Skocz do zawartości

Piwoszarnia


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :) Czy coś się zmieniło jeśli chodzi o sklep Piwoszarnia ?? Przechodzę na robienie piwa z zacieraniem i chce zacząć od zestawów z słodów . Ale czytając o tym sklepie mocno jestem zmieszany a jest to sklep w moim regionie i mógłbym sobie odbierać osobiście zamówienie. Czy nadal zestawy są dobrane w cały świat ? Robi ktoś tam zakupy ?? A może polecicie jakiś sklep gdzie zestawy ze słodów są dobrze dobrane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy coś się zmieniło jeśli chodzi o sklep Piwoszarnia ?

a sam nie umiesz tego sprawdzić czy zestawy wyglądają ok?

Jeśli ich skład jest "tajny" to chyba nie warto ich brać pod uwagę :D

 

Masz racje sam sprawdzę bo tak to prawdy się nie dowiem. Nie potrzebnie pytałem. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sprawdziłem Piwoszarnie sam i jak najbardziej wszystko w najlepszym porządku. Bardzo szybka wysyłka . Słody ładnie spakowane . Nawet gratis dostałem. Polecam . Ja napewno będę stałym bywalcem :)

 

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kupiłem ostatnio w piwoszarni zestaw Porter z Chilli - zamówiłem jednego dnia, drugiego czekał do odbioru.

Już zatarty i ponad 2 tygodnie fermentuje, zacierany zgodnie z dołączoną instrukcją na Gozdawie PAY7 przez 2,5 tygodnia odfermentował do jakichś 5-6blg, czekam dalej co się będzie działo, teraz przestawiłem na"cichą" :D bo tp tak naprawdę nie cicha, w jednym fermentorze przestawiłem do chłodniejszego miejsca, postoi ze 4 tygodnie i będę sprawdzał bajlingi ;) Czy startowe blg zgadzało się z tym co podane w zestawie nie wiem, jakoś nie sprawdzam ostatnio startowych bajlingów, ważniejsze żeby mi smakowało a nie blg się zgadzało.

Przy pierwszej próbie z kotła "gardła nie urywa" :) lepszy porter wyszedł z zestawu z homebeer :) aczkolwiek chilli czuć, ale nie aż tak jak w tym co mi smakowało czyli porterze z chilli z Browaru Amber,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak przestawiłem, i nie na końcówkę fermentacji tylko tak naprawdę na wyklarowanie.

 

Co do zestawu Porter z Chilli 15blg - zawartość zestawu mocno niedoszacowana, z ilości sprzedawanych słodów po wklepaniu tego do brewtarget można otrzymać 20l ale piwka 11blg przy wysokiej wydajności myślę, że 12blg to max. Do 15blg to pewnie trzeba by sypnąć jeszcze z 1,5kg słodu bazowego ;)

Edytowane przez Cezary Daniluk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.