Skocz do zawartości

Piwoszarnia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktos z Was kupowal tam? http://allegro.pl/re...233023.html,jak tak, to poprosze o jakies informacje odnosnie surowcow, sorry za brak polskich liter, nie pisze z polskiej klawiatury.

 

Nie za bardzo wiem o c ci chodzi, ale surowce są OK. Polskie, jak dla mnie bardzo dobre, słody ze Strzegomia. Oczywiście brytyjska IPA, porter, czy IRA bardziej angielskie będą na słodzie maris otter, tylko że cena też będzie bardziej angielska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jak widać jacyć geniusze:

 

http://allegro.pl/a-...3416147647.html

 

Wstyd Panowie!

 

Można zapytać co konkretnie masz na myśli? ;)

Bo przyczepić się można do paru rzeczy, zaczynająć od tego, że opis co zawiera zestaw jest inny w przedstawieniu produktu niż we wskazówkach warzenia, kończąc na bardzo ogólnym opisie warzenia, z którego można wywniosować, że można zacierać robiąc 3 przerwy po 10 minut :) A no i nazwy przerw: maltazowa, destynująca.

 

Można by poprawić te opisy, bo gdy ktoś kupuje gotowy zestaw, to prawdopodopodobnie nie wie jak dane piwko zrobić.

Edytowane przez nikiboom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Grodzisz to specyficzne piwo, można je określić jako mix bamberskiej wędzonki i bawarskiego weizena. Konkretnie rzecz ujmując jest to piwo górnej fermentacji, powstałe na bazie dymionego słodu pszenicznego, refermentowane z charakterystycznym dla pszeniczniaków osadem drożdży na dnie butelki.

 

Piwo niegdyś warzone w Godziszu Wlkp. Niestety dziś już nie dostępne. Jeśli masz ochotę spróbować jakie kiedyś smakowało to piwo to masz właśnie okazję."

 

To tak na dzieńdobry. O wkazówkach do warzenia i zasypie to już szkoda gadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że za 40 zł. kupujesz 12 kg słodu plus trochę chmielu - to jest niezła cena.

Też na to zwróciłem uwagę :)

 

I nie wiem co mu przypminało grodzisza w piwie z 25 blg (sądząc po zasypie)

marketing, ciekawa nazwa która chwyci? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co zrobią jak ktoś pokupuje te zestawy i wyślą tylko 1 kg pilzneńskiego? zamiast tych 10 co mowa w aukcji :D Będzie można się wg polityki allegro upomnieć o pozostałe 9 kg hehe chłopcy pójdą z torbami przez tą literówkę :P Ta aukcja jest nie przemyślana jak to bywa najczęściej ;)

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomylili opisy zestawów, mają też zestaw na 50 litrów i tam są 2 razy mniejsze ilości podane. Niestety w zestawach spakowane mają wszytsko razem, a za pakowanie słodów osobno trzeba dopłącić 5zł, w przeciwnym razie już bym ten zestaw zamówił :D

 

ps. ciekawe co to za piwo, "Triepel"? :D

Edytowane przez Niph
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Cena zestawów słodowych tylko z pozoru atrakcyjna, doliczcie drożdże i śrutowanie,pakowanie słodów osobno i wychodzi cena z normalnego sklepu. Jeśli są tak bałaganiarscy jak wynika z opisów to szkoda ryzykować.

Edytowane przez Tom Kos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

Przestrzegam przed zestawami z tego sklepu bo to jakieś jaja są, a sam sprzedawca jest niepoważny! Żeby nie być gołosłownym podam na początek przykłady:

 

RIS: http://piwoszarnia.pl/russian-imperial-stout-25l-p-268.html 50 g marynki? :D Dobra ale jak uzyskać z takiego zestawu surowców 20 blg -25 litrów? Trzeba mieć wydajność 97% co jest nie możliwe

 

Marcowe: http://piwoszarnia.pl/marcowe-25l-p-266.htmlGoryczka na 75 IBU jak to? Jeszcze odmiana chmielu która daje sporo łopianu.

 

Niemiecka IPA: http://piwoszarnia.pl/niemiecka-ipa-25l-p-714.htmlpominę belgijską flagę za szklanką ale sypanie 50 g Polarisa 21 alfakwasów na 60 minut to czysty idiotyzm. 

 

I więcej takich kwiatków NItro Stout z 1,5 kg palonych słodów i wielu piwach przewija się jako dodatek kawa albo trawa cytrynowa. Widać, że osoba prowadząca sklep nie ma zielonego pojęcia jak warzyć piwo (patrząc po instrukcjach i przepisach) Do tego początkujący piwowarzy mogą się nadziać na te zestawy i wyrzucić 50-100 zł w błoto, bo piwa wyjdą nie pijalne, a z pretensjami uderzą na forum. Sklep niechlujny, a zestawy wymyślane na kolanie do tego wydajności trzeba osiągać kosmiczne żeby z podanych surowców osiągać dane blg. Na dole zdjęci z tymi niebotycznymi wydajnościami. 

 

Żeby nie było kontaktowałem się z właścicielem sklepu. Totalnie mnie olał i uważa, że wszystkie zestawy to jego autorskie receptury, a piwa wychodzą wyśmienite... Na wspomnienie o goryczce nie wiedział nic w złego w tych ilościach chmielu. Rozmowa się niestety nie kleiła i po chwili się rozłączył. Powiem tak omijajcie szerokim łukiem ten sklep, zwłaszcza początkujący piwowarzy

 

87c00c825ba6a142.jpg

post-3297-0-12428400-1454680974_thumb.jpg

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

25l piwa, a butelek tylko 45 wychodzi. Undeath co ty wiesz o warzeniu jak ty 100% wydajności nie przekraczasz.  :D

 

Sory wiem ale to przez to że od początku działam na kociłku lidlowskim i garnku emaliowym to się nie interesowałem sprzętem który może przekroczyć 100% :) Jak ktoś wie jak to zrobić to proszę mi zdradzić tajemnice... 

 

Undeath widzę, że rozwinąłeś temat i dobrze. Brawo za zapał  :beer: 

 

Nie pociągnąłbym tematu gdyby gość gdy do niego zadzwoniłem potraktował to z powagą, a tak to zignorował moje rady totalnie stwierdzając, że jego przepisy są okej i wzorowane na recepturach piw z najlepszych browarów. 

 

Powodzenia w reklamacji, możesz w ramach jej zrobić piwo dokładnie krok krok jak w instrukcji i gościowi wysłać na próbę butelkę niech spróbuje i powie, że wyszło pyszne piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po Twoim telefonie widzę, że ciężko będzie coś ugrać w związku z reklamacją. O wyniku na pewno poinformuję na forum, może nie tylko na tym ;), a zależy to od rozwoju sytuacji    :)

Edytowane przez Miroon86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czystej ciekawości zerknąłem na zestawy sklepu i przyznam, że są dość interesujące. Chciałbym mieć taką wydajność.

 

Co ciekawe - 3 zestawy na 25L piwa w zakresie 12-22 Blg i każdy ma zasyp 6kg słodu.

Zestawy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.