Jump to content

Jakich piw napijemy się na koniec roku?


malepiwko
 Share

AleBrowar - Saint No More

 

W tym roku chłopaki z AleBrowaru postanowili zupełnie zmienić recepturę swojego piwa świątecznego i zaserwować nam India Pale Ale w wersji single hop, przy użyciu amerykańskiej odmiany Simcoe. Świerkowo-żywiczne aromaty tego chmielu mają kojarzyć się z bożonarodzeniową choinką.

 

PINTA - 24,7 BLG

 

Wciąż jeszcze nie wiemy w jakim dokładnie stylu będzie najnowszy mocarz PINTY, ale wiadomo na pewno, iż będzie to piwo dolnej fermentacji, co dość mocno zawęża obszary podejrzeń. Co ciekawe, jako pierwsze piwo PINTY będzie ono dystrybuowane w butelkach o pojemności 0,33l.

 

Ciechan - Porter Grudniowy 18

 

Po raz kolejny browar Ciechan uraczy nas grudniową wersją swego porteru. Tym razem będzie to porter 18 BLG. Jak zaznaczono, będzie to ostatnia wersja grudniowa tegoż porteru.

 

Lwówek Porter 18

 

Mniej więcej w tym samym czasie pojawiła się informacja o porterze z Lwówka, która ożywiła dyskusję i wzbudziła podejrzenia, iż jest to pozycja, która ma za zadanie zająć miejsce po ciechanowskim porterze 18.

 

Ursa Maior - Świąteczne

 

Bieszczadzki browar również zapowiedział specjalne piwo świąteczne, choć póki co, bliższe szczegóły nie są znane.

 

Artezan Chateau

 

Miał pojawić się w parze z Russian Imperial Stoutem, ale jak wiadomo RIS jest już historią. Druga warka Chateau trafi do mocno ograniczonej ilości butelek i będzie dostępna w najlepszych specjalistycznych lokalach z piwem.

 

Widawa Renifer i Świąteczne

 

Powraca Renifer duetu Kopyra & Widawa, w nieco zmienionej postaci, ale według zapowiedzi wciąż mocno nawiązującej do smaków i zapachów świąt.

 

Browar Bednary

 

Uwarzone są już: Łowickie Stout 16 i Łowickie Pale Ale 12,5, więcej o projekcie postaramy się napisać niebawem.

 

Olimp - Afrodyta i Hermes

Już w ten weekend Browar Olimp zaprezentuje nam kolejne piwo, którym będzie Afrodyta - witbier uwarzony według receptury Krzysztofa Juszczaka (josefik), a jeszcze w tym roku światło dzienne ujrzy Hermes - American Pale Ale chmielone szyszkami nowozelandzkiego Nelson Sauvin.

 

Kormoran - PLONy

 

Browar Kormoran ogłosił, że pojawią się kolejne odsłony piwa PLON, w dwóch wariantach: brązowym i niebieskim. PLON Brązowy będzie to India Pale Ale chmielone suchą szyszką chmielu Sybilla, natomiast PLON Niebieski pozostaje jeszcze owiany tajemnicą.

 

Bartosz Nowak

 Share


User Feedback

Recommended CommentsJoin the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.