Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

są jakieś drobne błędy - nie wyszukuje prawidłowo w CP, mimo obecności produktu w sklepie, nie wyświetla się on w porównywarce

http://cml.dokuro.or...8SZZHpvbnkNCg==

 

jutro będę jeszcze to męczył - mam problem z pliterkami w sklepach alepiwo, browamator, centrumpiwowarstwa - jak wymęczę pliterki będę dodawał kolejne sklepy :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cp zwraca fałyszwe wyniki, musisz zawęzić kwerendę tylko do nazwy przedmiotu, opis będzie zawierał odpowiedniki i tak będziesz miał fałszywe cross-referencje. Jeśli chcesz żeby to było faktycznie przydatne musisz dopracować kryteria walidacji tytułów u sprzedających, inaczej wyniki będą mocno "zanieczyszczone" luźno powiązanymi przedmiotami. Sama prosta agregacja nie wystarczy, potrzebny jest algorytm dla sklepów których strony się wymykają prostym regułom parsowania. Jeśli stosujesz inspekcję DOM, to lepiej do "problematycznych" stron dołóż regułę zwracania wyniku tylko wtedy kiedy wyszukiwana treść pojawi się zarówno w opisie przedmiotu jak i na zestawieniu przedmiotów w danej klasie (np. chmieli) gdzie opis jest prostszy i nie ma kross-referencji (np. do zamienników chmieli czy innych przedmiotów powiązanych).

Edytowane przez Rysiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cp zwraca fałyszwe wyniki, musisz zawęzić kwerendę tylko do nazwy przedmiotu, opis będzie zawierał odpowiedniki i tak będziesz miał fałszywe cross-referencje. Jeśli chcesz żeby to było faktycznie przydatne musisz dopracować kryteria walidacji tytułów u sprzedających, inaczej wyniki będą mocno "zanieczyszczone" luźno powiązanymi przedmiotami. Sama prosta agregacja nie wystarczy, potrzebny jest algorytm dla sklepów których strony się wymykają prostym regułom parsowania. Jeśli stosujesz inspekcję DOM, to lepiej do "problematycznych" stron dołóż regułę zwracania wyniku tylko wtedy kiedy wyszukiwana treść pojawi się zarówno w opisie przedmiotu jak i na zestawieniu przedmiotów w danej klasie (np. chmieli) gdzie opis jest prostszy i nie ma kross-referencji (np. do zamienników chmieli czy innych przedmiotów powiązanych).

 

w skrócie: sugerujesz aby dodatkowo dopasować nazwy wyników do keyword-a? - ma sens

wolałem nie dokładać logiki po swojej stronie - chciałem aby user dostał to tak jakby szukał w sklepie danego keyword-a - i tak to dostaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cp zwraca fałyszwe wyniki, musisz zawęzić kwerendę tylko do nazwy przedmiotu, opis będzie zawierał odpowiedniki i tak będziesz miał fałszywe cross-referencje. Jeśli chcesz żeby to było faktycznie przydatne musisz dopracować kryteria walidacji tytułów u sprzedających, inaczej wyniki będą mocno "zanieczyszczone" luźno powiązanymi przedmiotami. Sama prosta agregacja nie wystarczy, potrzebny jest algorytm dla sklepów których strony się wymykają prostym regułom parsowania. Jeśli stosujesz inspekcję DOM, to lepiej do "problematycznych" stron dołóż regułę zwracania wyniku tylko wtedy kiedy wyszukiwana treść pojawi się zarówno w opisie przedmiotu jak i na zestawieniu przedmiotów w danej klasie (np. chmieli) gdzie opis jest prostszy i nie ma kross-referencji (np. do zamienników chmieli czy innych przedmiotów powiązanych).

 

w skrócie: sugerujesz aby dodatkowo dopasować nazwy wyników do keyword-a? - ma sens

wolałem nie dokładać logiki po swojej stronie - chciałem aby user dostał to tak jakby szukał w sklepie danego keyword-a - i tak to dostaje

 

wyszukiwarki w sklepach bazują na różnych algorytmach, jedne na wbudowanych indeksach, drugie na full text search'ach, jeszcze inne na googlowym crawlerze. Bez dodania logiki dla poszczególnych sklepów nie osiągniesz wyniku który będzie jak to mawiają programiści bullet - proof, nie masz tylu sklepów żeby pracować nad algorytmem generycznym którego skuteczność była by zadowalająca, przetestuj kilka przypadków na każdej ze stron, określ stopień satysfakcji zwracanych wyników i słabe strony stosowanego algorytmu oraz możliwe alternatywy żeby sprawę wyprostować. Jeśli w którymś konkretnym przypadku będziesz miał problem z wyciągnięciem pożądanych danych to daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne.Bardzo mi sie podoba, choc dla mnie nieprzydatne ze wzgledow lokalizacyjnych, ale mimo wszystko good job. :okey::beer:

 

wrzuć linki do sklepów z których korzystasz - dorobi się :)

 

Korzystam z jednego sklepu i jestem z cen zadowolony - nie ma sensu dodawac tego sklepu bo konkurencja ma drozej :)Dzieki za checi i jescze raz gratuluje pomyslu - plusik juz poszedl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w którymś konkretnym przypadku będziesz miał problem z wyciągnięciem pożądanych danych to daj znać.

 

dorzuciłem checkbox "ukryj niedopasowane wyniki" - mam nadzieję, że to zamyka temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w którymś konkretnym przypadku będziesz miał problem z wyciągnięciem pożądanych danych to daj znać.

 

dorzuciłem checkbox "ukryj niedopasowane wyniki" - mam nadzieję, że to zamyka temat

TB jest "za tłusty" - dla frazy "Pale Ale" nie znajduje żadnego słodu, które to pojawiają się dopiero na drugiej stronie wyszukiwania. Sortowanie wyników może pomóc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w którymś konkretnym przypadku będziesz miał problem z wyciągnięciem pożądanych danych to daj znać.

 

dorzuciłem checkbox "ukryj niedopasowane wyniki" - mam nadzieję, że to zamyka temat

TB jest "za tłusty" - dla frazy "Pale Ale" nie znajduje żadnego słodu, które to pojawiają się dopiero na drugiej stronie wyszukiwania. Sortowanie wyników może pomóc...

Jeśli w którymś konkretnym przypadku będziesz miał problem z wyciągnięciem pożądanych danych to daj znać.

 

dorzuciłem checkbox "ukryj niedopasowane wyniki" - mam nadzieję, że to zamyka temat

TB jest "za tłusty" - dla frazy "Pale Ale" nie znajduje żadnego słodu, które to pojawiają się dopiero na drugiej stronie wyszukiwania. Sortowanie wyników może pomóc...

 

http://cml.dokuro.or...GUgYWxlDQoNCg0K bo nie dałeś w zapytaniu słowa słód. Co prawda wciąż wyszukuje błędne wyniki nawet po zaznaczeniu checkboxa, musisz zrobić sortowanie wyników porównując zapytanie z listami na których będziesz miał błędne referencje, wspominałem o tym już wcześniej - dla zapytań mocno generycznych jak. choćby wspomniane "pale ale" musisz stworzyć listę na podstawie której będziesz przesiewał wyniki - w niej będziesz miał wstępnie załadowane wyniki z działów typu "zestawy", które robią chyba najwięcej zamieszania. W ten sposób porównując potencjalny wynik wyszukiwania z obecnością na danej liście zawęzisz znacznie zwracanie tego typu śmieci. Co do zalecenia omijania polskich znaków diakrytycznych w zapytaniach to nieładnie ;), w końcu przecież możesz wszystko sprowadzić do utf'a a do niego już masz komplet bibliotek leksykalnych :)

Edytowane przez Rysiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TB jest "za tłusty" - dla frazy "Pale Ale" nie znajduje żadnego słodu, które to pojawiają się dopiero na drugiej stronie wyszukiwania. Sortowanie wyników może pomóc...

http://cml.dokuro.or...GUgYWxlDQoNCg0K bo nie dałeś w zapytaniu słowa słód

 

 

chlopaki.. to juz nie lepiej wpisac samo "pale" ? ;)

http://cml.dokuro.or...cGFsZQ==

 

co pokazuje ze jest problem z centrum piwowarstwa - ich wyszukiwarka na stronie nie znajduje slodow, a oferte maja bardzo bogata, problemo do rozwiazania

Edytowane przez Hap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TB jest "za tłusty" - dla frazy "Pale Ale" nie znajduje żadnego słodu, które to pojawiają się dopiero na drugiej stronie wyszukiwania. Sortowanie wyników może pomóc...

http://cml.dokuro.or...GUgYWxlDQoNCg0K bo nie dałeś w zapytaniu słowa słód

 

chlopaki.. to juz nie lepiej wpisac samo "pale" ? ;)

http://cml.dokuro.or...cGFsZQ==

 

co pokazuje ze jest problem z centrum piwowarstwa - ich wyszukiwarka na stronie nie znajduje slodow, a oferte maja bardzo bogata, problemo do rozwiazania

 

no mają rozjechany ten układ strony i nawigację po nim bez ładu i składu, stąd te problemy.

Edytowane przez Rysiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może tak po najmniejszej linii oporu - spytać, czy sklepy nie wystawią jakiegoś xml'a? Kto wystawi będzie najtrafniej odzwierciedlany w wynikach, parsowani sami sobie będą mogli pluć w brodę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może tak po najmniejszej linii oporu - spytać, czy sklepy nie wystawią jakiegoś xml'a? Kto wystawi będzie najtrafniej odzwierciedlany w wynikach, parsowani sami sobie będą mogli pluć w brodę :D

myślisz że ktokolwiek z obsługi sklepów wie co to xml? :D Poza tym wątpię żeby komukolwiek z branży było by na rękę ułatwiać tworzenie narzędzia które dodatkowo zaostrzy konkurencje wśród sprzedawców.

Edytowane przez Rysiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może tak po najmniejszej linii oporu - spytać, czy sklepy nie wystawią jakiegoś xml'a? Kto wystawi będzie najtrafniej odzwierciedlany w wynikach, parsowani sami sobie będą mogli pluć w brodę :D

 

jeśli nie wystawią wszyscy w jednym schemacie wtedy nakład kodu / pracy się nie zmieni - bardziej byłbym za tym aby poprawili wyniki wyszukiwania

 

myślisz że ktokolwiek z obsługi sklepów wie co to xml? :D Poza tym wątpię żeby komukolwiek z branży było by na rękę ułatwiać tworzenie narzędzia które dodatkowo zaostrzy konkurencje wśród sprzedawców.

 

część sklepów posiada integrację z ceneo, które wymaga takiego pliku

 

http://cml.dokuro.or...GUgYWxlDQoNCg0K bo nie dałeś w zapytaniu słowa słód. Co prawda wciąż wyszukuje błędne wyniki nawet po zaznaczeniu checkboxa, musisz zrobić sortowanie wyników porównując zapytanie z listami na których będziesz miał błędne referencje, wspominałem o tym już wcześniej

 

Twoje rady są jak najbardziej na miejscu - gdybym tylko chciał napisać 50x-100x więcej kodu aby wyeliminować maksymalnie 10% wyników typu positive false

 

ps. o pliterkach pisałem w pierwszym poście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.