafe Lamus/Lawendowa 8 (Gdańsk): Primator Stout z beczki, Sweet Cow i Ciechan Stout z butelki.
 
Eclipse Inn (Łódź)
 
Omerta Pub & More (Kraków)
 
Pułapka (Gdańsk): Smoky Joe
 
Stara Rozlewnia (Oborniki Śląskie): Kret i Smoky Joe
 
Warszawski Szlak Piwny - pozostałe lokale.
 
Jak widać dzieje się dużo, warto więc na piątkowy wieczór zaplanować sobie wizytę w dobrym pubie i uczcić Dzień Stoutu szklaneczką czarnego piwowarskiego złota.
 
 
opracowanie: Bartosz Nowak

andy
Z ustaleń na dzień dzisiejszy, Bracki Rauchbock, bo tak będzie nazywać się to piwo będzie dostępny w butelkach 0,5l (na co bardzo nalegałem) oczywiście wraz z dedykowanym szkłem. Pojawiły się już pierwsze projekty etykiet wafli itp. Muszę przyznać, że już w wersji pierwotnej wygląda to całkiem przyzwoicie. Jeżeli chodzi o cenę to nadal pozostaje ona wielką niewiadomą.
Co do samego warzenia w browarze to muszę przyznać, iż była to niesamowita przygoda i świetna zabawa w gronie niesamowicie sympatycznych osób. Warzenie rozpoczęło się o godzinie 9 rano i trwało przez cały dzień. Generalnie w Brackim Browarze Zamkowym większość procesów podczas warzenia odbywa się w pełni automatycznie tj. śrutowanie, przepompowanie do kadzi zaciernej, filtracja. Tak więc można by było rzec i samo warzenie odbyło się w prosty i przyjemny, zwłaszcza dla mojej osoby sposób. Z resztą tak to sobie wszystko wyobrażałem
Ponadto muszę nadmienić, że cała ekipa z którą miałem przyjemność warzyć GCH to naprawdę fachowcy, a Dominik Szczodry to chodząca encyklopedia .
 


KrzaK
W pierwszej bitwie, zmierzy się Łukasz Sędzielowski i Tomasz Tymiński.
Niedługo będzie można dowiedzieć się więcej na ich temat obserwując nasz profil facebookowy Warszawska Akcja Warzelna.
 
Serdecznie zapraszamy do wzięcie udziału w ocenie i wyborze lepszego piwa.
Degustacja jest darmowa. Podczas imprezy, piwowar będzie rozdawał karty do głosowania.
Link do wydarzenia : https://www.facebook.com/events/1382563872063283/

ponury fermentaThor
Pozostałe miejsca testu sędziowskiego:
Porter Warmiński Kormoran 32,1
Okocim Porter 30,5
Komes Porter Fortuna 28,4
Perła Porter 28,1
Grand Imperial Porter Amber 25,2
Cornelius Porter 21,0
Żywiec Porter 20,0
Porter Witnicki 19,0
Porter Raciborski 18,1
Lwówek Porter 15,6

Pozostałe wyniki testu konsumenckiego:
Okocim Porter 31,0
Lwówek Porter 30,8
Grand Imperial Porter Amber 30
Ciechan Porter 29,4
Cornelius Porter 28,2
Perła Porter 26,8
Porter Łódzki 24,6
Komes Porter Fortuna 23,8
Żywiec Porter 22
Porter Raciborski 19,2


Undeath
Kurs przeznaczony jest dla piwowarów domowych oraz innych osób, które chcą posiąść wiedzę umożliwiającą prawidłową ocenę piwa. Celem kursu jest przekazanie uczestnikom wiedzy piwowarskiej naukowej oraz sensorycznej. Wykład z wiedzy teoretycznej uzupełniony jest degustacją specjalnie rozrobionych kapsułek z zapachami, pozwalające określić dany aromat w piwie oraz przeprowadzenie szerokiej dyskusji na ten temat.
 
Kursy przeprowadzony będzie w całości od godziny 12.00 do 17.00. Koszt:
Członkowie Lubuskiego OT PSPD - w całości kurs darmowy (jednak należy się zapisać).
50 zł/os - członkowie PSPD (przy zapisach ważne jest podanie numeru członka, tak by zidentyfikować czy była płacona składka)
120 zł/os - pozostałe osoby.
 
LICZBA MIEJSC OGRANICZONA maksymalnie 21 osób. Kurs poprowadzi Krzysztof Czechanowski (Undeath).
 
Program Kursu:
1. – Pierwsza część godzina 12.00 – Wstęp - Jak oceniać piwo?
2. – Druga część godzina 12.45 – 5 zapachów: Diacetyl, Papierowy(karton), DMS, Skunks i Merkaptan
3 - Trzecia część godzina 13.30 5 zapachów: Metaliczny, Fenolowy, Kwaśny, Siarkowodór i Kwas Masłowy
Przerwa obiadowa 30 minut.
4. – Czwarta część godzina 14.30 – 5 zapachów: Chmielowy, Geraniol (kwiatowy), Kapronian (dojrzałe jabłko), Maślan etylu i Octan Izoamylu
5. – Piąta część godzina 15.15 – 5 zapachów: Aldehyd octowy, Zbożowy, Świeżo ścięta trawa, Kwas Kaprylowy i koci.
6.- Szósta część - Egzamin - ocena piwa. 16.00.
 
7. Część nie oficjalna Spotkanie piwowarów domowych i degustacja piw domowych i Hausta.
 
Kurs odbywa się w sali konferencyjnej Hausta przy ul. Plac Pocztowy 9 wejście schodami na drugim piętrze. Zapewniamy idealne miejsce, bez obcych zapachów, uniemożliwiających prawidłową identyfikację próbek, materiały pomocnicze, kubki, mace, wodę mineralną i dobrą atmosferę. Uczestników prosi się, żeby w dniu kursu nie spożywali ostrych potraw, mocno doprawionych oraz nie używali mocnych perfum i kosmetyków (żeby nie zaburzać innym użytkownikom odbioru próbek) i dzień wcześniej wstrzymali się większego picia i od mocniejszych alkoholi.
 
Zgłoszenia na maila lubuski@pspd.org.pl lub przez wiadomość na FB https://www.facebook.../LubuskiOTPSPD/ . Miejsca według pierwszeństwa zgłoszenia – będzie wysyłany mail zwrotny. Opłata za kurs na konto podane w zwrotnym mailu. Proszę się nie przejmować zwrotką z maila - one dalej docierają - możecie też zapisywać przez Forum podbijając do mnie bezpośrednio
 
Prowadzący Kurs:
Krzysztof Czechanowski (Undeath)
— w: Minibrowar HAUST.

elroy

Nowa aplikacja członkowska PSPD

Przez elroy, w Wydarzenia,

Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych i dzięki koledze Krzysztofowi Janiec z Opolskiego OT (pozdrawiamy dewelopera ) zaprezentowało dedykowaną mobilną aplikację członkowską. Nie jest to tylko zamiennik fizycznej legitymacji, ale również cyfrowe archiwum kwartalnika "Piwowar", kalendarz wydarzeń, biblioteka, podcasty, katalog punktów zniżkowych.
Gratulacje, dobra robota  
 
Pobierajcie, testujcie
https://pspd.org.pl/aplikacja/
 
Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.silomobile
iOS: https://apps.apple.com/pl/app/pspd-mobile/id1660108475
 
Masz umiejętności, które mogą się przydać w rozwoju aplikacji – programowanie, grafika, testy, UI/UX lub inne? Skontaktuj się z autorem i dołącz do teamu: krzysztof.janiec@pspd.org.pl
 







×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.