Jump to content

II Siedlecki Zlot z Konkursem Piw Domowych


ponury fermentaThor
 Share

Opis stylu konkursowego:

 

Witbier – białe, mętne, lekkie piwo, wprost idealne na lato. Intensywnie nagazowane, kwaskowate, doskonale orzeźwia w upalne dnie. Bogate aromaty, m.in. przyprawowe, owocowe i cytrusowe pochodzą ze zwyczajowego dodatku kolendry, skórki pomarańczy lub innych przypraw. Niesłodowana pszenica użyta w zasypie sprawia, że piwo jest gładkie i lekko kremowe. Tradycyjny smak witbiera, ocalony od zapomnienia przez Pierra Cellisa w piwie Hoegaarden, powraca obecnie na szerokiej fali popularności, głównie dzięki piwowarom domowym i rzemieślniczym.

Kategoria wg BJCP: 16A

Gęstość początkowa: 11-13°Blg

 

Jak wysłać piwo?

 

3 kroki:

 

1. Należy przeczytać regulamin (w załączniku lub na stronie organizatora) i opłacić wpisowe 10 zł na nr konta zawarty w regulaminie.

 

2. Następnie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy (w załączniku lub na stronie) i dołączyć do wysyłanych piw.

 

3. Piwa w ilości: 4 butelki 0,5l lub 6 butelek 0,33l, nieoznakowane, odpowiednio zabezpieczone należy dostarczyć (razem z formularzem zgłoszeniowym) do dnia 12.07.2014 r na adres podany w regulaminie.

 

Regulamin, formularz konkursowy i lista nagród na naszej stronie: http://www.slpd.pl

 

Nagrody w konkursie:

 

- Miejsce 1: Puchar Siedleckiej Loży Piwowarów Domowych, odtworzenie receptury przez browar Bednary z możliwością uczestniczenia w procesie warzenia, 200zł, zestaw koncentratów od sklepu Starowar oraz worek słodu od sklepu PiwoPiweczko.

 

- Miejsce 2: 150 zł i zestaw koncentratów od sklepu Starowar

 

- Miejsce 3: 100 zł i zestaw koncentratów od sklepu Starowar

 

 

Regulamin II SKPD.pdf

Formularz zgłoszeniowy.pdf

 Share


User Feedback

Recommended Comments

no fajnie to już wiem co będe robił jeszcze w lutym na lato!!

ogólnie spotkanie będzie miało charakter jak rok temu, tzn.próbujemy piwa wszyscy wszystkich aż nam się butelki zaczną mylić??

Link to comment
Share on other sites

Można też spłynąć kajakiem Liwcem i dokonać ataku na zamek od strony rzeki.

A tak serio to autobusy i busy jadące z Warszawy mają przystanek po drodze. Szczegółów nie znam ale mogę poznać.

Link to comment
Share on other sites

Witam, już rozwiewam wątpliwości. Sam Zamek jest położony w centrum miejscowości i przystanek autobusowy jest co najwyżej 100 metrów od niego. Nie sposób ominąć. Co do komunikacji to niestety nie ma połączenia bezpośredniego Siedlce - Liw, ale za to bardzo dobre Siedlce - Węgrów i Węgrów - Warszawa zarówno komunikacją PKS jak też szybszymi i tańszymi busami. Do samego zamku prowadzi też ścieżka rowerowa Węgrów- Liw, ale to niestety rozwiązanie dla wybrańców.

Link to comment
Share on other sites

Osoby które przyjadą na zlot wcześniej, będą miały okazję skorzystać z możliwości zwiedzenia zamku lub spływu kajakowego (chętnych wynająć kajak prosimy o wcześniejszy kontakt).

Wyżywienie: na miejscu zapewniamy grilla z którego można swobodnie korzystać. Za symboliczną składkę będzie można spróbować swojskich wyrobów jednego z Siedleckich piwowarów. Obok zamku znajduje się także karczma która ma w swojej ofercie ciepłe dania.

Nocleg: Istnieje możliwość rozbicia namiotów na terenie podzamcza, przewidujemy możliwość skorzystania z pryszniców i toalet dla osób chcących zostać do rana. Możliwe, że będą także jeszcze wolne miejsca noclegowe we wspomnianej karczmie, jeżeli będzie można wynająć pokój w Węgrowie (6km od Liwu)Zlot uwieńczymy wieczorną biesiadą piwną na dziedzińcu zamku.

Link to comment
Share on other sitesJoin the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.