Skocz do zawartości

Pierwsze kegowanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

zaczynam swoje pierwsze kegowanie i mam pare pytań dotyczące co2

 

Planuję wlać do kega piwo Marcowe Oktoberfes

 

Jeżeli dobrze używam Promasha pokazuje ze powinienem użyć ciśnienia 15PSI czyli 1Bar przy temp 8C

 

i tutaj moję pytanie czy program dobrze wylicza? i ile powinienem trzymać piwo pod co2 2 tygodnie-3 tygodnie ponieważ nie mogę znaleźć informacji i pod jakim ciśnieniem najlepiej rozlewać piwo ?

 

Dziękuję bardzo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuję 15 PSI przez 3 dni (rano i wieczorem wstrząsam kegiem, aby CO2 łatwiej wysycało piwo), a potem 10-12 PSI wyszynk. Teraz mam w piwnicy 13 st. i trochę już piwo się pieni. Jak było około 9 st. wszystko fajnie funkcjonowało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy 3 dni wystarczą aby piwo się odpowiednia nagazowało ?

i pytanie do innego piwa które potrzebuje na przykład leżakowania powiedzmy 15 dni ? odłączmy pod 3 dniach co2 i zostawiamy na ten czas i potem lejemy z podpiętym co2 ? czy lepiej podłączyć co2 na te 15 dni ??

dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy 3 dni wystarczą aby piwo się odpowiednia nagazowało ?

Tak.

odłączmy pod 3 dniach co2 i zostawiamy na ten czas i potem lejemy z podpiętym co2 ? czy lepiej podłączyć co2 na te 15 dni ??

Odłączasz po 3 dniach, a przed wyszynkiem spuszczasz zaworem ciśnienie prawie do końca i odkręcasz zawór butli ustalając ciśnienie na 10-12 psi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

energicznym potrząsaniem możesz nagazować schłodzone piwo i w pół godziny. Nie trzymaj za długo pod wyższym ciśnieniem bo potem będziesz miał przegazowane, w zależności od temp. w której będziesz trzymał załadowanego kega wylicz sobie ciśnienie tym http://www.piwo.org/...olkit-piwowara/ . Potem wyszynk rób na mniejszym ciśnieniu, jeśli będzie ci się pieniło w przewodach to zwiększ ciśnienie rozlewu.

Edytowane przez Rysiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie samego rozlewu z kega, serwisanci swego czasu podali mi w miarę niezawodny sposób na obliczanie ciśnienia CO2 do wyszynku.

Temp. otoczenia dzielona przez 10.

Czyli np jeśli mam w pomieszczeniu 25 stopni C, to na reduktorze daję 2,5bar.

Przy czystej instalacji i kranie piwo leje się idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki hexx na pewno spróbuje

Jeszcze mam pytanie ponieważ nurtuje mnie jedna rzecz

Jeżeli piwo będzie rozlewane tylko w piątki i soboty powiedzmy przez okres 1 mce

To czy powino być podłączone pod co2 cały tydzien z 10-12 Psi czy tylko kiedy jest rozlewane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hex, wszystko zależy od tego jak nagazowałeś piwo, dla twoich objętości co2 się sprawdza, ktoś nagazuje inaczej i już problem, wiem co mówię, przeżywałem z tym horror.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.