Skocz do zawartości

Brewlog


zgoda

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście uważam, że problem jest z dnsami Twojego usługodawcy. Dodanie ręcznie innych, tepsy, google itp rozwiąże sprawę. Jak będziesz w domu daj znać. Przy okazji podaj model routera to się tam na stałe zmieni, żeby wszystkie domowe komputery funkcjonowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że to nie DNS usługodawcy tylko na routerze.

Używasz DNSu z routera jako pośrednika.

Serwery DNS . . . . . . . . . . . : 192.168.0.1

Zmień to na adres DNS dostawcy,

albo tpsa 194.204.159.1

Problem jest w tym pewnie, że Twoj DNS nie gada z DNSem dostawcy, albo dostaje zły przy zestawianiu połączenia z dostawcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to nie musisz zmieniać nic na routerze. Dla testu, na komputerze ustaw na stałe DNS 194.204.159.1 w konfiguracji połączenia.

Nie wiem co masz za system. W windowsach są właściwości połączenia lokalnego lub wifi. Zamiast pobierać automatycznie adres DNS wpisz go na stałe w zakładce konfiguracji. Protokół TCP -> Właściwości - okienko "Użyj następujących adresów DNS"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze uważałem, że te całe komputery są zbyt skomplikowane dla zwykłych ludzi i ktoś powinien coś wreszcie z tym zrobić!

 

No ale ja nie o tym. Program już ładnie wylicza zawartość alkoholu, chociaż jeszcze tego nie widać. W zależności od wybranego poziomu nagazowania wyliczenie jest korygowane (z grubsza, nie jakoś wyjątkowo dokładnie) jeżeli w opcji rodzaju nagazowania jest wybrana refermentacja. Widać to będzie pewnie jutro, jak znajdę chwilę na przerobienie szablonu.

 

Na razie jednak na OpenShift trwa sprzątanie po upgrade i dzieją się tam dziwne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jak widzę nikt się nie zdecydował korzystać, a w tym czasie aplikacja przeszła sporo zmian wewnętrznych:

  • do każdego kawałka kodu w Pythonie są testy
  • działa również pod mod_wsgi
  • w paru miejscach są poprawione szablony pod kątem dostępu z urządzeń z małymi ekranami
  • nowe rzeczy: wydruk receptury, proste etykiety 5x2 moduły na stronie (5x9cm)

Kod aplikacji -> https://github.com/zgoda/brew-log

 

Planów nie ma, co mi przyjdzie do głowy to zrobię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę nikt się nie zdecydował korzystać, a w tym czasie aplikacja przeszła sporo zmian wewnętrznych:

  • do każdego kawałka kodu w Pythonie są testy
  • działa również pod mod_wsgi
  • w paru miejscach są poprawione szablony pod kątem dostępu z urządzeń z małymi ekranami
  • nowe rzeczy: wydruk receptury, proste etykiety 5x2 moduły na stronie (5x9cm)

Kod aplikacji -> https://github.com/zgoda/brew-log

 

Planów nie ma, co mi przyjdzie do głowy to zrobię...

Ja bym się moźe zdecydował i wpisywał ale brak mi chęci jakbyś dorobił interfejs do piworgu to byłoby super....

:beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a import receptur BeerXML będzie?

 

EDIT:

Da się dorobić zapis etykiet jako pdf? Wydaje mi się że łatwiej będzie wtedy drukować.

 

EDIT 1

Wziąłem sobie do serca ten brak testerów i stwierdzam że:

nie wyświetla mi się gęstość początkowa i końcowa chociaż podaje

Zawartość alkocholu wychodzi zupełnie inna niż w BS2 (to akurat możne być moja wina)

Edytowane przez Jarzyn_waleczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawartość alkoholu wykazywana jest różna w zależności od sposobu nagazowania oraz orientacyjnego stopnia. Tutaj jest wzór, a tutaj stałe dla różnego stopnia nagazowania.

 

Nie wiem jak Ty to masz, ale u mnie jak wybiorę "Drukuj" z menu przeglądarki, to mam tam taki czekboksik "wydruk do PDF", względnie na linuksie mogę również wybrać PDF jako urządzenie na które ma być wysłany wydruk. Nie wystarczy tak?

 

To z tym "niewyświetlaniem" to się zaraz przyjrzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> select og, fg, abv from brew where id = 6;
+------+------+---------+
| og   | fg   | abv	 |
+------+------+---------+
| NULL | NULL | 6.38875 |
+------+------+---------+

 

Coś tam musiałeś podać, bo się wyliczyło abv, ale co się stało że tego teraz nie ma, to nie mam pojęcia. Próbowałem jako znaku dziesiętnego użyć i kropki i przecinka, działają obie opcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciwnie - brewblog jakoś zintegrować z forum :) Wtedy uzytkownicy porg mieliby szybki dostęp a Jarek mógłby aplikację niezależnie rozbudowywać. Nie znam się, ale tak to mi się kojarzy :)

 

Największym problemem byłaby identyfikacja użytkowników z forum, reszta to pestka, a przynajmniej nic skomplikowanego. Aplikacja mogłaby sobie chodzić jak chodzi na OpenShifcie, tylko odpowiedni rekord CNAME u Ciebie i wpis w konfiguracji aliasów u mnie i wuala, działa w poddomenie piwo.org, jedna wielka rodzina. Za cały wygląd odpowiada jeden szablon do którego jest przypinany symlink.

 

U mnie użytkownicy są identyfikowani po emailu, ale poświadczanie tożsamości mam przez FB albo Google (Twitter nie daje dostępu do emaili użytkowników, a GitHuba to mało kto używa, więc nie chce mi się dorabiać). Jakby IP.Board mogło działać jako provider OAuth, to jestem w domu (nie wiem na ile to jest poważne -> https://github.com/Erwane/IPB-oauth2server). Ale jak nie, to mam już w kodzie mechanizm do "obejścia" OAuth przy identyfikacji użytkownika, można coś z nim pokombinować żeby obsłużyć IPS Connect, nieco więcej roboty, ale natywny mechanizm dla IP.Board.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba nie pozostaje nic innego jak spróbować to uskutecznić :). IPS się odgraża nową edycją oprogramowania na koniec tego roku, więc nie wiem, czy nie warto poczekać na jego wydanie, żeby nie dokładać sobie roboty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OG wpisałem z przecinkiem fg z kropką i działa. Magia

Co do pdfów oczywiście masz racje miałem jakieś zaćmienie.

Teraz Tylko import z bs2 i dla mnie bomba

 

Nie wiem o co mogło chodzić, bo aplikacja dostała z przeglądarki poprawne dane (w końcu jakoś wyliczyła to abv), tylko czemu się to nie zapisało? Wot i tajemnica.

 

Import z BeerXML to stosunkowo mały problem, pomyślę o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.