Skocz do zawartości

Wiki piwo.org


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

No i kolejny kwiatek-kolega autor nie poleca pirosiarczynu sodu... za to piszę o ACE,którego faktycznie część z nas (piwowarów) używa,ale jest,że tak to kolokwialnie ujmę bardziej "hardcorowy"... :P

Jak mniemam właśnie dlatego go poleca, jako bardziej niezawodny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kolejny kwiatek-kolega autor nie poleca pirosiarczynu sodu... za to piszę o ACE' date='którego faktycznie część z nas (piwowarów) używa,ale jest,że tak to kolokwialnie ujmę bardziej "hardcorowy"... ;)[/quote']

Jak mniemam właśnie dlatego go poleca, jako bardziej niezawodny.

O,ale nie sądzę,aby w tym momencie "potępianie" piro było na miejsu, IMO nie w ten sposób pisze się poradniki tylko przedstawia za i przeciw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kolejny kwiatek-kolega autor nie poleca pirosiarczynu sodu... za to piszę o ACE' date='którego faktycznie część z nas (piwowarów) używa' date='ale jest,że tak to kolokwialnie ujmę bardziej "hardcorowy"... ;)[/quote'']

Jak mniemam właśnie dlatego go poleca, jako bardziej niezawodny.

O,ale nie sądzę,aby w tym momencie "potępianie" piro było na miejsu, IMO nie w ten sposób pisze się poradniki tylko przedstawia za i przeciw.

Oczywiście, ja bynajmniej nie bronię tego opracowania, wręcz przeciwnie. Chodziło mi o pokazanie genezy takiego, a nie innego stosunku do ACE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jakby co daj czy chcesz powiększać grupę redagujących wiki, bo w razie postępu z BJCP mogę wrzucać efekty również do wiki (po przeszkoleniu z jej obsługi ;) ).

Edytowane przez Makaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wrzuciłam trochę haseł do kategorii "Słownik" i "Surowce". Na razie proste definicje/opisy. Z czasem mam nadzieję, że bardziej je rozbudujemy... ale od czegoś trzeba zacząć :smilies:

Czekam na wszelkie uwagi/poprawki, bo jak wiadomo nikt nieomylny nie jest :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiele z Was zauważyło (sądząc po ilościach odwiedzin) wiki, choć wolno, ale systematycznie się powiększa. To będzie długi proces ale głęboko wierzymy, że to dobrze zainwestowany czas :beer:

 

Wiedzę którą wszyscy tutaj wspólnie zawarliśmy będziemy przenosić do Wiki, w związku z tym prośba - jeżeli ktoś nie życzy sobie, aby jego tekst który dodał na łamach piwo.org, był zamieszczany również w Wiki, proszony jest o kontakt do Moderatorów lub do mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zastanawiam się nad dodaniem ogólnego działu w którym znalazły by się "porady sprzętowe". Myślę że ani kategoria Krótkie porady, ani Sprzęt piwowara domowego nie mieszczą się w moim zamyśle. Jak opisać przeróbkę fermentora z kranikiem na kadź zacierno-filtracyjną, czy dodanie drugiej uszczelki do tejże kadzi, aby nie ciekło? Proszę o sugestie. Chętnie coś skrobnę :D I jeszcze proszę o możliwość weryfikacji tego co napiszę na PW, bądz w jakiś inny sposób. Niechciałbym pisać pierdół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad dodaniem ogólnego działu w którym znalazły by się "porady sprzętowe". Myślę że ani kategoria Krótkie porady, ani Sprzęt piwowara domowego nie mieszczą się w moim zamyśle. Jak opisać przeróbkę fermentora z kranikiem na kadź zacierno-filtracyjną, czy dodanie drugiej uszczelki do tejże kadzi, aby nie ciekło? Proszę o sugestie. Chętnie coś skrobnę :D I jeszcze proszę o możliwość weryfikacji tego co napiszę na PW, bądz w jakiś inny sposób. Niechciałbym pisać pierdół.

Sugeruję dział pod nazwą "Zrób to sam". Można tam też wrzucić opis zrobienia wężyka z oplotu, albo kegeratora (jak się kiedyś zbiorę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sluchajcie, napisalem ta strone na naszej Wiki: http://www.wiki.piwo.org/index.php/Cyrkulacyjne_systemy_zacierania_-_RIMS_i_HERMS

i niestety nie jestem przekonany co do "Polskosci" jezyka, wiec prosze o pomoc w edytowaniu tej strony.

Jak dotad nikt tam nic nie poprawil, ale na pewno sa jakies bledy.

Chyba wskoczylem na "glebokie wody" i teraz nawet nie jestem pewien czy tytul jest 'po Polsku". Czy "Systemy cyrkulacyjne" jest prawidlowym okresleniem czy moze powinno byc "Systemy zamkniete" (tak teraz mysle)...

Jezeli uwazasz, ze cos trzeba tam zmienic (nawet tytul) to prosze to zmieniac i poprawiac...

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyslalem sobie ze jest dobry pomysl zeby rozpoczac strone na Wiki "Angielsko-polski słownik piwowarski".

http://www.wiki.piwo.org/index.php/Angielsko-polski_s%C5%82ownik_piwowarski na Wiki.

 

Ja tylko ta strone rozpoczalem i teraz trzeba ja rozbudowac, wiec prosze o wasza pomoc! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, przydałoby przypisać do jakiejś kategorii, nie wiem tylko czy do artykułów czy do sprzętu, a może tu i tu. Może Elroy zdecyduje (w końcu on tu rządzi). Przy okazji prośba do Elroya o przejrzenie pozostałych nieskateryzowanych artykułów, trochę się tego nazbierało, a dla mniej wytrwałych użytkowników wiki są trudno dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam pewną zagwozdkę dotyczącą wyszukiwarki na wiki - nie wiem czy tak ma być, czy też się gdzieś rozjechało.

Chciałem sprawdzić w wiki frazę First wort hopping - tu jest ok: zwróciło mi dwa wyniki: jeden przy Classic American Pilsner, drugi przy słowniku angielsko-polskim.

Te same wyniki są przy wyszukaniu oddzielnie słów wort i hopping.

Ale przy już wyszukaniu samego First nie znajduje nic? Dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Chyba parę tygodni temu zmienił się format adresowania na wiki, bo nie działają linki utworzone jakiś czas temu.

Np było:

http://www.wiki.piwo.org/index.php/Rozlew - pojawiło się np tu, a teraz nie działa.

Teraz jest taka forma:

http://www.wiki.piwo.org/index.php?title=Rozlew

 

Tomku, czy można jakoś globalnie poprawić linki we wszystkich postach? Bo trochę tego widzę jest...

A może przywrócić (zdublować?) również ten stary sposób adresacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.