Jump to content

Pracownia Piwa rozpoczyna współpracę z piwowarami domowymi! Na początek Grand Champion Birofilia 2010 - Belgijskie Pale Ale!


malepiwko
 Share

A wszystko za sprawą Pracowni Piwa, która przy współpracy z autorką receptury GCh 2010, popularną Dori, postanowiła po latach przywrócić to wspaniałe piwo.

 

Z informacji, które udało mi się zdobyć wynika, iż receptura została odtworzona niemal w 100%, wyjątkiem jest jedynie zastosowanie innego szczepu drożdży.

 

Piwo nazywać się będzie po prostu "Dori", trafi do zaledwie kilku najlepszych pubów w Polsce, oraz w ilości mocno limitowanej, również do butelek. Główna premiera odbędzie się 30 sierpnia w krakowskiej Strefie Piwa, przy udziale autorki receptury.

 

Wspólne warzenie z Dorotą Chrapek jest początkiem nowej serii piw, tworzonych przez Pracownię przy udziale piwowarów domowych i zaproszonych gości. Każdego miesiąca będzie powstawało jedno z nich.

W założeniu mają to być piwa w stylach kontynentalnych, bez dodatku chmieli amerykańskich lub z ich niewielką ilością.

 

Kolejnym gościem Pracowni będzie Artur Nowak, który uwarzy milk stout według swej zwycięskiej receptury z II Mikołajkowego Konkursu Piw Domowych w Krakowie, następnie piwowar ze Szkocji, który uwarzy Pale Ale 12,5 Plato, oraz piwowar z Niemiec, który stworzy piwo w stylu Alt. W planach jest także zaproszenie piwowarów ze Słowacji, Czech, Austrii, no i oczywiście z Polski.

 

Bartosz Nowak

 Share


User Feedback

Recommended Comments

robią to co sam bym chciał zrobić przy otwieraniu browaru :P dać możliwość wykazać się piwowarom domowym, pożyjemy zobaczymy, może kiedyś, choć pewnie nie jeden piwowar marzy o własnym browarze :P

Link to comment
Share on other sitesJoin the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.