Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

CHANGELOG:

+ pliterki działają już we wszystkich sklepach

+ można zwinąć kolumny z brakującymi produktami (chcemy płacić za przesyłkę tylko raz)

+ można pominąć wyniki, które nie zawierają naszego produktu w nazwie (np. sklepy zwracają dla chmielu cascade również zestawy z tym chmielem)

+ ostrzeżenie [!!] dla kolumn gdzie nie wybraliśmy wszystkich produktów (i się dziwimy co tak tanio ;))

 

TODO:

- dodanie kolejnych sklepów

 

ZNANE PROBLEMY:

- sklep centrumpiwowarstwa.pl nie zwraca poprawnych wyników dla takich podstawowych fraz jak: "pale ale", "pilzneński", "pale"

Edytowane przez cml
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CHANGELOG:

+ forma obrazkowa dla tych co wolą jeden obraz od tysiąca słów

+ dodano piwowin.pl, sklepzinnejbeczki.pl

+ podświetlanie zaznaczonych produktów

 

ZNANE PROBLEMY:

- sklep sklepzinnejbeczki.pl nie zwraca w wynikach wyszukiwania cen

Edytowane przez cml
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o to chodziło!

To ja bym teraz chciał, idąc za ciosem, żeby komuś się chciało zrobić porównywarkę cen piw w sklepach internetowych :)

No bo o takiej w której ludzie sami wpisują ceny z pubów (w stylu beerborca) nawet nie marzę...

 

nie będzie problemu żeby dorobić piwne sklepy internetowe aczkolwiek z tego co kojarzę można je wyliczyć na palcach 1 ręki :)

w zasadzie porównywarka jest tak zbudowana, że można dodać dowolne sklepy internetowe i szukać dowolnych rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest opcja żeby wyszukiwarka sama sprawdzała i dodawała ceny przesyłki?

 

wpisanie na sztywno będzie szybsze do wdrożenia - pomyślę nad podpowiedzią kwoty przesyłki i możliwości jej korekty - jest to dysyć skomplikowany temat ze względu na różne reguły w różnych sklepach np: przesyłka powyżej kwoty x - za darmo, przesyłka do 30kg i ponad 30kg (zależnie od kuriera), koszt przesyłki zależny od wyboru formy płatności (płatne z góry zwykle są tańsze), dodatkowo kwota przesyłki może się zmniejszyć dzięki rabatowi procentowemu za zakupy w danym sklepie

 

dzięki wszystkim za dobre słowa i wsparcie :):beer:

Edytowane przez cml
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kompletuję sobie kolejne zamówienie oczywiście z porównywarki :D , i wychodzi na jaw który sklep ma najlepsze ceny i największy wybór - zaskoczyły mnie zupełnie inne wyniki niż ogólnie przyjęte stereotypy.

Po dopracowaniu, wyszukiwanie produktów działa, jak dla mnie, bardzo wygodnie. Plusa już dałem, ale pochwalę raz jeszcze :okey: :okey: :okey:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kompletuję sobie kolejne zamówienie oczywiście z porównywarki :D , i wychodzi na jaw który sklep ma najlepsze ceny i największy wybór - zaskoczyły mnie zupełnie inne wyniki niż ogólnie przyjęte stereotypy.

Po dopracowaniu, wyszukiwanie produktów działa, jak dla mnie, bardzo wygodnie. Plusa już dałem, ale pochwalę raz jeszcze :okey: :okey: :okey:

 

jeśli masz jakieś przemyślenia co do zwracanych wyników innych niż spodziewane podziel się - będę pisał do właścicieli sklepów aby to poprawiali

np "fermentor" nie ma w alepiwo - tam są pojemniki fermentacyjne :) takie zgłoszone i poprawione błędy pomogą nie tylko porównywarce ale usprawnią ich wyszukiwarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wpisaniu w wyszukiwarce "Aramis", dla homebeer.pl zwraca jakiś suchy ekstrakt, nadwęglan sodu i chmiel lubelski.

http://cml.dokuro.or...search=YXJhbWlz

To samo zapytanie uruchomione bezpośrednio na stronie homebeer zwraca brak produktu: http://homebeer.pl/p...a?search=aramis

 

A sam pomysł super. :okey::beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wpisaniu w wyszukiwarce "Aramis", dla homebeer.pl zwraca jakiś suchy ekstrakt, nadwęglan sodu i chmiel lubelski.

http://cml.dokuro.or...search=YXJhbWlz

To samo zapytanie uruchomione bezpośrednio na stronie homebeer zwraca brak produktu: http://homebeer.pl/p...a?search=aramis

 

poprawione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze byłoby dodać "mnożnik" dla każdej pozycji, tj. jeśli ktoś szuka 5kg słodu pale, to fraza pale ale nie dla wszystkich sklepów zwraca wszystkie dostępne w danym sklepie wielkości "paczek" (TB tylko 1kg a mają 5kg - na drugiej stronie wyników). Tak, wiem że zawsze można doprecyzować zapytanie (w tym przypadku o słowo słód), ale nie każdy się domyśli. Owszem, większe ilości to zwykle niższa cena jednostkowa, ale wciąż taka funkcjonalność pozwoliłaby się wstępnie zorientować w jakiej okolicy wyląduje wynik całego zamówienia.

Edytowane przez jaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze byłoby dodać "mnożnik" dla każdej pozycji, tj. jeśli ktoś szuka 5kg słodu pale, to fraza pale ale nie dla wszystkich sklepów zwraca wszystkie dostępne w danym sklepie wielkości "paczek" (TB tylko 1kg a mają 5kg - na drugiej stronie wyników). Tak, wiem że zawsze można doprecyzować zapytanie (w tym przypadku o słowo słód), ale nie każdy się domyśli. Owszem, większe ilości to zwykle niższa cena jednostkowa, ale wciąż taka funkcjonalność pozwoliłaby się wstępnie zorientować w jakiej okolicy wyląduje wynik całego zamówienia.

 

myslałem o tym ale wymyśliłem, że jak ktoś potrzebuje 10kg słodu i zaznaczy w każdym sklepie 5kg paczki to i tak dostanie wynik gdzie ma najtaniej i gdzie ma wszystko dostępne - wtedy już może na spokojnie w sklepie robić zakupy na x paczek po 5kg - tak samo nie ma tutaj możliwości wpisania ceny śrutowania - trzeba ją dodać ręcznie np w kosztach przesyłki - kwota zaznaczonych produktów + wysylka =/= kwocie jaką zapłacimy finalnie w sklepie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem że zawsze można doprecyzować zapytanie (w tym przypadku o słowo słód), ale nie każdy się domyśli.

 

musi się domyślić - domyśli się po zobaczeniu wyników wyszukiwania (zestawy)

ps. nie bierzesz w ogóle pod uwagę, że ktoś może faktycznie szukać zestawów typu "pale ale" albo zawierające słód pale ale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpisując "słód pale ale" nie znajduje nic z piwodzieja i cp

 

z piwodzieja otrzymałem wynik

cp: jest info w nagłówku kolumny (bug), poszedł mail do właściciela sklepu, dodatkowo informuję o tym w changelog-u i pierwszym poście

 

ps. piwodziej jest na clickshopie @ home.pl - czasem blokują moje requesty (wiele zapytań pod rząd) - możliwe, że przerobię system pobierania jeśli będzie z tym duży problem

Edytowane przez cml
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko fanie - pomysł świetny - masz u mnie plusa

 

pytanie czy sklepy nie zaczną blokować/pozycjonować się

 

viki - jak zaczną to raz, że ludzie się wkurzą na taki sklep, dwa - udostępnię na GPL wyszukiwarkę wtedy każdy u siebie będzie mógł ją uruchomić - wszystkich nie zablokują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.