Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, wiem że zawsze można doprecyzować zapytanie (w tym przypadku o słowo słód), ale nie każdy się domyśli.

 

musi się domyślić - domyśli się po zobaczeniu wyników wyszukiwania (zestawy)

ps. nie bierzesz w ogóle pod uwagę, że ktoś może faktycznie szukać zestawów typu "pale ale" albo zawierające słód pale ale

Wybacz, ale moim zdaniem optymistycznie zakładasz zbyt wysoki odsetek użytkowników zdających sobię sprawę z tego, iż jest to tylko prosty wrapper na sklepowe wyszukiwarki a nie głębsza integracja. I nie żebym komuś próbował ubliżać tylko zwykły użytkownik chce z tego korzystać, a nie zastanawiać się jak to działa żeby otrzymać w miarę dobre wyniki. Tak - jest to projekt prywatny, hobbystyczny, darmowy - nie ma co oczekiwać cudów, ale krok po kroczku, mając feedback od użytkowników...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale moim zdaniem optymistycznie zakładasz zbyt wysoki odsetek użytkowników zdających sobię sprawę z tego, iż jest to tylko prosty wrapper na sklepowe wyszukiwarki a nie głębsza integracja. I nie żebym komuś próbował ubliżać tylko zwykły użytkownik chce z tego korzystać, a nie zastanawiać się jak to działa żeby otrzymać w miarę dobre wyniki. Tak - jest to projekt prywatny, hobbystyczny, darmowy - nie ma co oczekiwać cudów, ale krok po kroczku, mając feedback od użytkowników...

 

wybaczam

 

popraw mnie jeśli się mylę ale z tego co widzę to tylko ty i rysiek się zastanawiacie jak to działa ;) - reszta po prostu korzysta

czy to ma związek z tym, że pracujecie w branży? hm... :cool:

Edytowane przez cml
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj w rzeczywistości wyszukiwarek. Zęby zjadłem na "wyszukiwaniu tego, o co użytkownikowi chodzi, a nie tego, co wpisał". :D

Amen

 

cóż, mam nadzieję że tutaj można liczyć na inteligencję użytkownika ;)

nawet jeśli z wyszukiwarki cmla korzysta 5 000 osób, to jeśli chcą korzystać, nauczą się tak pisać pytania by dawało im to odpowiedź - napisali i nie zwróciło wyniku - w sklepie w którym będą chcieli robić zakupy również nie zwróci.

pamiętajcie, że w tej formie wyszukiwarka nie jest wyszukiwarką komercyjną i nie musi dbać o użytkownika, który jeśli statystycznie w ciągu 37sekund nie znajdzie tego co go interesuje, zamknie stronę i przejdzie do konkurencji.

kawał dobrej roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapraszam do testowania nowej odsłony porównywarki - do teamu programistycznego dołączył kolega jaras - na nim spoczęło dostarczenie ustandaryzowanych danych ze sklepów

 

+ możliwość wprowadzania zapytania w 6ciu standardowych kategoriach - tak aby dostać od razu słód pale ale a nie zestawy surowców z tym słodem

+ wyszukiwarka już nie czeka na odpowiedź ze sklepów - wyniki są od ręki (kliku)

+ poprawiony wygląd m.in. jeżdżący nagłówek tabeli wyników tak aby zawsze było widać, która kolumna dla którego sklepu

+ dodano pole rabat aby przybliżyć wynik cenowy do realnej ceny do zapłacenia w sklepie

 

zapraszamy do testów

 

ps. stara wyszukiwarka jest pod adresem http://cml.dokuro.org/firstbeer jesli komuś nie podoba się nowa

Edytowane przez cml
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może by tak spróbować dodać też zagramaniczne sklepy? :D

Zagraniczne to może tylko jako opcja, bo jednak rzadko się robi tam zakupy, a wydaje mi się że może to trochę zaciemniać obraz...

zaciemniać obraz czego? dla porównania można dodać, w końcu będzie można powiedzieć które jest tańsze, ale z drugiej strony przecież nie wszystko jest u nas...

przy wzrastającej ilośći sklepów w naszym kraju konieczne będzie dodanie opcji filtrowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagraniczne to może tylko jako opcja, bo jednak rzadko się robi tam zakupy, a wydaje mi się że może to trochę zaciemniać obraz...

 

raczej jako inny zestaw sklepów - i przełączanie na UK/PL powiedzmy - nie jako dodatkowe sklepy w tym zestawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy można by dodać opcję wyboru/zaznaczenia z których sklepów ma szukać. Np. ktoś ma swoje 3 ulubione.

 

przy wzrastającej ilośći sklepów w naszym kraju konieczne będzie dodanie opcji filtrowania...

 

zrobione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaciemniać obraz czego? dla porównania można dodać, w końcu będzie można powiedzieć które jest tańsze

Zaciemnić obraz wyszukiwania. Po co mi informacja o tym że w UK (czy ew. w przyszłości inne kraje) jest taniej, skoro i tak wiem że tam nie kupię.

 

raczej jako inny zestaw sklepów - i przełączanie na UK/PL powiedzmy - nie jako dodatkowe sklepy w tym zestawie

Bardzo dobry pomysł! :okey: PL/zagranica bo jak już będzie taka opcja to pewnie ktoś się zgłosi z sklepem np w Niemczech czy USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym porównaniu w centrumpiwowarstwa.pl dla Monachijski Jasny Steinbach 14-22 EBC 20 kg wyszła cena 28,99 zamiast oryginalnej 107,99zł. Wychodzi mi tak za każdym razem - może to istotne może nie, ale taka rozbieżność.

 

dzięki za info - sprawdzamy to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota, panowie!

Brakuje mi jednej reczy: automatycznego zaciągnięcia kosztów przesyłki. Być może nie jest łatwo wyciągnąć, czy może nawet wyliczyć koszt przesyłki dla każdego sklepu, więc nawet bezpośrednie linki do podstron z tymi danymi byłyby bardzo pomocne.

Edytowane przez r2less
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota, panowie!

Brakuje mi jednej reczy: automatycznego zaciągnięcia kosztów przesyłki. Być może nie jest łatwo wyciągnąć, czy może nawet wyliczyć koszt przesyłki dla każdego sklepu, więc nawet bezpośrednie linki do podstron z tymi danymi byłyby bardzo pomocne.

 

w TODO

 

Wyszukiwarka nie pokazuję w wynikach chmielu Amarillo w sklepie Homebeer chociaż w ofercie jest

 

dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym porównaniu w centrumpiwowarstwa.pl dla Monachijski Jasny Steinbach 14-22 EBC 20 kg wyszła cena 28,99 zamiast oryginalnej 107,99zł. Wychodzi mi tak za każdym razem - może to istotne może nie, ale taka rozbieżność.

 

zrobione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota, panowie!

Brakuje mi jednej reczy: automatycznego zaciągnięcia kosztów przesyłki. Być może nie jest łatwo wyciągnąć, czy może nawet wyliczyć koszt przesyłki dla każdego sklepu, więc nawet bezpośrednie linki do podstron z tymi danymi byłyby bardzo pomocne.

 

dodałem linki bezpośrednie do kosztów wysyłki poszczególnych sklepów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.