Jump to content

Pierwsze piwa z Ursa Maior już w drodze.


malepiwko
 Share

Pierwsze z nich - Ursa z Połoniny, można spotkać w sklepach i pubach już od kilku dni. Jest to piwo w stylu American Amber Ale, 12,7BLG i 5% alk, chmielone odmianami: Simcoe, Palisade, Cascade, Amarillo. W zasypie znalazły się słody: pale ale, monachijski, karmelowy, czerwony i palony.

Etykietę piwo zdobi legendarny jeleń Filip - król połoniny Wetlińskiej.

 

Drugie, to piwo, które pojawi się w sprzedaży lada dzień. Jest to piwo Ursa Royzbawiony, w stylu Hefeweizen, o ektsrakcie 11,2% i zawartości alkoholu 4,2%. Nazwa piwa wiąże się z wesołym psem o imieniu Roy, który towarzyszy pracownikom Ursa Maior przy codziennych obowiązkach. Roy widnieje także na barwnej etykiecie piwa.

 

Bartosz Nowak

 Share


User Feedback

Recommended Comments

Miałem okazję spróbować w Kontynuacji Ursy z Połoniny i niestety jedyną wyczuwalną nutą był DMS. Piwo mogło by posłużyć jako wzorzec na kursach sensorycznych. Szkoda, mogło to być naprawdę dobre pwio, mam jednak nadzieję, że z kolejną warką będzie coraz lepiej.

Link to comment
Share on other sites

Jeleń kupiony dzisiaj w poznańskiej Ambasadzie piwa - nie wyczułem wspominanej wyżej wady. Piwo smaczne, nie nachalne, czuć jedynie chmielenie na goryczkę, w odniesieniu do Kejtra to właściwie bitter. Bardzo chętnie powtórzę w najbliższym czasie.

Link to comment
Share on other sitesJoin the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.