Skocz do zawartości

materiał na gniotownik

Dziś dotarła reszta materiałów na gniotownik w/g konstrukcji metalbeer(płyta cd jako punkt odniesienia). Planowana długość robocza wałków 160mm, zamiast tulei z fosforobrązu będą tuleje ebonitowe.

Materiał na wałki - stal nierdzewna(nie pamiętam dokładnego oznaczenia, kupowałem w lokalnym sklepie któy sprzedaje tylko nierdzewkę), reszta materiałów aluminium PA06


Z albumu

Sprzęt

  • 10 grafik
  • 0 komentarzy
  • 7 komentarzy do grafik

Informacje o zdjęciu


Rekomendowane komentarze

Miałem dziś w ręku pręt tego "ebonitu", w dotyku jak plastik, kolor czarny, nie wyglądał jak ebonit znany mi z elektryki. Była to propozycja tokarza, najwyżej się wymieni za jakiś czas jak się nie sprawdzi.

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza

Może to jest to samo, ja mam w kolorze białym- kupowałem w sklepie z artykułami rolnymi "na wagę"

Nie było to specjalnie drogie 10-15 zł chyba płaciłem za fi 50 długość ok. 20 cm, bardzo łatwe w obróbce i śmiga już 3 rok

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza

z ciekawości zapytam - kalkulowałeś ile wyszedł gniotownik w ostatecznym rozrachunku? Mój będzie troszkę większy więc i koszta trochę będą wyższe, ale podam jak odbiorę wszystko od tokarza(który swoją drogą jakoś nie potrafi zakumać jak to ma działać i próbuje przeforsować swoje pomysły... łącznie z pomysłem na gładkie wałki :D)

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy można je w ogóle porównywać, ja mam wałki ze zwykłej stali, fi ok 80 mm- teraz wiem że są za duże i trzeba regulować zasypem żeby za dużo słodu na raz nie wpadało między wałki..

Obudowa z blachy ok. 3 mm, założenie było zrobić bez większych inwestycji, dodatkowo napęd (silnik trójfazowy który maiłem) z grubsza to ok 250-300 zł za materiał + robociznę, piw domowych nie liczę :) Wałków gładkich nie polecam chyba że chcesz mak gnieść :)

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza

Również mam śrutownik gdzie wałki są wytoczone ze zwykłej stali (ma już kilka lat, przechowywany w piwnicy bez żadnych śladów zniszczeń i korozji) średnica okolo 55 mm napędzane silnikiem od pralki (dość duża prędkość) dodatkowo przeniesienie napędu zębatkami na drugi wałek, na początku miałem ten sam problem że za duża ilość słodu wpadającego na wałki zacinała śrutownik i również rozwiązałem to regulowaną szczeliną w zasobniku

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×