Jump to content

Ruszyły zapisy do udziału w Bitwach Piwowarów Domowych w Warszawie.


KrzaK
 Share

Wstępne zasady.

1. Dwóch piwowarów domowych którzy zgłosili się na pierwszy pojedynek przygotowują piwo w jednym stylu, zgodnie z harmonogramem pierwszym piwem jest Witbier. Bitwa odbywać się będzie 18 marca ( środa ).

2. Na bitwę przynoszą 15 butelek piwa. Degustacją będzie odbywała się dla 60 degustatorów, jednak jeżeli piwowarzy przyniosą więcej piwa to ilość degustatorów może się zwiększyć. Jedne degustowane piwo to100ml.

3. Karty do głosowania będą podawane przez piwowarów, podczas degustacji, będą one numerowane.

4. Degustator po otrzymaniu próbki od każdego z piwowarów, smakuje je, ocenia i wrzuca głos do urny ( Wybór między jednym piwem a drugim ).

5. Wstępnie głosowanie będzie trwało od 19:00 – 22:00 ( zależne to będzie jak ustalimy z lokalami, i piwowarami, gdyby czas miał się wydłużyć będzie informacja na FB )

6. Po przeliczeniu głosów zostaje ogłoszony zwycięzca i podany stosunek głosów

7. Zgodnie z harmonogramem bitw, pierwsza bitwa będzie odbywać się w Jedna Trzecia – Beer Pub i odbywać się będą one w różnych lokalach zgodnie z harmonogramem.

8. Każde piwo powinno być wypromowane przez piwowara, każdy piwowar nalewa sam swoje piwa osobą degustującym i opowiada o tym piwie (reklamuje je).

9. Na Fanpagu jakiś czas wcześniej będą podawane informację na temat piwowarów i ich piwa.

10. Piwowarzy zostaną rozlosowani do terminarza. Każdy termin poszczególnego etapu (1/8, 1/4, 1/2, finał) ma przyporządkowany styl. Para piwowarów przygotowuję piwo w tym stylu. Harmonogram reszty bitw będzie podany po zebraniu wszystkich uczestników bitw.

11. Każdemu lokalowi zalecamy wystawienie na krany stylu piwa jakie będzie brało udział w bitwie. Osoba wykonująca wstęp do bitwy powinna o tym wspomnieć.

12. Ważnym elementem bitw będą bonusy dla piwowarów. Każdy lokal musi zagwarantować jakiś bonus ( będzie to ustalone po zebraniu wszystkich uczestników wydarzenia ale może to być np. open bar dla piwowara biorącego udział w bitwie )

13. Wstęp teoretyczny przed bitwą prowadzony był by przez sędziego PSPD, sponsora obeznanego w temacie degustacji lub organizatora. Osoby będą wybierane dużo przed imprezą i będą wprowadzone w harmonogram bitw.

14. W tej edycji imprezy style są już wybrane pełna lista stylów oraz harmonogram będą podane do 11 lutego 2015.

15. Style wybieramy z klasyfikacji PSPD każdemu piwowarowi zostaną wysłane wytyczne na temat warzonego piwa.

16. Piwowarzy zostaną rozlosowani do terminarza. Każdy termin poszczególnego etapu (1/8, 1/4, 1/2, finał) ma przyporządkowany styl. Para piwowarów przygotowuję piwo w tym stylu.

17. Piwo na każdą bitwę musi zostać przyniesione dzień wcześniej do lokalu.

18. Będzie prowadzona także lista rezerwowa piwowarów. Osoby które nie załapały się na obecną edycje bitw, będą na liście rezerwowej.

19. Organizatorzy będą monitorowali pracę piwowarów przy piwie, jeżeli by coś szło nie tak z piwem lub uczestnikiem to za niego wchodzi osoba z listy rezerwowej.

20. Organizatorzy mają obowiązek zebrania jak największej ilości sponsorów aby każda z bitw miała jakieś dodatkowe bonusy.

 Share


User Feedback

Recommended CommentsJoin the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.