Skocz do zawartości

piecyk, grzałka czy wystarczy?


illuzio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam otóż zostałem wyrzucony z kuchni i muszę radzić sobie z warzeniem w garażu, w piwnicy. No i pytanie jest następujące muszę czymś tam to wszystko podgrzać. (30 litrów)

 

http://allegro.pl/ku...3257684010.html

 

plus myślę 2 takie grzałeczki

 

http://allegro.pl/gr...3269190603.html

 

dadzą radę doprowadzać to do wrzenia, tzn z fizycznego punktu widzenia dadzą radę mocy powinno być wystarczająco nie bedzie to oszałamiająco szybko ale myślę że da radę, główne pytanie jest takie czy jest sens bawić się w takie coś? Może macie jakieś inne pomysły

 

Pozdrawiam Krzysiek :)

Edytowane przez illuzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, gaz z butli propan butan odpada.. czyli taboret też.

 

Poprzedni piec w kuchni 2400 watt i doprowadzało do wrzenia ale dłuuugo dłuugo

Edytowane przez illuzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku grzałem jedynie taką elektryczną płytą - bardzo ciężko na niej kontrolować temperaturę. Nawet jak już wyłączysz, to płyta nadal jest bardzo gorąca i grzeje jeszcze przez długi czas. Najlepiej zdecyduj się na taboret gazowy, za niewiele więcej możesz już kupić. Moim zdaniem jest to tak samo podsatowe narzedzie jak garnek :)

 

No to nie bardzo masz inny wybór. Tych grzałem 2000W wystarczy Ci jedna, jako dodatkowe źródło grzania.

Edytowane przez karczmarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Żeby przyśpieszyć gotowanie (palnik standardowej kuchenki) planuję kupić grzałkę zanurzeniową.

Na oku mam 2000W i 1400W - czy przy litrażu rzędu 25 l różnica w ich pracy będzie zauważalna?

Jakieś doświadczenia?

Edytowane przez zasada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zacząłem używam grzałki zanurzeniowej. Mam garnek z Olkusza i używam dwóch palników z płyty indukcyjnej. Niestety układ zabezpieczający przed przegrzaniem potrafi mi włączyć ograniczenie maksymalnej mocy w dowolnym momeńcie pracy i wtedy zagotowanie trwa już bardzo długo. Aby to skompensować używam właśnie grzałki. Znacznie przyspiesza proces zagotowania brzeczki, ale trzeba uważać, ponieważ brzeczka potrafi zagotować się najpierw w okolicy grzałki, a po wyjęciu jej i wymieszaniu okazuje się, że nadal ma temperaturę 90 stopni.

Używam grzałki Eliko 2kW.

Edytowane przez feder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też tak

 

Sam tak zrobiłem. Z kablami jest dużo prościej niż na filmiku. żadnych kabelków nie trzeba przepinać/lutować. Idealnie pasuje kabel do zasilania komputera. Używam takiego zestawu do grzania wody. Raz skusiłem się na gotowanie brzeczki i się udało, chociaż temperatura kabli troszkę mnie zmartwiła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.