Skocz do zawartości

Brewlog


zgoda

Rekomendowane odpowiedzi

zgoda, gdybyś to napisł w jakim ludzkim język, np php to bym pomógł a tak to męcz się sam :P

 

No sorry, jak Python jest dla Ciebie nienormalny, to ja wolę się trzymać z dala od takiej normalności. :D

no to ja przepraszam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, nie za bardzo się znam na programowaniu może BSMX będzie łatwiejszy w implementacji zasugerowałem się BeerXML bo jest open source.

Tak czy siak trzymam kciuki i czekam z niecierpliwością. : :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nie wiem co masz do BeerXML. To że wygląda jakby był tworzony przez ludzi nie mających zielonego pojęcia o XMLu, brak DTD, czy innej schemy i niedorobiona dokumentacja, to nie powód by od razu nazywać coś pejoratywnym w swej wymowie okreśniem "kawał szajsu".

Aż się bałem na razie sprawdzać jak "to" jest implementowane w różnych programach i jakie kwiatki będzie można spotkać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię w tym zawodzie już prawie 20 lat i wszystko to co wymieniłeś jest oznaką właśnie tego, co napisałem. To jest kawał gówna.

 

W dodatku program jednego ze współautorów błędnie go implementuje w kilku miejscach. Śmiech na sali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wszystkich przepraszam że narobiłem nadziei na import z BeerXML - niestety to się nie uda. A powodem jest właśnie "gównianość" tego mikroformatu...

  • w BS gęstości eksportowane są w jednostkach nieustalonych, przy czym receptura zaimportowana do BS2 będzie miała eksportowane gęstości w Plato, a utworzona nowa w SG - o ile nie została wyeksportowana i zaimportowana do BS2 ponownie;
  • kodowanie znaków wg "standardu" formatu jest w latin-1, ale niektóre znaki z repertuaru latin-1 są eksportowane jako encje numeryczne, a inne nie;
  • w BS określenie czy wartość jest masą czy objętością zależy od tego, czy receptura została utworzona nowa, czy zaimportowana, zaimportowane mają poprawnie do momentu edycji i zapisania, utworzone niepoprawnie;
  • podobnie ale na odwrót jest z temperaturami w schemacie zacierania, zaimportowane i nieedytowane mają zawsze w *F, utworzone w °C;
  • oraz z objętościami w schemacie zacierania, zaimportowane mają w galonach, utworzone w litrach;
  • właściwie nie wiadomo, w jakim formacie są wszystkie daty, w BS2 zależy to chyba od ustawień regionalnych, ale ustawienia mam takie same na wirtualce z Windows 7 i maku, a jednak wyeksportowane daty różnią się formatem

Nie będę się z tym dłubał, bo do niczego sensownego nie dojdę, natomiast obejrzałem sobie dokładnie bsmx i coś mi świta, tylko będę potrzebował na to trochę więcej czasu, bo muszę rozkminić ten format.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie o to w tym programie chodzi, to jest prosty "zeszyt piwowara" z zapisanymi warkami. Główna idea jest taka, żeby mieć te zapiski zawsze pod ręką, dlatego aplikacja jest nastawiona głównie na obsługę z małego ekranu z interfejsem dotykowym, a wyświetlanie też jest zoptymalizowane pod tym kątem.

 

Magazyn lepiej jest sobie prowadzić w jakimś Excelu czy w arkuszu na Google Documents.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm to może chociaż jakieś schematy zacierania bo wpisywanie wszystkich kroków dość długo trwa.

Co do magazynu w Google Docs słuszna koncepcja.

Edytowane przez Jarzyn_waleczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UUUuuu... nie sądziłem, że BeerXML to aż takie bagno. BSMXy na pierwszy rzut oka wyglądały trochę sensowniej, przynajmniej powinno to być trochę bardziej spójne i przewidywalne. No ale wymagać będzie trochę reverse-engineeringu by wyciągnąć co potrzeba.

Mnie już trochę męczy trzymanie stanów magazynowych w gógiel docsach i przymierzam się do naskrobania czegoś recepturo-magazynowego by łatwiej było planować zamówienia, czy porównywać składy receptur. Ale jeszcze trochę potrwa zanim będzie nadawać się do użytku, na razie jeszcze ogarniam koncepcyjnie i testuje kilka rozwiązań. A czasu ciągle brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym dobrze mi się sprawuje BeerSmith, ale nie zawsze mam przy sobie komputer. Szczególnie w piwnicy, jak idę ważyć słód i nie pamiętam ile czego ma być. A telefon mam zawsze przy sobie i mogę spojrzeć. Albo na imprezie ktoś mnie pyta czym było coś tam nachmielone, co kiedyś pił.

 

A szablon do szybkiego wstawiania schematu to fajny pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie już trochę męczy trzymanie stanów magazynowych w gógiel docsach i przymierzam się do naskrobania czegoś recepturo-magazynowego by łatwiej było planować zamówienia, czy porównywać składy receptur. Ale jeszcze trochę potrwa zanim będzie nadawać się do użytku, na razie jeszcze ogarniam koncepcyjnie i testuje kilka rozwiązań. A czasu ciągle brak.

 

w BS2 jest prosty magazyn, który sobie chwalę - tworzysz receptury na cały sezon powiedzmy - dostajesz shopping list czego potrzebujesz (lub wprowadzasz z palca co masz lub zakupiłeś)

potem w recepturze masz guzik: zdejmij składniki z magazynu i pomniejszasz stany

 

A telefon mam zawsze przy sobie i mogę spojrzeć. Albo na imprezie ktoś mnie pyta czym było coś tam nachmielone, co kiedyś pił.

 

a Brewtoad się nie sprawdzi w tej potrzebie? jest nieźle zaprojektowany pod kątem wyświetlania na różnych wyświetlaczach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a BBCode..

myślałem, że chodzi o sprawdzenie ilości słodu w piwnicy lub pokazania czym było chmielone ;)

 

zerknij na BrewToad do recipe -> more -> export

dostajesz takiego xml-a http://www.brewtoad.com/recipes/20-rye-ipa.xml , który jak mniemam powstaje po dodaniu .xml w adresie receptury

być może łatwiej będzie pobierać takiego xml-a przerabiać na bbcode w locie - potem tylko wklejka na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w BS2 jest prosty magazyn,

 

Wiem, ale potrzebny mi dostęp jest online, najlepiej też na komórce.

 

Zbyt skomplikowany, to raz, niewygodny, to dwa

 

Skomplikowany jakoś bardzo nie jest. A co do niewygody to właśnie chcę to obejść przez zastosowanie trochę innego podejścia - parsowanie/klasyfikację tekstowych receptur do składników z bazy. Powinno ułatwić wprowadzanie i porównywanie receptur z forum/wiki. Na razie pierwsze testy są całkiem obiecujące, ale jeszcze trochę kodzenia przede mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany w aplikacji z ostatnich dni:

- tasting notes (wciąż nie mam pomysłu jak to zwięźle przetłumaczyć na polski)

- dłuższy czas utrzymywania sesji użytkownika, teraz powinno trzymać 30 dni

- szablony schematów zacierania przy tworzeniu nowej receptury

- jeszcze więcej testów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, przynajmniej nieprędko. Przez jakiś czas nie dotknę się do kodu, no chyba że się jakiś błąd objawi. Dostałem większe zlecenie i do końca roku będę się wyżywał programistycznie za pieniądze. ;)

 

Na razie muszą ci wystarczyć podpowiedzi z listy, one tylko wstawiają tekst, który możesz sobie zmienić w polu poniżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aplikacji pojawiły się własne szablony użytkowników do etykiet. Wymagają nieco pracy i gimnastyki, bo pisze się je używając markupu Markdown i języka szablonów Jinja2. Linki do dokumentacji tych dwóch narzędzi są na stronie edycji szablonu. Lista szablonów z linkiem do dodawania nowego są w profilu użytkownika. W formularzu edycji przy dodawaniu nowego szablonu etykiety domyślne wartości pochodzą z szablonu wbudowanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.