Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

mała prośba przy zgłaszaniu błędów/braków - posłanie nam tego na PW może znacznie przyspieszyć proces naprawczy. zawsze to "czerwona dioda" przy ikonie wiadomości zaraz po wejściu na forum...

Ale tylko na PW? Czy oprócz tego wątku? Włącz subskrypcję tego wątku to dostaniesz maila po każdym wpisie w tym wątku. :)

 

Od razu zgłaszam uwagę: Przy wyszukiwaniu "pilzneński" nie wyświetla wyników wyszukania w piwowin.pl mimo, że wyszukiwarka u nich na stronie pokazuje to prawidłowo.

Tu link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tylko na PW? Czy oprócz tego wątku? Włącz subskrypcję tego wątku to dostaniesz maila po każdym wpisie w tym wątku. :)

 

Od razu zgłaszam uwagę: Przy wyszukiwaniu "pilzneński" nie wyświetla wyników wyszukania w piwowin.pl mimo, że wyszukiwarka u nich na stronie pokazuje to prawidłowo.

Tu link.

 

Jestem świadom istnienia też możliwości ale na potrzeby takich właśnie wynalazków jak fora etc. to ja mam specjalny spamerski email który rzadko sprawdzam, a który, w przeciwieństwie do np. 10minutemail, istnieje. Tak więc jest to prośba aby oprócz.

 

Słowo wyjaśnienia dlaczego teraz wyniki mogą różnić się od tych ze sklepowych wyszukiwarek - dysponujemy tylko danymi dotyczącymi dostępnych towarów takimi jak: adres strony z detalami, cena, link do zdjęcia i nazwa, z podziałem na kategorie, co by nie naprzykrzać się zbytnio sklepom (generowanie ruchu) i na takim spójnym zbiorze atrybutów jesteśmy w stanie operować dość łatwo i dokładnie. Problemy się zaczynają kiedy np. w nazwie drożdży brakuje producenta, tak więc zapytanie dla frazy fermentis zwróci tylko kilka sklepów, gdzie fraza safale już praktycznie wszystkie. Sklepowe wyszukiwarki natomiast operują zapewne na dodatkowych informacjach jak np. treść opisu etc., ale każda z nich kieruje się swoją własną logiką, co skutecznie niweczy wszelkie próby dokładnego określania tego co znajdzie się w wyniku w stosunku do zadanego zapytania. Tak więc jak zawsze są plusy i minusy każdego z rozwiązań, zapewne stąd też decyzja cml o pozostawieniu również starej wersji. Myślimy intensywnie jakby to jeszcze poprawić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Rozumiem - jak coś znajdę to będę też posyłał na PW. :)

 

Rozumiem też problemy programistyczne z którymi się borykacie i naprawdę jestem pełen uznania dla pracy jaką robicie. :beer: A błędy/braki zgłaszam, bo może to pomoże Wam w pracy. :) Nie wiedziałem że nowa wersja ma swoją bazę danych - myślałem że dalej korzysta online z wyszukiwarek sklepu, a tylko "jakoś" przyspieszyliście tą operację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale np. nikt nie sprzedaje worków 50, 100 czy 150 kilogramowych. Może się mylę i inne były założenia wyszukiwarki, ale Słodownia Strzegomska wychodząc na przeciw oczekiwaniom piwowarów domowych też powinna być traktowana jako sklep piwowarski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale np. nikt nie sprzedaje worków 50, 100 czy 150 kilogramowych

No to jak nikt nie sprzedaje poza Strzegomiem, to się sprawa sama rozwiązała. Trochę zagubiłeś w tym wszystkim ideę porównywania. Do czego mają być porównywane ceny 175kg worka słodu ze słodowni? Do 7-miu 25kg worków ze sklepu? Serio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w XMLach ze sklepów dostajecie informację o dostępności ofert? Często (no ok, może nie tak często, głównie w przypadku drożdży płynnych) porównywarka pokazuje produkt, który na stronie sklepu oznaczony jest jako "brak w magazynie", czy inne "oczekiwanie na dostawę" (np Wyeast 3522 w TwojBrowar.pl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydała by się opcja do odhaczenia, żeby wyszukiwarka pokazywała tylko sklepy w których dostępny jest cały szukany towar (możemy zamówić wszystko co chcemy).

Dodatkowo jeśli udało by się wyciągnąć informacje o masie składników (np wyszukujemy pilzneński 20kg i podlicza nam całe 20kg) - lub chociażby żeby przy wybranym towarze można było wpisać ilość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydała by się opcja do odhaczenia, żeby wyszukiwarka pokazywała tylko sklepy w których dostępny jest cały szukany towar (możemy zamówić wszystko co chcemy)

Po wyszukaniu na dole jest opcja do zaznaczenie "zwiń kolumny z brakami"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo jeśli udało by się wyciągnąć informacje o masie składników (np wyszukujemy pilzneński 20kg i podlicza nam całe 20kg) - lub chociażby żeby przy wybranym towarze można było wpisać ilość.

 

przemyślę temat

 

ps. porównywarka służy to wyszukania najlepszej dla nas oferty - jak już wiemy, że 5kg słodu w tym sklepie jest tańsze niż w innym to zamawiając i wybierając 20kg mamy pewność, że cena za 20kg będzie najniższa

wprowadzanie mnożników dla produktów w tym układzie jest bezzasadne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w XMLach ze sklepów dostajecie informację o dostępności ofert? Często (no ok, może nie tak często, głównie w przypadku drożdży płynnych) porównywarka pokazuje produkt, który na stronie sklepu oznaczony jest jako "brak w magazynie", czy inne "oczekiwanie na dostawę" (np Wyeast 3522 w TwojBrowar.pl)

 

nie dostajemy i nie w XMLach :)

temat w TODO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zauważyłem że porównywarka nie "wykryła" pożywki dla drożdży pomimo tego że w tym sklepie jest na pewno. Dla pewności przekopiowałem dokładną nazwę towaru i nic :(

 

dzięki za info - dodane

kategorie w tym sklepie są dosyć rozstrzelone - widocznie pojawiła się niedawno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydała by się opcja do odhaczenia, żeby wyszukiwarka pokazywała tylko sklepy w których dostępny jest cały szukany towar (możemy zamówić wszystko co chcemy)

Po wyszukaniu na dole jest opcja do zaznaczenie "zwiń kolumny z brakami"

 

Napisałem CAŁY szukany towar. W sensie wszystko co potrzebuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydała by się opcja do odhaczenia, żeby wyszukiwarka pokazywała tylko sklepy w których dostępny jest cały szukany towar (możemy zamówić wszystko co chcemy)

Po wyszukaniu na dole jest opcja do zaznaczenie "zwiń kolumny z brakami"

 

Napisałem CAŁY szukany towar. W sensie wszystko co potrzebuję.

Dokładnie tak jest. Jeżeli komplet zamówienia będzie dostępny np w dwóch sklepach, to po odhaczeniu opcji tylko one (czyli te dwa) będą widoczne, jako spełniające wymóg posiadania wszystkich poszukiwanych towarów - rozumiem, że o to właśnie chodzi.

Edytowane przez korzen16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.