Skocz do zawartości

Biowin - drożdże piwowarskie


zasada

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież biowin sprzedaje po 7g w paczce a standard u innych producentów to 11.5g, do tego wiedza że na lagera trzeba dwie paczki (po 7g to pewnie 3) to żadne odkrycie, wiele razy było o tym pisane...

Edytowane przez bart3q
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

ja swoje wszystkie piwa robie na tych drożdrzach(bo nie mam jak załatwić innych), i zawsze pomimo rożnych podjętych oraz niepodjętych kroków, drożdrzaki brewgo 02 zawsze schodzą do 4,5-5 blg i stają. Tyczy się to zarówno warek 11blg jak i 16 blg. zawsze schodzi do 5 blg i siedzi, no nie da się na nich odtrzymać wytrawnego piwa. Co do samego piwska to całkiem nieźle się klaruje i nie miałem jeszcze na tych drożdrzach granatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

ostatnio popełniłem na tych drożdżach risa... Z powyżej 25blg (sądzę że było 26,5 ale skończyła mi się skala na spławiku) zszedł do 9blg, po prawie 3 miesiącach fermentowania. przedwczoraj poszedł w butle na jesień spodziewajcie się recenzji, puki co w smaku fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

dobra, nie mogłem się doczekać jesieni i piwsko(risa) odpaliłem dzisiaj. Nagazowało się poprawnie i bez problemu, w smaku czuć deserową czekoladę. płatki dębowe które dodałem na cichą wyraźnie oddały smak, czuć wanilię i taki charakterystyczny dla whisky smak, nieco za ostry jak dla mnie ale może się ułoży. Im dłużej pracuję na tych drożdżach tym lepszą mam o nich opinię. Nie czuć za bardzo niepożądanych aromatów. Muszę dać je komuś do oceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Witam!

Dostałem dwie paczki drożdży BrewGo-01 w paczce od sprzedawcy z allegro, w formie gratisu. Mają datę do kwietnia bądź maja przyszłego roku ... Zastanawiam się nad ich użyciem do lagera z ekstraktów, jakieś 20l ... Prawdopodobnie dokupię jeszcze ze dwie, ale zastanawiam się czy warto się w nie pchać.

Ktoś może mi o nich coś więcej powiedzieć? Widziałem, że były już używane do lagerów, ale, jak czytam, bez szału. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Na Brewgo-01 lager wyszedł nie najgorszy. Główna wada, to mało zbita gęstwa, jak na lagera. Jednak piwo wyszło klarowne i czyste w smaku.

 

Aktualnie użyłem Brewgo-02 do uratowania lagera. Jedyne, jakie mogę kupić stacjonarnie. Na gęstwie FM31 mój lager wędzony odfermentował do 5Blg i piwo wyszło słodkie w smaku. Wsypałem 2 paczki Brewgo-02 bezpośrednio do fermentatora. Po kilku dniach piwo dofermentowało do 4 i zniknął słodki posmak. Zostawiam jeszcze piwo na 2 tygodnie. Może coś jeszcze drożdże dojedzą. Żadnych kwiatowych posmaków drożdże nie wprowadziły.

 

Ogólnie drożdże żadnej części ciała nie urywają, ale dają poprawne efekty. Duży plus to cena i ich dostępność w sklepach stacjonarnych

Edytowane przez Grzegorz Żukowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czynił ktoś pszeniczne na dżordżach Biowin Wheat?

 

Ich winiarskie wraz (+ torebka pożywki)  zawsze mam w pudełku z drożdżami w lodówce, jako zestaw awaryjny. Winiarze chwalą sobie PDM jako "lecznicze" kiedy zauważysz w porę, że jakieś inne mikroby wprosiły się na imprezę. W zeszłm roku uratowałem nimi wino, wyszło więcej niż przyzwoite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.