Jump to content
materiał na gniotownik
 

materiał na gniotownik


b.dawid
 Share


Dziś dotarła reszta materiałów na gniotownik w/g konstrukcji metalbeer(płyta cd jako punkt odniesienia). Planowana długość robocza wałków 160mm, zamiast tulei z fosforobrązu będą tuleje ebonitowe.

Materiał na wałki - stal nierdzewna(nie pamiętam dokładnego oznaczenia, kupowałem w lokalnym sklepie któy sprzedaje tylko nierdzewkę), reszta materiałów aluminium PA06


From the album:

Sprzęt

  • 10 images
  • 0 comments
  • 7 image comments

Photo Information for materiał na gniotownik

 Share


Recommended Comments

Miałem dziś w ręku pręt tego "ebonitu", w dotyku jak plastik, kolor czarny, nie wyglądał jak ebonit znany mi z elektryki. Była to propozycja tokarza, najwyżej się wymieni za jakiś czas jak się nie sprawdzi.

Link to comment

Może to jest to samo, ja mam w kolorze białym- kupowałem w sklepie z artykułami rolnymi "na wagę"

Nie było to specjalnie drogie 10-15 zł chyba płaciłem za fi 50 długość ok. 20 cm, bardzo łatwe w obróbce i śmiga już 3 rok

Link to comment

z ciekawości zapytam - kalkulowałeś ile wyszedł gniotownik w ostatecznym rozrachunku? Mój będzie troszkę większy więc i koszta trochę będą wyższe, ale podam jak odbiorę wszystko od tokarza(który swoją drogą jakoś nie potrafi zakumać jak to ma działać i próbuje przeforsować swoje pomysły... łącznie z pomysłem na gładkie wałki :D)

Link to comment

Nie wiem czy można je w ogóle porównywać, ja mam wałki ze zwykłej stali, fi ok 80 mm- teraz wiem że są za duże i trzeba regulować zasypem żeby za dużo słodu na raz nie wpadało między wałki..

Obudowa z blachy ok. 3 mm, założenie było zrobić bez większych inwestycji, dodatkowo napęd (silnik trójfazowy który maiłem) z grubsza to ok 250-300 zł za materiał + robociznę, piw domowych nie liczę :) Wałków gładkich nie polecam chyba że chcesz mak gnieść :)

Link to comment

Również mam śrutownik gdzie wałki są wytoczone ze zwykłej stali (ma już kilka lat, przechowywany w piwnicy bez żadnych śladów zniszczeń i korozji) średnica okolo 55 mm napędzane silnikiem od pralki (dość duża prędkość) dodatkowo przeniesienie napędu zębatkami na drugi wałek, na początku miałem ten sam problem że za duża ilość słodu wpadającego na wałki zacinała śrutownik i również rozwiązałem to regulowaną szczeliną w zasobniku

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.