Skocz do zawartości

Czy piwo może zepsuć się od burzy?


Rekomendowane odpowiedzi

Muszę się wtrącić.

Warzyłem już przed burzą i w trakcie, butelkowałem w trakcie burzy, nic się z piwem nie stało.

przed burzą, w trakcie i po burzy wykonywałem masę innych czynności związanych z gastronomią. Kiszenie ogórków, przygotowywanie zakwasu, pospolite gotowanie zup, robienie ciast, kremów, sałatek i mnóstwa innych rzeczy. Wpływu burzy na jedzenie nie zaobserwowałem, chociaż mam świadomość, że niektórzy wierzą, iż od burzy kwaśnieją czy kisną różne produkty. Dla mnie zabobon, albo przynajmniej mnie on nie spotyka, bo w to nie wierzę i się tego nie obawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, że odświeżę wątek, ale dla tych, którzy poza piwem świata nie widzą ;) wspomniany w dyskusji bozon higgsa został już jakiś czas temu namierzony http://www.naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,394535,czastka-z-cern-to-faktycznie-bozon-higgsa---potwierdzaja-naukowcy.html

czy browary przemysłowe zatrzymują produkcję w czasie burzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnią warkę butelkowałem wczoraj pomiędzy dwiema burzami. Piwo nie wykazywało oznak zepsucia. Na wszelki wypadek postawiłem przy 24-godzinnym monitoringu, aby zweryfikować, czy zepsuje się od burzy, czy też od złośliwych skrzatów. Kolejna warka również przetrwała dwie burze, butelkowanie jutro. Stay tuned!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak już poważnie kończąc temat i dając na nie odpowiedź chciałem napisać następującą rzecz. Jak nie trudno było się domyślić od początku, chodziło o wpływ warunków atmosferycznych na rozwój zakażenia w zabutelkowanym w piwie. Teza ta jak widać z odpowiedzi została odrzucona jako nie możliwa do udowodniania oraz zabobon. Ale czemu piwo po dwu miesiącach piwo szlag trafił bez żadnych wcześniejszych symptomów? Odpowiedź na to pytanie, w Żywcu, przyniósł kolega, który w zeszłym roku uczestniczył w elbląskim Forum Technologii Browarniczych. Otóż podczas jednego z wykładów pokazywany był wykres rozwoju zakażenia w czasie. Do dwu miesięcy linia jest constans, po tym czasie szybuje w górę. Ot i całe wytłumaczenie tajemnicy. Warto o tym pamiętać, by podejrzane piwo zawczasu wlać w gardło, a nie później w kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.