Skocz do zawartości

niekontrolowane chmielenie


wik

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się zastanawiam, wczoraj wieczorem przy chmieleniu zasnąłem, obudziła mnie po jakim(?)ś czasie piszczałka termometru. Myślałem, że brzeczka sie zagotowała, a ja wyłączyłem gaz i spałem dalej, ale dziś, gdy chciałem już zarzucić chmiele widzę, że iunga już poszła do kotła - nie pamiętam kiedy ją wrzucałem.

No i moje wątpliwości, czy tą żywicę z chmielu da się wygotować na amen? po ilośći brzeczki w garze sądzę, dość długo się gotowało, więc się zastanawiam teraz jak chmielić. Czy z 15g Iungi po godzinie gotowania coś jeszcze da się wycisnąć i w tym momencie dogotowując zwiększam ibu, czy wszystko co miała w garze oddała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no konkretnie chodzi mi o to, czy jest jakiś parametr dla chmielu, że gotuje go 10 minut i uwolnił on wszystko co miał do uwolnienia, a nie uwalnia jeszcze garbników, w uproszczeniu coś jak próba jodowa dla słodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no konkretnie chodzi mi o to, czy jest jakiś parametr dla chmielu, że gotuje go 10 minut i uwolnił on wszystko co miał do uwolnienia, a nie uwalnia jeszcze garbników

jeśli chcesz uzyskać goryczkę z chmielu to 10 minut gotowania nie wystarczy, izomeryzacja alfa kwasów wymaga czasu, dlatego chmiele na goryczkę wrzuca się na początku gotowania, jeśli chodzi o aromat, to żeby nie wyparował dodaje się chmiele aromatyczne pod koniec gotowania 10, 5 minut przed końcem, albo już zupełnie po wyłączeniu palnika, dodatkowo dla aromatu chmieli się na zimno.

Generalnie przyjmuje się zasadę:

60 minut gotowania goryczka

20-30 smak

10-0 aromat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iunga już poszła do kotła - nie pamiętam kiedy ją wrzucałem.

Piłeś? Nie zacieraj! ;)

A tak na poważnie, teraz to już możesz kontynuować gotowanie - IBU z tych 15 g chmielu po ponad godzinnym gotowaniu się już się nie zwiększy jakość znacząco, a 15 g to na tyle mało, że o garbniki nie musisz się martwić. Zagotuj, dodaj chmielu na smak i aromat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60 minut gotowania goryczka

20-30 smak

10-0 aromat

To powyżej to oczywiście prawda, ale trzeba też napisać, że dodanie chmielu na krótszy okres niż godzina również wnosi goryczkę.

Jeśli się uprzeć to można np nie dawać w ogóle chmielu na godzinę, tylko dać go sporo więcej na 20 minut i też będzie piwo miało goryczkę. Oraz mnóstwo smaku i aromatu. :)

 

Wracając do tematu: przy chmieleniu powyżej godziny izomeryzacja a-k prawie już nie wzrasta (w arkuszu IBU w zakładce z porównaniem metod jest wykres zmian IBU w czasie i tam to dobrze widać), tak więc tak jak napisali poprzednicy: dodaj chmiel na smak i aromat i będzie ok. Zresztą już pewnie tak dawno zrobiłeś, bo chyba wczoraj rano kończyłeś "akcję" chmielenia? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodaj chmiel na smak i aromat i będzie ok. Zresztą już pewnie tak dawno zrobiłeś, bo chyba wczoraj rano kończyłeś "akcję" chmielenia? ;)

 

tak, już wesoło bulgocze. zrobiłem w efekcie 30minut gotowania tego co było, po czym poszła reszta chmielu.

Dziękuję wszystkim za wsparcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.