Skocz do zawartości

AIPA - ocena i korekta


krzysiek9999

Rekomendowane odpowiedzi

Tak przy okazji - popełniłem ostatnio klona Hop Ottin IPA według Szamotulskich, i mam dziwne wrażenie że próbka która wczoraj piłem (butelkowana przy zlewaniu na cichą) jest naprawdę mało gorzka!

Mimo że w opisie sugerowali 90 IBU, przy 17BLG. Mi akurat wychodzi raczej 60-70 obliczeń.

A oryginalnie receptura o ile pamiętam była mniej więcej taka:

( na 5 galonów, czyli 18.9 l)

- 6 kg Pale Ale

- 0.3 kg karmelowego 60L ( dałem karmelowy 120 EBC)

- Magnum 12% na goryczkę 56 gram

(plus Caskade w zatrważających ilościach na aromat w paru podejściach)

Co ciekawe moim zdaniem te wszystkie ich klony mają za dużo słodu a za mało chmielu ( po przeliczeniu dostałem 20 litrów 19tki zamiast 17tki - i do tego mało gorzkiej :) )

Aha, kolor czegoś takiego jest naprawdę mocno miedziany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przeliczeniu dostałem 20 litrów 19tki zamiast 17tki - i do tego mało gorzkiej

Jak podniosłeś ekstrakt o 2 Blg to normalne że piwo jest mniej goryczkowe.

 

Najwyraźniej receptura zakładała niższą wydajność. Jeśli wydajność masz wyższą, to ilość chmielu również musisz zwiększyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logiczne. Tylko że teraz jak rozcieńczę to i ekstraktywność i goryczka spadnie, więc kombinuję...

W sumie oni nie tak strasznie słabą wydajność założyli (coś koło 55%) jak na takie ekstraktywne piwo, w sumie wydawała mi się wiarygodna, będę miał nauczkę na przyszłość.

Może to prawda że Pale Ale ze strzegomia to taki wydajny nadspodziewanie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

... jedno pytanie.

Ze względu na termin ważności ześrutowanych słodów (czyszczenie stanów magazynowych )uwarzyłem wczoraj jeszcze jedną warkę:

słód Pale Ale 4,5 kg

abbey malt 0,5kg

caramunich 0,5kg

 

końcowy wynik uwarzonej brzeczki to16Blg i mocny ciemny kolor.

Do chmielenia wykorzystałem chmiel Chinook, cascade i centennial

 

AIPA z tego nie będzie na pewno to już wiem. ..

Zastanawiam sie czy receptura nie będzie zbliżona do BIPA ale nie mam doświadczenia z tym stylem.

 

Ma ktoś z was doświadczenie z takim zestawem surowców? Jakiemu stylowi będzie bliżej jeśli nie BIPA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...podobnie jak do AIPA receptury scooby'ego:

Chinook 30g 60'

Centiennal 30g 30'

Cascade 30g 1' na zimno chce jeszcze coś też jeszcze dorzucić.

 

..aha jeszcze jedno. Drożdże coś słabo ruszyły. Widzę że w brzeczce namnożyło się sporo ale piany prawie nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

.....w zeszłym tygodniu zrobiłem test. Efekt jest niesamowity! najlepsze piwo jakie w życiu piłem.

Co prawda jest to pierwsze AIPA jakie zrobiłem, więc zabieram się niedługo za długie (żeby mieć punkt odniesienia).

 

Scooby - dzięki za wskazówki dotyczące chmielenia .

 

jedno pytanie ...

 

Mam 4kg słodu pale ale i jakieś resztki ok 200gr abbey malt i 150 karmelowego.

50gr - lubelskiego

50gr - marynki

30gr - willamette

30gr - centennial

 

Czy z powyższej ilości chmielu zakwalifikuje to na AIPA? (pewnie przez marynkę i lubelski nie)

Czy jednak za mało i trzeba jednak celować w klasyczne IPA ?

 

Ave!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 4kg słodu pale ale i jakieś resztki ok 200gr abbey malt i 150 karmelowego.

 

50gr - lubelskiego

 

50gr - marynki

 

30gr - willamette

 

30gr - centennial

Uwarz sobie APA:

4 kg pale malt

300g cukru (sacharoza, na ostatnie 10 min gotowania, dla podbicia OG)

150g karamelowego

25g Marynki 60'

15g Willamette 15'

15g Centennial 15'

15g Willamette 5'

15g Centennial 5'

US-05

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zamierzam zrobić moje drugie AIPA i tym razem za wzór stawiam kultowy Atak Chmielu. Pinta daje tam słód melanoidowy, carapils, carahell i oczywiscie pale ale. Oczywiście receptura jest nieodgadniona i za nią szacun, ale chcę trafić w to ile się da. Zakładam tak:

Pale Ale - 4,5 kg

Melanoidowy - 0,5 kg

Carapils - 0,3 kg

Carahell - 0,3 kg

Jak wstawiam pod kalkulator barw to trochę jasne mi wychodzi: 15,3 EBC.

Co myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że zasyp jest w miarę ok. Tylko zacierałbym bardziej na wytrawno. Jeśli chmiele dajesz te same, to oczywiście citra na goryczkę bo ma największą ilość alfa kwasów. Na zimno i/lub na 5-0 minut przed koncem gotowania simcoe lub cascade w zależności od tego czy aromat chcessz bardziej żywiczno-cebulowy (imho taki jest simcoe) czy słodko- kwiatowy (tak pachnie mi cascade). Powinieneś z tego uzyskać lekką ręką 15 Blg w ilości 20L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega napisał że wzoruje się na Ataku Chmielu w którym ten słód jest. Pszeniczny owszem poprawi pianę. Melanoidynowy wprowadzi rzeczone melanoidyny, lekki chlebowy posmak w kontrze do goryczy. W żadnym wypadku nie jest to coś nie na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem warkę na podobnym zasypie. Ze słodem melanoidynowym radzę uważać. Bardzo łatwo przesadzić, wówczas aromat przypieczonego spodu od ciasta zdominuje całe piwo. Nie jestem zwolennikiem tego słodu, dlatego w zamian dał bym monachijski lub wiedeński i troszkę pszenicznego. Oczywiście zasyp jest jak najbardziej OK. Zacieraj na wytrawnie, powiedzmy 50 - 60 min w 63 - 64C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaj słód karmelowy.

 

Tam jest za dużo karmelowych, 600 g i do tego pół kilo melanoidynowego.

 

Zrobiłem IPA z 400 g karmelowego 150 EBC i było akurat w smaku (ale celowałem w niską goryczkę), choć powiedziałbym, że ciut za ciemne. Następnym razem dam albo mniej, albo jaśniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co kto lubi, ja nie. Dla mnie IPA ma być wytrawne, absolutnie nie "degustacyjne". Pić dużymi łykami, bez ociągania, z uśmiechem na twarzy - a potem jeszcze co najmniej jedno. Z tym się zupełnie nie kojarzy karmel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.