Skocz do zawartości

Piwoszarnia


Rekomendowane odpowiedzi

 

 

25l piwa, a butelek tylko 45 wychodzi. Undeath co ty wiesz o warzeniu jak ty 100% wydajności nie przekraczasz.  :D

 

Sory wiem ale to przez to że od początku działam na kociłku lidlowskim i garnku emaliowym to się nie interesowałem sprzętem który może przekroczyć 100% :) Jak ktoś wie jak to zrobić to proszę mi zdradzić tajemnice... 

 

Undeath widzę, że rozwinąłeś temat i dobrze. Brawo za zapał  :beer: 

 

Nie pociągnąłbym tematu gdyby gość gdy do niego zadzwoniłem potraktował to z powagą, a tak to zignorował moje rady totalnie stwierdzając, że jego przepisy są okej i wzorowane na recepturach piw z najlepszych browarów. 

 

Powodzenia w reklamacji, możesz w ramach jej zrobić piwo dokładnie krok krok jak w instrukcji i gościowi wysłać na próbę butelkę niech spróbuje i powie, że wyszło pyszne piwo.

 

Witam.

Nikogo nie olałem. Nie mogłem rozmawiać gdyż miałem dostawę towaru. Przeprosiłem i poprosiłem o telefon między 17 a 18. Niestety nie zadzwoniłeś. Nie wspominając już o zastrzeżonym numerze i braku przedstawienia się.

 

Jeśli jesteś taki inteligentny i wszystko wiesz o piwie i bez kalkulatora nie potrafisz żyć. To zapraszam odpłatnie na przeprowadzenie wykładu Podczas Festiwlau Piwa w Łodzi o surowcach i korzystaniu z kalkulatorów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

25l piwa, a butelek tylko 45 wychodzi. Undeath co ty wiesz o warzeniu jak ty 100% wydajności nie przekraczasz.  :D

 

Sory wiem ale to przez to że od początku działam na kociłku lidlowskim i garnku emaliowym to się nie interesowałem sprzętem który może przekroczyć 100% :) Jak ktoś wie jak to zrobić to proszę mi zdradzić tajemnice... 

 

Undeath widzę, że rozwinąłeś temat i dobrze. Brawo za zapał  :beer: 

 

Nie pociągnąłbym tematu gdyby gość gdy do niego zadzwoniłem potraktował to z powagą, a tak to zignorował moje rady totalnie stwierdzając, że jego przepisy są okej i wzorowane na recepturach piw z najlepszych browarów. 

 

Powodzenia w reklamacji, możesz w ramach jej zrobić piwo dokładnie krok krok jak w instrukcji i gościowi wysłać na próbę butelkę niech spróbuje i powie, że wyszło pyszne piwo.

 

Witam.

Nikogo nie olałem. Nie mogłem rozmawiać gdyż miałem dostawę towaru. Przeprosiłem i poprosiłem o telefon między 17 a 18. Niestety nie zadzwoniłeś. Nie wspominając już o zastrzeżonym numerze i braku przedstawienia się.

 

Jeśli jesteś taki inteligentny i wszystko wiesz o piwie i bez kalkulatora nie potrafisz żyć. To zapraszam odpłatnie na przeprowadzenie wykładu Podczas Festiwlau Piwa w Łodzi o surowcach i korzystaniu z kalkulatorów. 

 

Undeath - Nic tylko korzystać. W każdym razie nie Ty będziesz żałował tego wystąpienia ;)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś taki inteligentny i wszystko wiesz o piwie i bez kalkulatora nie potrafisz żyć (...)

Skoro korzystanie z kalkulatorów to takie lamerstwo to proponuję żebyś sobie zatarł piwo z tego zestawu, zmierzył Blg i pochwalił się ile wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witam. Nikogo nie olałem. Nie mogłem rozmawiać gdyż miałem dostawę towaru. Przeprosiłem i poprosiłem o telefon między 17 a 18. Niestety nie zadzwoniłeś. Nie wspominając już o zastrzeżonym numerze i braku przedstawienia się.   Jeśli jesteś taki inteligentny i wszystko wiesz o piwie i bez kalkulatora nie potrafisz żyć. To zapraszam odpłatnie na przeprowadzenie wykładu Podczas Festiwlau Piwa w Łodzi o surowcach i korzystaniu z kalkulatorów. 

 

Proszę Cię nie kłam przynajmniej. Przedstawiłem się z imienia i nazwiska, numeru telefonu nigdy nie miałem zastrzeżonego, a o dostawie towaru nic nie wspomniałeś tylko, że kończymy rozmowę bo masz coś do zrobienia. 

 

Mam na tyle doświadczenie, że i bez kalkulatora widzę, że z twoimi zestawami jest coś nie tak i nawet mało bystre osoby to by zauważyły. Co do wykładu to właśnie nie wiem czy byś tego nie pożałował, że akurat ja go bym prowadził... Druga sprawa jeżeli tak wygląda dyskusja z Tobą, to ja nie chcę zaczynać żadnej nawet współpracy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli jesteś taki inteligentny i wszystko wiesz o piwie i bez kalkulatora nie potrafisz żyć (...)

Skoro korzystanie z kalkulatorów to takie lamerstwo to proponuję żebyś sobie zatarł piwo z tego zestawu, zmierzył Blg i pochwalił się ile wyszło.

Dołączam się do propozycji - festiwal piwa w łodzi to dobre miejsce na prezentację warzenia z użyciem zestawu - polecam zestaw z porterem bałtyckim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobierz np. piwowara.exe i będziesz mógł sprawdzić w nim prawidłowy poziom nachmielenia, nawet jeśli warzysz z gotowych zestawów. Też miałem do czynienia z niezbyt uczciwym sklepem, który oferował zestawy na 25 litrów, a w rzeczywistości uzyskałem nieco ponad 20. Po zważeniu słodów w domu, brakowało ponad kilograma (wszystkie słody sypane do jednego worka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Też miałem do czynienia z niezbyt uczciwym sklepem, który oferował zestawy na 25 litrów, a w rzeczywistości uzyskałem nieco ponad 20.
  słuszna uwaga :)

 

 

 

Witam ja na ten festiwal polecam do uwarzenia marcowe z zestawu

Też polecam i ciekaw jestem opinii. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję, to 1-2 kwietnia mają w Łodzi być "Piwowary" - powiedzmy coś w rodzaju targów w hali Expo. Szału nie ma - Kormoran, EDI, Bednary, Jan Olbracht... szczegóły tu http://www.interservis.pl/?page_id=11579. 

Natomiast ten festiwal o którym mowa to ma chyba być w pierwszy weekend czerwca w Arturówku. W zeszłym roku też szału z browarami nie było - Kormoran, EDI, Zduńska Wola i jeszcze coś tam. Atutem jest fajne miejsce - las i stawy, można sobie usiąść na kocyku i powygrzewać w słoneczku (jeśli oczywiście będzie). Można by się było zmówić i coś wspólnie podegustować. 

W sumie OT wyszedł, ale niech tam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem ostatnio ze zaszła zmiana w opisie tych zestawów surowców " napisane jest że są to składniki na 20 L i około 40 butelek piwa" wcześniej było 25L i 50 butelek. Ale zawartość chmielu została taka sama czyli wyjdzie z tego jeszcze większa goryczka. Jest również zmiana z dołączoną instrukcją na poradnik uproszczony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jakby się postarać z 6kg da się zrobić 20l Portera Bałtyckiego ale pewnie około 18-19blg :D a wcześniej ten zestaw był na 25l 22blg, coś drastycznie spadła wydajność tego zestawu :D

 

EDIT: W sumie sklep oszukuje klienta, nie oferuje żadnych danych piwa, a w zamian chce zapłatę za coś potwierdzonego. 

Edytowane przez Konus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

bardziej chodzi mi o zestaw z słodów na coffe stouta:

Skład zestawu Coffee Stout 20l:

- słód Pale Ale Strzegom - 4kg
- słód Monachijski Typ || Strzegom - 1kg
- słód Czekoladowy Jasny Strzegom - 0,5kg
- słód Czekoladowy Ciemny Strzegom - 0,5kg
- Jęczmień Prażony Strzegom - 0,1kg
- Pszenica Prażona Strzegom - 0,1kg
- kawa Kolumbia Arabica - mocno palona - 50g
- chmiel Marynka (PL) - 50g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem co to ma być za piwo, ale 6 kg słodów na 20l stouta to chyba za dużo :(

skoro jedna rzecz mi się nie zgadza w zestawie to dlaczego mam wierzyć, że reszta się zgadza? ;)

 

Przy okazji, co Cię skłania do tego zakupu, nazwa, opis czy co innego?

Poszukaj może inni maja równie odpowiadające Ci zestawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.